Projekty,   zaprojektowane przez HannaHome Dekorasyon

5 pomysłów na ciekawy pokój dla dziecka

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czas, gdy dzieci idą spać jest najczęściej trudną chwilą także dla rodziców. Warto sprawić, by ten moment nie stał się nieznośny, a dziecko czerpało przyjemność ze spania w swoim własnym pokoju. Spróbujmy stworzyć wesołą przestrzeń kojarzącą się z zabawą. W tym artykule, proponujemy Ci zestawienie kolorowych i radosnych dziecięcych pokojów. Mamy nadzieję, że Ci się spodobają i okażą się inspirujące.

Zapnijcie pasy, czas na sen

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez m design

Ten fantastyczny pokój został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Łóżko w kształcie samolotu posiada miejsce dla dwóch osób, jedno w kabinie, a drugie na skrzydle samolotu. Jeśli w pokoju mieszka tylko jedno dziecko, wówczas skrzydło może spełniać funkcję kanapy lub miejsca do zabawy. Projektant utrzymał pomieszczenie w stonowanej kolorystyce, gdzieniegdzie dodając nowe kolory, tak by całość prezentowała się kolorowo i radośnie.

Pokój dla małej damy

Ten pokój został dopasowany do gustu małych dziewczynek i wypełniony uroczymi, dziewczęcymi kolorami. Podstawowym odcieniem jest biały, co widać na szafce, łóżku, zasłonach oraz ścianach. Sprawia to, że pomieszczenie wydaje się przytulne, a jednocześnie efektowne. Przez okno, zajmujące sporą część ściany, wpada dużo światła, co świetnie wpływa na aktywność dziecka, chęć do nauki i zabawy. Biblioteka ustawiona jest na odpowiedniej wysokości, aby mała dama mogła bezpiecznie i bez problemu sięgać po swoje skarby.

Pokój małej gwiazdy kina

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez AK Design Studio
AK Design Studio

Girl's Bedroom

AK Design Studio

Ten pokój będzie odpowiedni dla starszych, nastoletnich dziewcząt. Stylowe wnętrze zostało podkreślone przez efektowne detale, takie jak różowy zagłówek łóżka, zasłony czy obicia krzeseł w kolorze nasyconej fuksji. Świeżość wnoszą nowoczesne meble wykonane z przezroczystego plastiku. Elementem, który z pewnością zachwyci każdą nastolatkę jest przeźroczysty fotel zawieszony niczym huśtawka. Ten gustowny pokój wywoła zazdrość wszystkich koleżanek.

Tablica

Pamiętasz, jak bardzo kochaliśmy czarne, szkolne tablice i kolorową kredę? Dlaczego by nie wykorzystać tego pomysłu w pokoju naszego dziecka? W ten sposób powstanie wspaniały kącik do nauki, który z pewnością pobudzi kreatywność każdego dziecka. A po skończonej nauce będzie świetna do wykorzystania w zabawie z równieśnikami.

Różne tapety

Wspaniałym pomysłem, który sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej żywe, jest położenie na jedną ze ścian różnokolorowej, wesołej tapety. Ważne, by była ona dopasowana kolorystycznie do reszty ścian. W tym projekcie, widzimy jasno niebieski jako odcień podstawowy, a tapeta znajduje się jako element na jednej ze ścian oraz w formie pasków obok okna. Zwróćmy uwagę, jak zasłony i meble piękne wpasowują się w tej schemat kolorystyczny i razem tworzą cudowne wnętrze.

Więcej pomysłów znajdziecie w tym artykule: Jak zaprojektować fajny pokój dziecięcy?

Który pokój podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu