Podłogi z drewna - 5 przykładów | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Podłogi z drewna – 5 przykładów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Deski podłogowe w łazience - różne realizacje Egzotyczne ściany i podłogi od Profi Parkiet II Egzotyczny
Loading admin actions …

Kiedy mowa o urządzaniu wnętrz, w początkowej fazie myślimy głównie o kolorze ścian, rozmieszczeniu okien i podłodze. Są to elementy, które wymagają szczególnej uwagi. Jeżeli zostaną dobrane bez namysłu, zdecydowanie utrudnią pracę w kolejnych etapach. Wymarzone meble i niebanalne dodatki mogą zniknąć pod przytłaczającym kolorem ścian, czy podłóg. Te pierwsze jeszcze da się łatwo przemalować, jednak wymiana całej podłogi to już trudniejsza sprawa. Powierzchnie po których przemieszczamy się w domu najczęściej pokryte są płytkami, bądź drewnem. Ważne, żeby ich rozmieszczenie było praktyczne oraz tworzyło harmonijną i spójną całość, zaspakajając nasze potrzeby estetyczne. 

Zobaczcie wybrane przez nas przykłady pięciu podłóg z drewna. Sprawdzą się one w każdym wnętrzu!

S jak sęk

Kiedyś panowała moda na to, żeby drewno w mieszkaniu prezentowało się jako nieskazitelny wytwór natury. Produkty wykonane z tego materiału, lekko pęknięte lub o nierównym zabarwieniu, uważano za wadliwe. Obecnie panuje całkowicie odwrotna tendencja. To właśnie obecność sęków nadaje charakteru drewnianej podłodze i czyni ją jedyną w swoim rodzaju. Najlepiej żeby występowały one w nieregularny sposób, tak by po ułożeniu paneli, nie układały się w jedną linię, czy też specyficzny wzór.  Grupa PROJEKT KOLEKTYW wybrała doskonale. Na większej części podłogi wyraźnie widać obecność sęków. Jeżeli dojdziecie jednak do wniosku, że jest ich zbyt dużo – przykryjcie je ozdobnym dywanem. Tym sposobem możecie regulować ich natężenie.  

Im starsze drewno, tym lepsze

Trendy wnętrzarskie zwracają szczególną uwagę na podłogę w loftach, adaptując ją do innych przestrzeni. Podstawowa zasada przy urządzaniu takich wnętrz, mówiąca o tym, że im starsze drewno tym lepsze, tyczy się przede wszystkim powierzchni po której stąpamy. Na przykładzie studia projektowego Your Interiors, możecie zobaczyć, jak interesującą kompozycję ona tworzy. Podłoga wykonana z jasnego, starego i przebarwionego drewna harmonijnie współgra z wszystkimi elementami wnętrza. Co więcej, jej naturalna kolorystyka sprawia, że całe mieszkanie zdaje się być dużo większe, niż w rzeczywistości jest. Wpadające przez okno światło, eksponuje wszystkie przebarwienia i niedoskonałości drewnianej podłogi, jednak to właśnie czyni ją unikatową.

Ciekawe połączenia

Deski podłogowe w łazience - różne realizacje Egzotyczne ściany i podłogi od Profi Parkiet II Egzotyczny
Profi Parkiet II

Deski podłogowe w łazience – różne realizacje

Profi Parkiet II

Podłoga wyłożona eleganckim, ciemnym drewnem wcale nie musi być pokryta nim w całości. Można zbudować ją na zasadzie interesujących połączeń i kontrastów. W tym wypadku specjaliści z Profi Parkiet II zdecydowali się na użycie jako drugiego materiału, jasnych, dużych płytek. Dzięki temu podłoga nabrała dwóch wymiarów. Intensywna barwa drewna nadaje szlachetnego rysu, z kolei biel podłogowych płytek optycznie powiększa przestrzeń. Cała powierzchnia podłogi w tym dość nietypowym zestawieniu kolorystycznym, sprawia, że pomieszczenie nabiera wyrafinowanego charakteru. Jest to również świetna opcja dla osób, którym ciężko podjąć decyzję dotyczącą wyboru materiału podłogowego. Zamiast wykluczać jeden – możecie przecież użyć obu!

Podobne kolory

Jasną, drewnianą podłogę, można zestawić nie tylko z kontrastowymi barwami. Doskonale prezentuje się ona w pomieszczeniu, gdzie meble należą do tej samej gamy kolorystycznej. Projekt pracowni Rustykalnia stworzył właśnie takie połączenie. Efekt jest niesamowity! Zdawałoby się, że pomieszczenie stanie się nudne i bez wyrazu. Tymczasem, jest zupełnie na odwrót. Utrzymanie całego wnętrza w podobnych do siebie odcieniach brązu, podkreśla kształt wszystkich mebli oraz drewnianych paneli. Podłoga potęguje wrażenia ciepła i przytulności wnętrza, a także sprawia, że wydaje się ono być niesamowicie świeże.

Podłoga bez granic

Mieszkanie JM Minimalistyczne ściany i podłogi od 081 architekci Minimalistyczny
081 architekci

Mieszkanie JM

081 architekci

Drewniana podłoga nie zawsze musi kończyć się równolegle z sufitem. Warto popatrzeń na drewno w niestandardowy sposób i umieścić je również na kawałku ściany. Optycznie sprawi to wrażenie kontynuacji podłoża. Tych którzy lubią siedzieć na ziemi, ucieszy fakt praktyczności takiego zabiegu. Nie będziecie musieli się martwić o to, że chcąc oprzeć się o ścianę, pobrudzicie swoje ubranie i odwrotnie. Teraz wystarczy sięgnąć po ulubioną książkę i rozkoszując się chwilą – zatopić się w lekturze.

Szukacie innych, inspirujących przykładów podłóg? Zajrzyjcie na:

Trendy: podłogi i posadzki z naturalnego kamienia

Który przykład podłogi z drewna podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu