Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 wspaniałych pomysłów na oświetlenie strefy wejściowej

A.D. A.D.
Projekty,  Drwi wejściowe zaprojektowane przez Matteo Gattoni - Architetto
Loading admin actions …

Główne wejście do naszego domu powinno wyrażać ciepło, być urocze i przyjazne, a jeśli jest lekko enigmatyczne i eleganckie to jeszcze lepiej! Warto je dobrze zaplanować gdyż to właśnie ono, jako pierwsze ukaże się oczom przechodniów i Waszych gości. Jest wizytówką gospodarza, reprezentacyjnym punktem przedstawiającym Wasz styl, gust i osobowość. Pamiętajcie że aby wejście było dobrze zagospodarowane bardzo ważny jest ład, harmonia i spójność estetyczna. 

Ale na nic te wszystkie wspaniałe zabiegi, kiedy będzie zbyt ciemno, aby cokolwiek zobaczyć. Oświetlenie strefy wejściowej ma zarówno aspekt funkcjonalny jak i estetyczny. Nie możecie go absolutnie pominąć. Dziś przygotowaliśmy dla Was 11 zachęcających pomysłów na ciekawe strefy wejściowe, które są doskonale oświetlone. Zobaczcie. 

1. Płączone ze schodami

Tutaj, nie tylko drzwi i fasada zostały wprowadzone w jasną strefę. Oświetlona ścieżka zaczyna się tu już na schodach prowadzących do wejścia. Każda strefa została wyposażona we własne światło. Jest to nie tylko dobre dla bezpieczeństwa, ale również wygląda bardzo elegancko!

2. Skierowane na elewację

W naszym drugim przykładzie, prawie cała uwaga koncentruje się na elewacji ceglanej obok wejścia. Lampy wypuszczają stożki światła od dołu na ścianę, tworząc nastrojową atmosferę. Samo wejście jest oświetlony z boku, a także posiada duże okno, przez które wypada światło z wewnątrz.

3. Światło od wewnątrz

Projekty,  Okna zaprojektowane przez fc3arquitectura
fc3arquitectura

Detalle de acceso

fc3arquitectura

Zasada ta znajduje również odzwierciedlenie w naszym kolejnym  przykładzie. Tu światło ma swoje źródło u góry, i wypada przez ogromne okna nad frontowymi drzwiami. Dodatkowo wejście, zostało podkreślone za sprawą małych reflektorów z boku schodów. 

4. Symetrycznie

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Superficie Actual
Superficie Actual

CUMBRES MADEIRA

Superficie Actual

Tutaj zdecydowano się na rozmieszczenie światła w dwóch punktach, po obu stronach imponującej bramy wjazdowej. Może to być wystarczające rozwiązanie, o ile światła są odpowiednio duże i mocne. Tutaj, zostały zainstalowane na jasnym tle białego muru więc ich wpływ wzrasta.

5. Od góry

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Micheas Arquitectos
Micheas Arquitectos

Acceso baños . ALBERCA – TÓRTOLAS / MICHEAS ARQUITECTOS

Micheas Arquitectos

Główną rolę w tej aranżacji świetlnej odgrywa żółty blask nad drzwiami. Odpowiada on za ciepłą i przyjazną atmosferę, dzięki temu, że źródło światła nie jest widoczne. Zamontowano także trzy lampy podłogowe, które dostarczają światło. Odpowiednio oświetlone drzwi wejściowe gwarantują łatwy dostęp do domu nocą i są wyrazistym elementem dekoracyjnym zewnętrznej części każdego budynku.

6. Ukryte światła

 W tym przypadku zastosowano światła rozproszone, punktowe i ukryte, osiągając fantastyczny rezultat końcowy. Taka gra oświetlenia daje niesamowity efekt. Dodatkowo światło również wpada przez otwory z wewnątrz. Bardzo miłe i ciepłe miejsce. 

7. Dwa małe, ale skuteczne reflektory

Projekty,  Okna zaprojektowane przez OBRA BLANCA
OBRA BLANCA

Recibidor exterior

OBRA BLANCA

Światła nie muszą być intensywne lub wyraziste, aby robić wrażenie. Delikatne punktowe oświetlenie także może ozdobić zewnętrzny obszar domu, co doskonale ukazuje powyższe zdjęcie. W tym wypadku, zamontowane nad drzwiami reflektory, wprowadzają dwa stożki światła, które pięknie podkreślają naturalny materiał z jakiego zostały zrobione drzwi. Duże drzewko doniczkowe również jest podświetlone od dołu. 

8. Linia światła

Wyjątkowy dom, wymaga również specjalnego oświetlenia. Tutaj, mamy do czynienia z naprawdę ekstrawagancką fasadą. Oświetleniowa linia biegnie wzdłuż boku drogi aż do wejścia. Same drzwi są okalane podobną ramką.  Minimalistyczna konstrukcja doskonale pasuje do prostego, nowoczesnego budynku.

Za projekt domu odpowiedzialni są wybitni włoscy architekci z  Matteo Gattoni. 

9. Wiele źródeł światła

Na tym zdjęciu, nie tylko obszar wejściowy jest oświetlony, ale także inne części elewacji  zostały ładnie podkreślone. W korytarzu, który prowadzi do wejścia zamontowano plafony sufitowe, które działają jak świetliki, prowadząc jasną drogą wprost do wnętrza. Małe punkty świetlne doświetlaja także ścieżkę i rośliny. Wyjątkowy efekt.

10. Ciepło i urokliwie

Materiały elewacyjne mają niewątpliwy wpływ na odbiór samego wejścia – jeśli są pełne kolorów i faktur, całość jest bardzo intrygująca. Cegła zawsze wygląda świetnie, a towarzyszące jej latarnie nadają wyjątkowy charakter. Oświetlenie jest skierowane bezpośrednio na elewację, w dół i w górę, co idealnie podkreśla bogata fakturę materiału. Nad wejściem dodatkowe, punktowe światło skierowane na podłogę wokół drzwi. 

11. Mocne, jasne światło

Projekty,  Drwi wejściowe zaprojektowane przez FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder)

Jeden reflektor oświetla cały obszar wejściowy, ale to dzięki temu, że jest on wystarczająco silny. Takie światło jest może mniej nastrojowe niż to o ciepłej, rozproszonej barwie, ale niewątpliwie działa bardzo funkcjonalnie. 

Skoro już wiecie, jak ważna jest strefa wejściowa, koniecznie przeczytajcie także: 15 pomysłów na wejście do Twojego domu

A jak jest z Waszym wejściem? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu