​Pokoje gier i rozrywki - 6 ciekawych pomysłów i aranżacji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

​Pokoje gier i rozrywki – 6 ciekawych pomysłów i aranżacji

Martyna Wieczorek Martyna Wieczorek
Canna : styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez Grupa Bio3,Skandynawski
Loading admin actions …

Pokój rozrywki to dodatkowa przestrzeń, na którą mogą sobie pozwolić mieszkańcy dużych apartamentów i domów jednorodzinnych. Miejsce to nazywane również pokojem gier, czy pokojem multimedialnym jest przeznaczone do realizacji hobby i pasji, a także, relaksu, odpoczynku, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Jak urządzić pokój rozrywki? I co właściwie powinno się w nim znajdować? W tej kwestii nie obowiązują żadne reguły i wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności domowników!

Opcji wyposażenia pokoju rozrywki jest naprawdę bardzo wiele. Wielbicie gier zespołowych i sportowych emocji z pewnością zdecydują się na stół z piłkarzykami, do gry w pin-ponga czy stół bilardowy. Dla mniej aktywnych, producenci oferują też ogromny wybór gier planszowych!  W domu z małymi dziećmi także pokój rozrywki powinien być dopasowany do ich potrzeb i zawierać przedmioty odpowiednie dla ich zainteresowań i wieku. Oprócz tego zawsze dobrym rozwiązaniem jest wygodna kanapa i fotele, a do tego kino domowe, play station bądź odpowiedni sprzęt grający.

​Stół z piłkarzykami

Classic Design - 230m2: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez TiM Grey Interior Design,Nowoczesny
TiM Grey Interior Design

Classic Design – 230m2

TiM Grey Interior Design

Futbol stołowy, powszechnie zwany piłkarzykami, to popularna gra dla 2-4 osób, imitująca prawdziwy mecz piłki nożnej. Każdy z nas z pewnością widział ile emocji dostarcza ta gra w barach, pubach czy salonach gier. Co szkodzi na przeszkodzie, by przenieść ją do naszych wnętrz? Gra z pewnością okaże się hitem imprez i spotkań towarzyskich. Mogą korzystać z niej zarówno starsze dzieci jak dorośli, szybko się nie nudzi, a ponadto nowoczesne, designerskie projekty stołów bardzo efektownie prezentują się we wnętrzach.

​Pokój barowy

pokój bilardowy : styl , w kategorii Pokój multimedialny zaprojektowany przez atoato,Minimalistyczny
atoato

pokój bilardowy

atoato

Pokój w stylu barowym, ze stołem do bilardu, wysokimi hokerami i wyborem luksusowych alkoholi, to świetny pomysł na aranżację piwnicy lub jednego z pomieszczeń gospodarczych w domu jednorodzinnym. Któż z nas nie marzy o otworzenie własnego baru? Pokój barowy w domu to pomysł, by choć częściowo spełnić to marzenie, a także zdobyć sympatię przyjaciół, którzy z pewnością docenią to miejsce idealne do urządzania imprez i spotkań. Jeżeli Ty także marzysz o własnym, domowym barze koniecznie zajrzyj także do: Bar w piwnicy – marzenie każdego faceta! 

​Konsola do gier i kino domowe

Najprostszym pomysłem na urządzenie pokoju rozrywki jest wstawienie do środka wygodnego wypoczynku i inwestycja w kino domowe i konsolę do gier. W zimowe wieczory czy deszczowe popołudnia domownicy będą mogli się w nim zrelaksować, ułożyć wygodnie na kanapie i oglądnąć ulubiony film lub serial.  Dzieci i młodzież z pewnością docenią play station czy inną konsolę do gier, dzięki czemu pokój gier może z powodzenie stać się świetnym miejscem do przyjmowania wizyt szkolnych przyjaciół i znajomych.

​Nowoczesny domek ogrodowy

Canna : styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez Grupa Bio3,Skandynawski

A co powiecie na pokój rozrywki w… ogrodzie? Na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić szczęśliwi posiadacze dużych działek i ogrodów. Widoczna na zdjęciu propozycja Grupy Bio3  nazywa się Canna – jest to jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny domek ogrodowy o minimalistycznym projekcie nawiązującym do stylu EKO. Domek tego typu może pełnić wiele funkcji. Jedną z nich jest ogrodowa wersja pokoju zabaw, gdzie półotwarta konstrukcja domku pozwala dowoli cieszyć się przyrodą i świeżym powietrzem. Więcej na temat Canny i jej niesamowitego projektu znajdziesz w Katalogu Inspiracji: Nowoczesny domek ogrodowy 

​Indiański fort

Apartament na Kabatach: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez Studio Inaczej,Skandynawski
Studio Inaczej

Apartament na Kabatach

Studio Inaczej

Aranżacja ze zdjęcia – autorstwa projektantów z warszawskiego studio Inaczej – to propozycja pokoju gier dla najmłodszych. Indiański namiot Tipi, kosz pełen zabawek i plastikowy samochód są niezastąpionymi akcesoriami dziecięcych zabaw. Jeżeli nie posiadamy w mieszkaniu wystarczającej ilości pomieszczeń, by urządzić tego typu przestrzeń, możemy wygospodarować na nią jeden z kątów pokoju dziecięcego.

Pokój muzyczny

Jeżeli któryż z domowników pasjonuje się muzyką lub gra na jakimś instrumencie, dobrze jest zaaranżować dla niego w domu osobną przestrzeń, gdzie będzie mógł w pełni oddawać się swojej pasji. Propozycję takiego pokoju – w wykonaniu projektantów z pracowni Suma Architekci – możemy zobaczyć na zdjęciu powyżej. By uniknąć domowych konfliktów i uniemożliwić głośnym dźwiękom zakłócanie spokoju reszty mieszkańców wystarczy w ściany wbudować odpowiedni materiał wyciszający. Tak jak na aranżacji ze zdjęcia, w pokoju można ustawić także miejsca do siedzenia, gdzie goście i rodzina będą mogli wysłuchiwać domowych koncertów.

Którą z propozycji pokojów multimedialnych najchętniej zobaczylibyście w Waszym domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu