homify 360°: dom w szkle i betonie pod Płockiem

Alicja Olko Alicja Olko
Dom w szarościach, COCO Pracownia projektowania wnętrz COCO Pracownia projektowania wnętrz Minimalistyczny salon
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was do wnętrza domu pod Płockiem, które stanowi niezbity dowód na to, że beton architektoniczny to najnowszy i najgorętszy trend w aranżacji wnętrz! Architekci z Pracowni Projektowej COCO użyli go niezwykle hojnie, nadając tym samym wyjątkowego charakteru wnętrzu tego domu. Szarości przeplatają się tu z drewnem i przeźroczystymi przeszkleniami, dając niezwykle nowoczesny i stylowy efekt. Zobaczcie sami!

Otwarta przestrzeń dzienna

Salon, jadalnia i kuchnia tworzą razem otwartą i przestronną strefę dzienną. We wnętrzu tym dominują szarości, które ocieplono drewnem i ożywiono kolorowymi dodatkami dekoracyjnymi. Na każdy funkcjonalny obszar przeznaczono tutaj przestrzeń o pokaźnym metrażu, sprawiając, że korzystanie z nich jest wygodne i komfortowe. Zachwyca kolorystyczna konsekwencja, a jednocześnie przełamywanie monochromatyczności różnorodnością materiałów wykończeniowych i tekstyliów. Na uwagę zasługują także przeźroczyste klosze lamp o fantazyjnym kształcie, rozmieszczone w kilku miejscach na suficie.

Salon

Elegancki szary wypoczynek przyozdobiony kolorowymi poduszkami zwrócony jest w stronę nowoczesnej, wbudowanej w ścianę meblościanki, gdzie znalazło się miejsce na sprzęt multimedialny. Stylowe szafki o odchylanych ku górze frontach zapewniają dogodne miejsce do przechowywania. Po lewej stronie w ścianie wbudowano kominek. Taki układ mebli sprawia, że obszar salonu jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Zapewnia nie tylko dogodne miejsce do relaksu, ale także do spotkań przy kawie w większym gronie. Klimatyczne oświetlenie umieszczone pod sufitem wydobywa z tego wnętrza dodatkową głębię. Dzięki przesłonięciu okien półprzeźroczystymi, zwiewnymi zasłonami, osiąga się odpowiedni poziom prywatności, jednocześnie pozostawiając pomieszczenie otwarte na otoczenie zewnętrzne.

Jadalnia

W tylnej części strefy dziennej, za salonem, zlokalizowano jadalnię. Tworzy ją prosty, podłużny stół w białym kolorze oraz otaczające go krzesła Eames. Stylowe siedziska krzeseł maja kultowy kształt, który automatycznie wprowadza do pomieszczenia modny klimat. Warto zwrócić uwagę, iż ich obicia od wewnątrz są w kolorze szarym, wpisując się w generalną stylistykę wnętrza.

Także tutaj wielkopowierzchniowe okna i drzwi prowadzące na taras przesłonięto delikatnymi szarymi zasłonami, przez które przebija się naturalne światło, rzucające na pomieszczenie charakterystyczny cień.

Kuchnia

Wnętrze kuchni to swoista hybryda dwóch aranżacyjnych żywiołów- surowości betonu i ciepła drewna. Na jednej ze ścian widzimy rząd mebli kuchennych, z gładkimi frontami stalowym odcieniu, a na drugiej drewniany panel z ukrytymi w nim drzwiami. Blat ze zlewem i umieszczonym pod nim szufladami stanowi stylistyczny łącznik pomiędzy dwoma odcieniami i rodzajami materiałów. 

Nowoczesnego charakteru kuchni tej dodaje wyspa umieszczona w samym jej centrum, pełniąca nie tylko funkcje powierzchni roboczej, miejsca do gotowania, ale także stołu barowego.

Z perspektywy

Wyjątkowe zdjęcie przedstawiające widok na strefę dzienną z perspektywy salonu. Dostrzec można, jak harmonijnie i spójnie się ona prezentuje, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i dekoracyjnym. Symetrycznie rozmieszczone lampy sufitowe zapewniają klimatyczne oświetlenie, a zwiewne zasłony gwarantują odpowiednią dozę prywatności, ale i otwartości na zewnątrz.

Połączenie szarości i drewna

Ciekawą kombinacją, zastosowaną w aranżacji tego wnętrza, jest połączenie szarości i elementów drewnianych. Posadzka z naturalnego kamienia kontrastuje z powierzchniami ścian wykończonymi drewnem piniowym tworząc razem zaskakująco udaną całość. Klimatyczne oświetlenie rozmieszczone na ścianach wydobywają z drewna wyjątkowy blask.

Beton

Liczne powierzchnie w tym wnętrzu wykończono betonem architektonicznym. Jego surowy charakter, wyrażający się w szorstkiej teksturze i chłodnej kolorystyce, sprawia jednak, że pomieszczenia nim wykończone jawią się modnie i stylowo. W tym domu beton architektoniczny pokrywa niektóre ze ścian, stano także materiał na niektóre ze drzwi. Ukryto je estetycznie w ścianach, tworząc jednolitą strukturę.

Korytarz

Łącznik komunikacyjny, prowadzący ze strefy dziennej do strefy prywatnej to wyjątkowa przestrzeń z licznymi zaskakującymi elementami aranżacyjnymi. Jego ściany wykończono betonem architektonicznym, posadzka stanowi kontynuację tej, którą widzieliśmy już na obszarze dziennym, także dekoracyjne lampy sufitowe nawiązują do stylistyki wystroju całego wnętrza. Jednak na całej długości hol emanuje intensywnym blaskiem, co możliwe jest dzięki rozmieszczeniu stylowych elementów oświetlenia na suficie, rzucających na niego żółty, półokrągły promień światła. Co jeszcze wyróżnia ten korytarz widoczne będzie doskonale na następnym zdjęciu.

Lustrzana ściana

Cała ściana, wraz z drzwiami na końcu, pokryta została tutaj lustrami, obdijającymi wnętrze nie tylko samego korytarza, ale także część strefy dziennej. Dzięki temu wytworzono optyczną iluzję głębszej i tym samym większej przestrzeni. Szkło doskonale komponuje się z materiałem użytym do wykonania fantazyjnych kloszy lamp, a także świetnie prezentuje się w towarzystwie betonu architektonicznego na ścianach.

Domowe biuro

Pierwszym pomieszczeniem w strefie prywatnej, do którego zaglądniemy, jest domowy gabinet. Także tutaj dominują szarości i biele, które zostały jednak kolorystycznie przełamane przez złotą ścianę i żółte dodatki dekoracyjne. Całość jawi się jednak minimalistycznie i stylowo, gwarantując doskonałe miejsce do efektywnej pracy w skupieniu. Aranżacyjnym nawiązaniem do reszty wnętrza są takie same zasłony, jakie widzieliśmy wcześniej w strefie dziennej.

Sypialnia

Także w tym pomieszczeniu przełamano kolorystyczną monochromatyczność, wprowadzając do niej elementy chabrowe. Ciekawym rozwiązaniem jest przedłużenie zagłówka łóżka na całą długość ściany. Jej drugą połowę pomalowano farbą o intensywnym błękitnym kolorze. Kolejnym pomysłowym elementem w tym wnętrzu są lampy sufitowe, pełniące rolę lampek nocnych. Aranżacja tej sypialni jest wyjątkowa, nie wyłamuje się jednak z ogólnej estetyki całego wnętrza domu. Nawiązuje do niej poprzez półprzeźroczyste, tak dobrze znane nam zasłony i lampy o kulistych kloszach.

Łazienka

Stylistyka łazienki odwołuje się doskonale do całość aranżacji- zarówno pod względem wykorzystanych tu materiałów, jak i palety kolorów. Betonowe ściany, liczne przeszklenia, drewniane akcenty- wszystko to tworzy spójną i harmonijną całość. Kuliste lampy zwieszające się z sufitu dodają wnętrzu designerskiego charakteru. Choć w rzeczywistości pomieszczenie to wcale nie jest duże, to jednak jawi się przestronniej i jaśniej, dzięki zamontowaniu w nim luster na całej ścianie, które pogłębiają przestrzeń. Elementy oświetlenia także pozytywnie wpływają na wrażenie głębi w tym wnętrzu.

Fascynują Was wyjątkowe projekty domów i ich niezwykłe wnętrza? Zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji homify 360°: dom bez schodów we Wrocławiu.

Jak Wam się podoba wykończenie wnętrz betonem architektonicznym?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu