Projekty,  Salon zaprojektowane przez ERC

10 mieszkań z idealnym feng shui

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Feng shui jest znane głównie z urywków dziwnych informacji, które nie oddają jednak w pełni tych inspirujących idei.  Jest to system myślenia, który formalizuje wiele zasad używanych przez profesjonalnych projektantów wnętrz na co dzień.  Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do skromnego domu, w którym po prostu “czułeś się dobrze”, to
to rozumiesz, w jaki sposób układ przestrzenny obiektów i materiałów, może mieć bardzo silny wpływ na atmosferę w domu – bez względu na koszty. Jest to obszar, w którym można poprawnie i efektywnie wykorzystać wiedzę na temat podstawowych zasad feng shui.

Jednak, jak zwykle, najlepiej jest pokazać te pomysły na zdjęciach. Jest to też ciekawsze! Koniecznie przeczytaj nasz artykuł o 10 mieszkaniach z doskonałym feng shui. Udzielimy Ci też kilku wskazówek, które pomogą Ci stworzyć własne wnętrze inspirowane feng shui.

Balans materiałów

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Ev TAdilatları
Ev TAdilatları

#Adalardekorasyon

Ev TAdilatları

Jednym z najważniejszych do rozważania elementów, jest równowaga elementów w Twoim wnętrzu. Unikaj więc zbyt dużej liczby dekoracji wykonanych z tego samego materiału. W feng shui pięcioma głównymi żywiołami są: drewno, ziemia, metal, ogień i woda. Nawiasem mówiąc ogień jest symbolizowany przez obiekty w kolorze czerwonym, ostre krawędzie, świeczniki i kominki.

Dobra funkcja wody

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez MyLandscapes Garden Design
MyLandscapes Garden Design

Water feature, bench and Palm tree with lighting

MyLandscapes Garden Design

W myśli feng shui woda jest postrzegana jako zwiastun szczęścia. Chociaż płynąca woda jest najlepszym wyborem, to faliste linie w kamiennym ogrodzie również wystarczą. Okna i szklane blaty również mają mieć ten sam wpływ.

Idealne położenie łóżka

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Hinson Design Group
Hinson Design Group

Georgetown Master Bedroom Lighting

Hinson Design Group

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem, dlatego warto urządzić je zgodnie z zasadami feng shui. Łóżko nigdy nie powinno być postawione tak, by Twoje stopu zwracały się ku drzwiom. Nie powinieneś też być do nich odwróconym. Ta sypialnia ma po prostu idealne umiejscowienie łóżka.

Brak martwych punktów

Mówi się, że pechem jest posiadanie mebli kuchennych, które nie sięgają do sufitu. A to dlatego, że obszary te mają tendencję do martwych punktów pozbawiających pomieszczenie energii i życia. Aby przeciwdziałać temu efektowi dodaj na szczycie szafek jakieś rośliny. Jeśli jest to niepraktyczne, dodaj jakieś piękne oświetlenie, które zaopatrzy przestrzeń w dodatkową energię.

Korytarz wejściowy

Długie, wąskie korytarze są wg ideałów feng shui problematyczne, ponieważ zawierają dużo martwej energii. Wybraliśmy to mieszkanie, bo idealnie pokazuje, jak można rozwiązać niektóre, z typowych problemów. Lustra rozjaśniają przestrzeń, a dzieło sztuki w żywym kolorze dodaje energii. Jest też duża różnorodność w rozmieszczeniu przedmiotów, dzięki czemu tak naprawdę nie zauważasz długości pomieszczenia.

Idealne umiejscowienie mebli

Układ ten salon jest idealny, ponieważ sofy są wsparte o ścianę. Jeśli chcesz płynnej aranżacji wnętrza pamiętaj, by tył kanapy zwrócony ku jakiemuś rodzajowi oparcia. Układ mebli jest perfekcyjny, również dzięki dobrej widoczności obszarów wejściowych. Jedyną rzeczą, którą można by było zmienić, jest stolik – ma uroczą kombinację materiałów, jednak idealny kształtem byłby stolik okrągły.

Dobrze umiejscowione biurko

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez 根來宏典建築研究所
根來宏典建築研究所

寝室前室としての書斎

根來宏典建築研究所

Biurko powinno być ustawione w pozycji z dobrym widokiem na drzwi. To pomaga uniknąć problemu z ludźmi pojawiającymi się niespodziewanie za Twoimi plecami. Jeśli nie jest to możliwe, układ taki jak ten jest dobrą alternatywą. Dobrym aspektem takiego umiejscowienia biurka jest to, że daje siedzącej przy nim osobie możliwość wyjrzenia za okno. Jest to o wiele lepsze ustawienie biurka bezpośrednio naprzeciwko pustej, solidnej ściany.

Miękkie tkaniny w przybraniu okna

Projekty,   zaprojektowane przez 株式会社高岡
株式会社高岡

コンセプトモデルハウス(Model Housing)_みんなの家

株式会社高岡

Okna, jako przewodniki naturalnego światła, są w domu źródłem wielkiej energii. Bardzo ważnym jest więc utrzymywanie okien jasnymi i czystymi. Okna są również związane z ideą Twojej zdolności, do zobaczenia świata na zewnątrz, muszą więc być traktowane w sposób specjalny. Zasłony materiałowe, które zapewniają maksymalny przepływ światła w dzień ,jednocześnie zapewniając prywatność w nocy są najlepsze. Są one znacznie lepsze niż drewniane żaluzje.

Roślinność

Roślinność w domu symbolizuje życie i nową energię. Mają one również uzdrawiający wpływ na naszą psychikę. Szczęśliwy bambus, storczyki i bluszcz, to tylko kilka rodzajów roślin popularnych we wnętrzach Południowo – Wschodniej Azji. Pamiętaj, żeby dbać o nie i zachować je w dobrym zdrowiu, ponieważ więdnące rośliny sprawiają, że energia ucieka z domu!

Dzieła sztuki i przedmioty osobiste

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ERC
ERC

Living Spaces

ERC
ERC
ERC

Wiele domów jest źle zbalansowanych, ponieważ jest przeładowane przyziemnymi obiektami kupionymi w sklepach. Brakuje jednak przedmiotów kupionych tylko i wyłącznie z powodu ich piękna. Dzieła sztuki i przedmioty cenne z powodów osobistych są ważną partią wystroju wnętrza. Bądź jednak uważny – unikaj dzieł obrazujących smutne bądź samotne osoby!

Więcej podpowiedzi znajdziecie w tym artykule: 10 sekretów na poprawienie kuchni według Feng Shui.

Która porada przyda się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu