Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez blackStones

10 rozsuwanych drzwi, które odmienią małe pomieszczenie

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ograniczony metraż to problem, z którym boryka się wielu i wiele z nas. Radzimy sobie z nim różnie. Malujemy ściany i sufity na biało, wprowadzamy lustra do wystroju wnętrz, w przemyślany sposób projektujemy oświetlenie. Co jednak, jeśli to nie wystarcza? Najwięcej zmartwień przysparza bowiem dzielenie przestrzeni, określanie granic poszczególnych, funkcjonalnych sfer. Czasem aż proszą się o ścianę działową – plan otwarty nie wszędzie się sprawdzi, choć wciąż może nam być szkoda miejsca…

Na szczęście z pomocą przychodzą nasi architekci wnętrz, którzy proponują alternatywę: rozsuwane drzwi. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam ich wspaniałe realizacje. Nie tylko z małych mieszkań, ale to tam właśnie najlepiej by się one sprawdziły!

W łazience

Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez Ion Glass
Ion Glass

Sliding frameless glass doors

Ion Glass

Nieprzeźroczyste szkło w łazience przeważnie kojarzy się z wydzielonym miejscem na prysznic, ale może też znaleźć się w tym pomieszczeniu pod postacią rozsuwanych drzwi. Po co? Na przykład żeby wydzielić toaletę, co będzie szczególnie praktyczne, jeśli współdzielimy łazienkę z parterem. Coraz więcej osób decyduje się też na przeszkleniu samych drzwi prowadzących z sypialni do łazienki. Oba pomieszczenia wydadzą się większe.

Harmonijka łącząca z tarasem

Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez GK Architects Ltd
GK Architects Ltd

Sliding Folding doors

GK Architects Ltd

Teraz przed nami nie drzwi rozsuwane lecz harmonijkowe. Ogromne przeszklenie prowadzące z salonu na taras może zostać całkowicie złożone. Przestrzeń mieszkalna zostaje automatycznie powiększona przez przestrzeń na zewnątrz. Wykorzystanie tego samego materiału na podłoże – drewna – pomaga podczas łączenia stref.

Kolorowo

Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez Viewport Studio
Viewport Studio

West London house

Viewport Studio

Jeśli rozsuwane drzwi spełniają rolę ściany, to przeważnie są jednolite, dyskretne. Jednak nie w przypadku tego zachwycającego projektu! Każdy płat drzwiowy ma tutaj inny kolor i nie są to różne odcienie brązu. Drzwi stają się nie tylko funkcjonalną koniecznością, ale także dekoracją wnętrza.

Ażurowe do garderoby

A skoro o dekoracjach mowa, przyjrzyjmy się temu wspaniałemu projektowi drzwi z ażurową dekoracją. Dzięki dziurkom pomieszczenie wydaje się większe, a przy tym nieco tajemnicze. Sypialnia łączy się z garderobą. Jest praktycznie, pod ręką, ale elegancko i bez ryzyka nieporządku.

Rozsuwana… tablica

Ten projekt całkowicie nas zaskoczył. Te drzwi to przesuwana tablica. Po jej odsunięciu wjeżdża pomiędzy tafle szkła i wciąż można podziwiać efekty kreatywności domowników (lub nie dopuścić do zmazania listy zakupów). Przejścia pomiędzy pomieszczeniami traktujemy jako coś oczywistego, a mogą być tak zaskakujące!

Romantycznie i stylowo

Rozsuwane drzwi to nie tylko wybór dla kochających nowoczesne rozwiązania. Dobrze dopasowany projekt sprawdzi się także w stylowych pomieszczeniach o romantycznej atmosferze. Nie wierzycie? Wystarczy zerknąć na powyższe zdjęcie!

Do salonu

Jak już wspominaliśmy we wstępie, plan otwarty nie zawsze się sprawdza. Niekoniecznie chcemy, aby nasza strefa wypoczynku łączyła się z miejscem przygotowywania posiłków, ani tym bardziej z miejscem pracy. Rozwiązaniem mogą okazać się wtedy rozsuwane drzwi, dzięki którym nasz pokój dzienny może łatwo przemienić się w pokój gościnny.

Rozsuwane drzwi lustrzane

Lustra to nasi sprzymierzeńcy w walce z małą przestrzenią, a w połączeniu z rozsuwanymi drzwiami są nie do pokonania! Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w przedpokojach,  przeważnie wąskich i podłużnych. Do tego praktyczna kwestia: od razu możemy zobaczyć, jak wyglądamy przed wyjściem z domu.

Strefa publiczna, strefa prywatna

Było już od oddzielaniu funkcjonalnych stref lecz zauważmy, że rozsuwane drzwi bardziej łączą niż dzielą. W przypadku tego małego mieszkania istniał problem ze źródłem światła. Duże okno musiało zostać podzielone pomiędzy sypialnię a salon. Dlatego też w stylowy sposób połączono te dwie przestrzenie. Jest czas na intymność i jest też czas na łączenie pomieszczeń.

Geometrycznie

Projekty,  Drzwi przesuwne zaprojektowane przez homify
homify

Luftiger Raumteiler: Schiebetüren mit viel Glas

homify

Kończymy nasz przegląd pięknym zdjęciem na zamknięte drzwi. Drzwi ustawiają się w jednej osi co przeszklenia wychodzące na taras, dzięki czemu naturalne światło penetruje każdy zakątek tego wspaniale zaprojektowanego domu.

Wciąż poszukujecie inspiracji na świetne drzwi do Waszego domu? Mamy dla Was kolejne pomysły: Drzwi wewnętrzne – nietypowe rozwiązania!

Czy któreś z tych drzwi pasowałyby do Waszego mieszkania?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu