Projekty, klasyczne Domy zaprojektowane przez The Wee House Company

10 małych domów, które robią ogromne wrażenie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Małe domy zdobywają coraz większą popularność- nie tylko ze względu na obniżone koszty budowy, ale także z powodu kompaktowego rozmiaru. Doskonale pasują na niewielkie działki, są tańsze w utrzymaniu i odznaczają się nieodpartym urokiem. Mieszka się w nich równie komfortowo i stylowo, co w większych domach.

Jeżeli nie należycie do zwolenników małych domów, obejrzyjcie dziesięć przykładów, które zebraliśmy dla Was w tym Katalogu Inspiracji. Z pewnością zmienią Wasze zdanie.

1. Mały dom w amerykańskim stylu

Klasyczny biały dom z czarującą werandą w wersji mini. Cechuje go idealna symetria i eleganckie wykończenia. Zielone drzwi wejściowe stanowią ciekawy kontrast dla białej fasady.

2. Mieszanka materiałów

Mały dom o niebywałym designie. Zachwyca nie tylko fantazyjną bryłą, na która składają się dwa sześcienne segmenty, ale także ciekawą mieszanką materiałów elewacyjnych.

3. Energooszczędny

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez build different
build different

Schoolmasters eco house

build different

Każdy dom, bez względu na rozmiar, może mieć charakter budynku energooszczędnego. Na niewielkim dachu zamontowano sporą ilość paneli słonecznych, które przetwarzają wystarczającą ilość energii potrzebnej do zasilenia tego domu.

4. Z tarasem

Przestrzeń mieszkaniową małego domu można powiększyć poprzez budowę tarasu, tworząc wygodne miejsce do spędzania czasu na zewnątrz. Ten zagospodarować można na wielofunkcyjny obszar, łączący w sobie funkcje salonu i jadalni.

5. Tradycyjnie czarujący

Projekty,   zaprojektowane przez The Wee House Company
The Wee House Company

Wee House Show Home

The Wee House Company

Mały domek o tradycyjnej bryle, czarnej fasadzie i rdzawo czerwonym dachu- klasyka łączy się w tym przypadku z nowoczesnością.

6. Drewno w nowoczesnej odsłonie

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Guy Hollaway
Guy Hollaway

Pobble House

Guy Hollaway

Nowoczesny design w połączeniu z tradycyjnym materiałem elewacyjnym- bryła domu zachwyca swoim prostym kształtem, wielkoformatowymi przeszkleniami i teksturą drewnianej elewacji.

7. Kreatywny design

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez homify
homify

Beach Hampton

homify

Budowa małego domu to okazja do uwolnienia wyobraźni i kreatywnego projektowania. Nie bój się oryginalnych propozycji- jak widać, efekt końcowy może pozytywnie zaskoczyć.

8. Otwarty na otoczenie

W małym domu nie trzeba rezygnować z wielkoformatowych przeszkleń. Dzięki nim wnętrza są jasne i prezentują się przestronniej, a sama bryła domu zyskuje bardziej nowoczesny charakter.

9. Wykorzystujący potencjał otoczenia

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Uptic Studios
Uptic Studios

Camp Hammer

Uptic Studios

Działki w malowniczych lokalizacjach- na przykład na klifach czy szczytach wzgórz- są zazwyczaj niewielkie i to właśnie tam najlepiej pasować będą małe domy. Fasada tego budynku została od strony jeziora niemal całkowicie przeszklona, maksymalizując potencjał płynący z tej lokalizacji.

10. Uroczy dom w malowniczej okolicy

Projekty, klasyczne Domy zaprojektowane przez The Wee House Company
The Wee House Company

Two Bedroom Wee House – Caithness

The Wee House Company

Mały dom ma tę zaletę, że świetnie wpisze się w każdy rodzaj terenu. Lepszej lokalizacji nie można by było sobie wymarzyć.

Który podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu