Projekty,  Domy zaprojektowane przez Architektur Jansen

Nowe wcielenie domu z lat 50-tych

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jednym z symboli polskiej architektury powojennej jest dwukondygnacyjny dom o dwuspadowym dachu. Te budynki, charakteryzujące się prostym, ale funkcjonalnym designem, znaleźć można niemal w każdym polskim mieście. Wraz z biegiem lat przestano zaliczać je do grona symboli architektury modnej i stylowej- współcześnie ich design wielu wydaje się przestarzały. Taka sama sytuacja ma miejsce u naszych zachodnich sąsiadów. Obejrzyjcie, jak niemieccy architekci zupełnie odmienili charakter takiego typowego domu.

Widok od strony ogrodu

Odnowiony dom nie zatracił swojego tradycyjnego charakteru. Unowocześniano jednak zarówno jego bryłę, jak i fasadę. Ta jest teraz śnieżnobiała, wspaniale komponując się z dachem wyłożonym nowoczesna dachówką. Nowe są także okna o zróżnicowanym kształcie i rozmiarze.

Widok od strony ulicy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Architektur Jansen
Architektur Jansen

Straßenansicht

Architektur Jansen

Także i z tej perspektywy dom prezentuje się świeżo i nowocześnie. Po prawej stronie dostrzegamy szarą dobudówkę o płaskim dachu, w której zlokalizowano gabinet lekarski właścicieli domu. Dzięki nowym oknom oraz ulepszonej izolacji termicznej dom uzyskał status budynku energooszczędnego.

Dobudówka

Swoim stylem dobudówka idealnie wpisuje się w nowoczesny charakter odnowionego domu. Jej szara fasada stanowi ciekawe uzupełnienie głównej bryły budynku. Delikatne ramy drzwi i okien z drewna czynią dom bardziej przytulnym i ciepłym.

Wnętrza

Renowację przeprowadzono także we wnętrzach. Zaaranżowano je w sposób nowoczesny i stylowy. Jasny drewniany parkiet pięknie komponuje się ze śnieżnobiałymi ścianami. Meble o współczesnym designie nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Kuchnia i jadalnia

Parter urządzono na otwartym planie. Wyburzono niektóre ze ścian, tworząc przestronną strefę dzienną. Niezwykle ciekawe jest połączenie elementów tradycyjnych, takich jak parkiet w jodełkę, z nowoczesnymi elementami wyposażenia. Meble kuchenne o gładkich, szarych frontach gwarantują wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie przyborów i akcesoriów kuchennych. Na samym środku pomieszczenia umieszczono pokaźnych rozmiarów wyspę kuchenną, która stanowi wygodną powierzchnię roboczą. Po prawej stronie dostrzegamy jadalnię, wyposażoną w prosty drewniany stół i designerskie czarne krzesła.

Jak Wam się podoba unowocześniony dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu