Czerń i drewno - ponadczasowe klasyki do Twojego mieszkania i domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Czerń i drewno – ponadczasowe klasyki do Twojego mieszkania i domu

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Mieszkanie w Krakowie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez ARCHISSIMA,Nowoczesny
Loading admin actions …

Moda wnętrzarska co sezon zmienia się w zastraszającym tempie. Zaaranżowanie swojego mieszkania, czy domu tak, by było stylowe, ale też nie wymagało konieczności zmiany wystroju co pół roku jest dość problematyczne. Warto zatem postawić na klasykę, która idealnie dopasuje się do kolejnych trendów, ale też urzeka swoją funkcjonalnością. Jeżeli chcecie pięknego i wytrzymałego materiału, postawcie na drewno. Ociepli wnętrze, a wraz z kolejnymi latami użytkowania będzie się godnie starzeć. Kolorem, który świetnie uzupełni okazałość drewna jest czerń. Postawcie na te dwa rozwiązania w Waszych mieszkaniach, a będziecie się cieszyć klasycznymi i nowoczesnymi wnętrzami, które przetrwają próbę czasu.

Czerń i drewno w eleganckim wydaniu

mieszkanie  Wilanów: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez kmb studio,Nowoczesny
kmb studio

mieszkanie Wilanów

kmb studio

Urządzając kuchnię warto pamiętać nie tylko o estetyce, ale też funkcjonalności. Szafki w kolorze ciemnego orzecha będą fantastycznym wyborem dla tych z Was, którzy cenią elegancję w nowoczesnym wydaniu. Jeżeli tylko posiadacie możliwość, by na środku kuchni stworzyć wysepkę, koniecznie skorzystajcie z tego rozwiązania . Po pierwsze wygląda to niezwykle ekstrawagancko, ale co najważniejsze jest też ogromnie funkcjonalne! Zwiększa Waszą przestrzeń roboczą i pozwala podzielić kuchnię na ergonomiczne strefy. Ciemne drewniane meble warto uzupełnić o czerń, która nada całej przestrzeni szykowności, tak jak w projekcie architektów z KMB Studio.

Wariacje na temat minimalizmu

Mieszkanie JM: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez 081 architekci,Minimalistyczny
081 architekci

Mieszkanie JM

081 architekci

081 Architekci udowodnili, że drewno i czerń mogą świetnie współgrać na małej, wielofunkcyjnej przestrzeni, tworząc zachwycający, minimalistyczny efekt. Połączenie jasnego odcienia drewna fantastycznie równoważy czerń, dzięki czemu wbrew pozorom otrzymano jasną i nieskazitelną przestrzeń. Jeżeli tak, jak w tym projekcie, jesteście zmuszeni wygospodarować miejsce dla jadalni, kuchni, gabinetu i salonu na niewielkim obszarze, postawcie na jednolitą tonację barw. Dzięki uzupełnieniu czerni i jasnego drewna bielą, uzyskacie wrażenie większej powierzchni i industrialnego klimatu. 

Eklektyczna biblioteka

Połączenie czerni i drewna wcale nie musi być mało przytulne i zimne. Dzięki ciepłemu, egzotycznemu drewnu denya na podłodze, całe pomieszczenie zyskuje na kameralności i intymnym nastroju. Jeżeli boicie się, że wyrazista czerń przytłoczy całe wnętrze, sięgnijcie po meble i dodatki w kolorze melanżowego grafitu i ciemnych brązów, tak jak projektanci z Viva Design. Całość nabierze dzięki temu wyrafinowania i prostoty. Dzięki zastosowaniu elementów stali, szkła oraz ciepłych, kremowych tkanin pokój będzie bardzo nowoczesny i elegancki. 

Nastrojowa łazienka

Mała łazienka : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez ARCHISSIMA,Nowoczesny
ARCHISSIMA

Mała łazienka

ARCHISSIMA

Czerń i drewno nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z minimalizmem. Jeżeli w Waszych łazienkach zastosujecie mnogość materiałów, wzorów i różnych odcieni – od drewna, poprzez czarne płytki i beton, osiągniecie niezwykle elegancki i romantyczny look. Ciekawa faktura płytek zastosowanych w projekcie architektów Archissima sprawia wrażenie trójwymiarowości i nadaje całości wnętrza modernistycznego fasonu. Stosując różne rodzaje oświetlenia osiągniecie bardzo kameralny nastrój, dzięki czemu każda chwila spędzona w takiej łazience, będzie momentem relaksu i odprężenia. 

Zamiast standardowej elewacji

Jeżeli zastanawiacie się, co zrobić, by Wasz dom prezentował się oryginalnie i wyróżniał się na tle sąsiedztwa – postawcie na drewno i czerń, jako minimalistyczną elewację, tak, jak zrobili to Nowak i Nowak Architekci. Warto pamiętać, że drewno jest materiałem wymagającym i bez odpowiednich prac konserwatorskich po kilku sezonach straci swój elegancki wygląd. Jednak pomimo zastrzeżeń związanych z eksploatacją, jest to jeden z najbardziej osobliwych materiałów, dzięki któremu Wasz dom będzie wyjątkowy. Drewno warto połączyć z czernią, ale też betonem, stworzy to niezwykle minimalistyczną i harmonijną całość.

Czy Wy urządzilibyście swój dom w czerni i drewnie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu