Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Tiago Patricio Rodrigues, Arquitectura e Interiores

Tych 5-ciu błędów wystrzegaj się w przedpokoju!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na efektowny hall wejściowy, na którego widok gościom zapierałoby dech w piersiach. Choć wśród naszych Czytelników z pewnością znalazłoby się kilku szczęśliwców, to jednak większość z nas musi starać się osiągnąć dobre pierwsze wrażenie w ciasnych przedpokojach. Czy to powinno zniechęcać prawdziwych miłośników wystroju wnętrz? Oczywiście, że nie!

Im mniejsza przestrzeń, tym trudniej ją dobrze urządzić. Na szczęście mamy architektów wnętrz homify, który wskażą nam 5 kardynalnych błędów w aranżacji przedpokoju!

1. Brak dekoracji

Jeśli mała przestrzeń, to minimalistyczna! Tak czy nie? Odpowiedź brzmi: to zależy. Od tego jakie mamy gusta, jak urządzona jest reszta naszego domu lub mieszkania. W małym przedpokoju dekoracje wcale nie są niedozwolone i wprowadzanie w życie tej błędnej zasady może skończyć się stworzeniem przestrzeni, która będzie po prostu nudna… a to przecież najgorsza z możliwych opcji!

2. Brak wieszaków

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Herr Mandel
Herr Mandel

Wandhaken GEODROBE Mahagoni

Herr Mandel

Kolejnym błędem jest całkowita rezygnacja z wieszaków na rzecz zabudowanych szaf. Oczywiście takie meble świetnie porządkują przestrzeń i nie marnują ani centymetra. Jednak na co dzień ich ciągłe otwieranie i zamykanie może być irytujące. Ciężkie zimowe płaszcze dobrze schować do szafy, jednak oprószone śniegiem muszą przecież mieć gdzie się wysuszyć. Wieszaki sprawdzają się także jako miejsce na rzeczy, które przygotowujemy do wyjścia… na przykład na mecz badminktona.

3. Brak pomysłu na optymalizację przestrzeni

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Korbo
Korbo

Inspiration

Korbo

Mówimy o optymalizacji przestrzeni, a tutaj zdjęcie drewnianego wieszaka zajmującego przecież sporo miejsca? Przyjrzyjmy mu się jeszcze raz. Po pierwsze optycznie nie zabiera wiele miejsca dzięki swojej szkieletowej konstrukcji, po drugie ma praktyczną półkę na dole. Przestrzeń pod nią również mogłaby zostać wykorzystana, na przykład na buty. Do każdej przestrzeni trzeba podejść inaczej i z pomysłem. Decydowanie się od razu na rozwiązania sztampowe – oto błąd niewybaczalny!

4. Brak stolika

Tworząc aranżację przedpokoju nie możemy zapomnieć o naszych nawykach i przyzwyczajeniach. Większość z nas wchodząc do domu, od razu chce zrzucić z siebie ciężar dnia pracy. Czynimy to nie tylko metaforycznie, ale także w znaczeniu dosłownym: od razu zostawiając na stoliku klucze, pod nim torbę z laptopem… Miejsce tego 'zrzutu' może być stylowe! Spójrzmy chociażby na ten fantastyczny stolik z eleganckim lustrem oraz lampami rozświetlającymi przestrzeń.

To właśnie na jasnym przedpokoju najbardziej Wam zależy? Koniecznie skonsultujcie również ten Katalog Inspiracji: 5 doskonałych sposobów na jasny przedpokój.

5. Brak dobrego połączenia z ciągiem komunikacyjnym

Przedpokój to nie tylko przestrzeń na swoich własnych prawach, ale także część ciągu komunikacyjnego w naszym domu. Nie możemy o tym zapomnieć, nie ma znaczenia, czy będzie to pomieszczenie oddzielone od reszty wnętrza drzwiami, czy też zdecydujemy się na przedpokój otwarty. Przejście musi wydarzać się w naturalny, swobodny sposób…

Czy jesteście dumni z aranżacji Waszych przedpokoi?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu