Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bloomint design

15 wyjątkowych zagłówków do Twojego pokoju: oryginalne i piękne

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zagłówek jest elementem, który musi pasować do łóżka oraz podkreślać osobowość i charakter. Jest to niewątpliwie detal, który dekoruje pomieszczenie. Co trzeba wziąć pod uwagę wybierając zagłówek? Po pierwsze rozmiar łóżka, jeżeli chcesz by były ze sobą połączone. Istnieją bowiem rozwiązania alternatywne, które obejmują nie tylko głowę łóżka, ale również całą ścianę. Musimy wziąć też pod uwagę całą estetykę i dekorację pomieszczenia. Nie musi wpasowywać się w wystrój idealnie, ale na pewno powinien współgrać z Twoim charakterem i osobowością.
Istnieje bardzo wiele materiałów i projektów zagłówków. Od tradycyjnych, po te najbardziej kolorowe, z ogromnym zróżnicowaniem pod względem kształtów i faktur. Część z nich jest nawet zrobiona z przeróżnych recyklingowanych przedmiotów.

Oto nasze inspiracje dla domu!

1. Balans środowiska

Jeśli lubisz mieć różne elementy dekoracyjne na ścianie za łóżkiem wybierz kontrastowy kolor zagłówka pasujący harmonijnie np.  do koloru lampy, czy też obrazu.

2. Wykończone pikowaniem

Jest to rodzaj tapicerskiej tkaniny naciągniętej na drewnianą ramę i tłoczony. Nie tylko bardzo modny, ale również bardzo wygodny. Możesz na nim polegać, gdy zechcesz czytać przed snem.

3. Cała szerokość ścianki

Jak wspomniano we wstępie zagłówek może rozciągać się od jednego, do drugiego rogu ściany.  Jeśli wybierzesz rustykalny materiał, jak na przykład drewno, możesz dzięki niemu uzyskać bardzo ciepły i naturalny charakter pomieszczenia.

4. Zagłówek z dachem

Odziewanie ściany jest sztuką. Bardzo oryginalnym pomysłem jest zagłówek ze spadzistym dachem wznoszącym się nad łóżkiem.

5. Bardzo zróżnicowane pochodzenie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bloomint design
Bloomint design

HOTEL CAL REIET – GUEST HOUSES

Bloomint design

Gdy zagłówki odgrywają jedynie funkcję dekoracyjną, każdy pomysł jest właściwy. Możesz wziąć starą okiennicę i umieścić ją za łóżkiem.

6. Rysunek z wielu kart

Wystarczy wziąć i połączyć różne drewniane deseczki i pomalować je, by uzyskać zagłówek pasujący do każdego stylu. Czy to do rodzimych, czy do skandynawskiego.

7. Subtelność zen

Coś tak prostego jak drewniane listwy są więcej niż wystarczające, aby odwołać się do stylu tak prostego i harmonijnego, jak zen

8. Metalowe łóżka

Pewne modele metalowych łóżek z zagłówkiem zostały uratowane oraz zmodernizowane pod względem rozmiaru i konstrukcji. To kolejna opcja

9. Tradycja z dobrą reputacją

Wśród modeli łóżka z zagłówkiem, istnieje także długa tradycja kutego żelaza. Różnorodność dostępnych kształtów i wzorów sprawia, że mogą pasować również do klasycznych i eleganckich wnętrz.

10. Przystosowane do każdego stylu

Mieszkanie Wilanów: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Devangari Design
Devangari Design

Mieszkanie Wilanów

Devangari Design

Skórzana tapicerka w zagłówkiem, o strukturze podobnej do czekolady, jednak utrzymana w szarości oraz podświetlana, doskonale wpasuje się w każdy styl: od rustykalnego po nowoczesny.

Kilka świetnych przykładów na ciekawie urządzoną sypialnię znajdziecie w tym artykule: Aranżacje sypialni w 5 wspaniałych stylach!

11. Palety, tak jak być nie powinny

Gdańsk, Ul.Chmielna: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Raca Architekci
Raca Architekci

Gdańsk, Ul.Chmielna

Raca Architekci

W dobie recyklingu, paleta jest bohaterem. Dobrze wyszlifowana i pociągnięta odpowiednim lakierem, staje się u wezgłowia łóżka elementem bardzo naturalnym i elementem bardzo nowoczesny  jednocześnie. Dodatkowo jest bardzo ekonomiczna.

12. Orientalne dźwięki

Arabskie wspomnienia jest to jeszcze inny model używania drewna. Wykonany z niego parawan jest ozdobiony w sposób niezwykle wyrafinowanego. Bardzo trudno nadać mu pożądany kształt. Niestety takie umiejętności bywają niedoceniane, więc warto zwrócić na to szczególną uwagę.

13. Dla mieszkańców lasu

Choćby i niewielki kawałek naturalnego drewna jest elementem, który natychmiast przenosi nas w zaczarowany świat elfów i wróżek. Miejsce, w którym fantazja łączy się z rzeczywistością.

14. Zagłówek do oddzielenia

Część mieszkalna i sypialnia mogę być oddzielone na wiele sposobów. Jednym z nich jest użycie zagłówka, by stworzyć strukturę oddzielającą te dwa środowiska

15. Ożywiająca tapicerka

Zagłówek może mieć również wyróżniający się kolor. Ważnym jest, aby był dopasowany do koloru tapet, tworząc z nimi zrównoważony zestaw.

Który przykład podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu