Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Happyhomes

11 kuchennych pomysłów, które nigdy nie przyszłyby Ci do głowy

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Od modeli szaf aż po wybór koloru ścian. Przeglądając artykuły, możesz znaleźć inspiracje na każdy aspekt urządzania mieszkania. Dziś zebraliśmy dla Ciebie 11 nowatorskich i sprytnych pomysłów do kuchni.

Półka zamiast szafki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Johnny Grey
Johnny Grey

Richmond – A Kitchen in Three Movements

Johnny Grey

Projekt nowoczesnej kuchni Johnnego Graya to wspaniały przykład kreatywnego podejścia do kuchni. Jest to idealny pomysł dla tych, którzy nie potrzebują dużo miejsca do przechowywania naczyń. Pomiędzy dwiema białymi szafkami zamontowano metalową półkę służącą do wkładania talerzy i szklanek. Pomijając funkcję praktyczną, wygląda wspaniale.

Wzorzysta podłoga

Dywan lub płytki podłogowe także mogą zostać wykorzystane jako element dekoracyjny. Jeśli posiadasz ograniczoną przestrzeń lub jesteś właścicielem solidnych mebli jak stół czy ława, niekoniecznie potrzebujesz dywanu.  Oczywiście wybór kolorowej, wzorzystej podłogi nie jest niecodzienny. Na takie rozwiązania można natknąć się stosunkowo często, tak jak w tym przykładzie ceramicznych płytek o różnych wzorach.

Tapeta w kuchni

Zazwyczaj w projektach kuchni widzimy płytki ścienne lub inne materiały ceramiczne, a ściany mają płaskie i proste powierzchnie. Istnieje jednak wiele sposobów aranżacji ściany. Jednym z nich może być wzorzysta tapeta. Pomimo, że tapety w kuchni nie są popularnym rozwiązaniem, warto je rozważyć.

Wystawa sztuki

Przejdźmy do dekoracji kuchni. Na zdjęciu część pomieszczenia rozstała zabudowana meblami kuchennymi, pozostawiając jednak kawałek wolnej ściany. Obrazki zostały powieszone w jednej linii, tak że wydają się nam przedłużeniem szafek. Taka ekspozycja wnosi powiew świeżości, a kuchnia spełnia rolę nie tylko praktyczną, ale i estetyczną.

Metalowy wieszak

Wspominaliśmy wcześniej, że półka zamiast szafki może być dobrą alternatywą w urządzaniu kuchni. Tu widzimy klasyczny przykład dwóch drewnianych półek, które umieszczone są nad meblami. Przyznajcie jednak, że metalowy wieszak po drugiej stronie prezentuje się ciekawiej i bardziej nowatorsko. Jak widać, jest także użyteczny.

Kamienna ściana

Do tej pory widzieliśmy głównie przykłady kuchni utrzymanych w nowoczesnym stylu. Teraz jest czas na przeniesienie się do bardziej sielskich klimatów. Przedstawiona tu kuchnia to projekt stworzony z wykorzystaniem dużej ilości drewna. Pomieszczenie w kształcie litery U to pusta przestrzeń, której surowość podkreślają ściany o kamiennej teksturze. Naturalny materiał, jaki jest drewno, pięknie wygląda w kuchni.

Czarne ramki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez auno50 interiorismo
auno50 interiorismo

Foto de la cocina

auno50 interiorismo

W nowoczesnych domach coraz częściej spotykamy się z otwartą kuchnią. Chociaż nie mamy tu żadnej ściany pomiędzy salonem i kuchnią, podział jest zachowany poprzez użycie kontrastowego koloru oraz całkowicie odmiennych styli obu pomieszczeń.

Tablica

Jeśli szukasz bardziej nowatorskich rozwiązań zamiast standardowych kuchennych projektów, ten prosty i praktyczny element z pewnością przypadnie Ci do gustu. Weź do ręki kawałek kredy i narysuj na tablicy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy.

Czarny i biały

Duet czerni i bieli jest zawsze aktualny w urządzaniu nowoczesnych wnętrz. Zamiast wprowadzania kontrastu do poszczególnych części naszej kuchni, możliwym jest poprowadzenie dekoracyjnych linii, tak jak w tym projekcie.

Praktyczne przechowywanie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez mllm
mllm

Une cuisine originale

mllm

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania jest zawsze pożądana w wąskich kuchniach. Problem ten możemy rozwiązać, choćby wieszając szeroki metalowy wieszak na węższej ze ścian. W ten sposób oszczędzamy miejsce, a także mamy zawsze pod ręką najważniejsze przedmioty.

Kolorowe krzesła

Nie ma potrzeby dużych zmian, aby nieco ożywić naszą kuchnię. Niewielki zakup może całkowicie odmienić stare wnętrze. Przykładowo, wybierz każde krzesło w innym kolorze. Proste, a działa.

Inne przykłady znajdziecie w tym artykule: Aranżacje kuchni – 10 propozycji.

Która kuchnia podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu