Projekty,  Domy zaprojektowane przez Greenmoxie Magazine

Mały domek na kółkach

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy zobaczyliśmy wejście główne domku, do którego chcemy Was dzisiaj zaprosić, myśleliśmy, że mamy do czynienia z budką na narzędzia - jest ono aż tak wąskie! Zaraz przekonacie się o tym sami. Projektanci z Greenmoxie wymyślili oryginalny pomysł na spędzanie czasu wśród natury. Mobilny domek Kanadyjczyków spełni wszystkie podstawowe potrzeby, otuli ciepłem drewnianego wnętrza oraz zachwyci stylowością.

To jeden z tych projektów, o których trudno zapomnieć…

To na pewno tutaj?

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Greenmoxie Magazine
Greenmoxie Magazine

Greenmoxie Tiny House

Greenmoxie Magazine

Teraz rozumiecie skąd porównanie do budki na narzędzia? Patrząc na wejście główne do małego domku, trudno uwierzyć, że mogłoby się w nim zmieścić wygodne gniazdko dla dwóch osób. A jednak! Szerokość fasady nie pomieściłaby nawet trzech par drzwi wejściowych. Skoro o drzwiach mowa: na te tutaj wybrano głęboką czerwień, która doskonale łączy się z drewnem - materiałem konstrukcyjnym.

Podłużnie i przestronnie

Trudno uwierzyć, że to wszystko mieści się za malutką fasadą! Można powiedzieć, że jest tutaj nawet… przestronnie. Na efekt ten działają duże okna po obu stronach oraz doskonała aranżacja po liniach długich ścian. Uwielbiamy budynki o spójnych projektach, w których wnętrze i zewnętrze są ze sobą związane. Nie inaczej jest tutaj. Czerwone drzwi odpowiadają czerwonej kanapie salonu. O drewnie chyba wspominać nie trzeba… .

Funkcjonalność godna podziwu

Przechodzimy dalej w głąb wnętrza, aby móc docenić funkcjonalne rozwiązania pozwalające na wygodne życie na małej przestrzeni. Stopnie schodów zmieniające się w półki widzieliśmy już nie raz, jednak jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z tym, by były one jednocześnie zabudową kuchni z lodówką! Za kuchnią znajdziemy łazienkę z toaletą, dzięki czemu wszystkie instalacje hydrauliczne można było skupić w jednym miejscu.

Sypialnia o zapachu drewna

Wchodzimy na górę, na antresolę, gdzie czeka na nas sypialnia. Tutaj również oddychamy drewnem, jednak jeśli chodzi o wystrój, to postanowiono go ograniczyć, nie wykorzystywać funkcjonalnie każdej dostępnej przestrzeni. Dzięki czemu panuje tutaj atmosfera pełna spokoju, sprzyjająca relaksacji.

Mobilne gniazdko

Myśleliście, że to koniec niespodzianek? Chociaż co poniektórzy mogli już się tego domyślać, cały czas zwiedzamy domek na… kółkach. Jest to po prostu ogromnych rozmiarów oraz nadzwyczajnej wagi przyczepa kempingowa. Taras przed głównym wejściem można łatwo złożyć i dalej ruszać w drogę.

Urok nie do podrobienia

Niespodziewanie przestronne wnętrze nie pasowało Wam do malutkiej fasady? Odpowiedzią będzie tutaj nie tylko długość domku, ale także jego wyciągnięcie w górę, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Dopiero po zmianie perspektywy okazuje się, że ma on jeszcze więcej uroku przydawanego przez spady dachu.

Pozostańmy w temacie domów, które swoimi fasadami próbują nasz oszukać… Zapraszamy do lektury: Mały domek z dużą niespodzianką!

Czy wyobrażacie sobie zamieszkać w takim domku?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu