Projekty,  Domy zaprojektowane przez cc-studio

Dom, w którym mieszka się w zgodzie z rytmem natury

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jednym z największych trendów we współczesnej architekturze jest projektowanie domów pozwalających na życie w zgodzie z naturą. Architekci przykładają wagę nie tylko do ekologicznych, lokalnie produkowanych materiałów czy zrównoważonych źródeł energii, ale także na relację budynku z jego naturalnym otoczeniem.

Dziś zabierzmy Was do domu, który do maksimum wykorzystuje swoja idylliczną lokalizację. Miłośników natury zachwyci nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia!

Widok z zewnątrz

Prosta bryła, która odznacza się klarownie załamującymi się liniami oraz geometrycznym kształtem, doskonale wpisuje się w zielony krajobraz działki. Do tła dopasowuje się także dzięki ciemnozielonej fasadzie. Wielkoformatowe przeszklenia otwierają budynek na otoczenie, umożliwiając także naturalnemu światłu na swobodny dostęp.

Otwarty od frontu

Przez duży otwór od frontu możemy zajrzeć do środka. Wnętrze domu została w całości wykończone drewnem, które ciekawie kontrastuje z ciemnozieloną zewnętrzną fasadą. Takie otwarcie sprawia, że przebywając w środku można czuć się niczym na łonie natury.

Ukryty w gąszczu zieleni

Nadrzędnym celem projektu było wkomponowanie domu w zieloną okolicę. Parząc na to zdjęcie, trzeba przyznać, że architektom udało się osiągnąć zamierzony rezultat. Z tej perspektywy podziwiać możemy także ciekawy kształt dachu, który koresponduje z linią drzew i krzewów.

Przytulne wnętrze

Wszystkie powierzchnie w środku- podłogi, ściany i sufity- wyłożono drewnem. Jako że jest to gatunek o jasnym zabarwieniu, a także z powodu licznych okien i przeszkleń, wnętrze jest jasne i jawi się przestronnie. O dodatkową przytulność dba ustawiona na środku pomieszczenia koza. Z przodu domu zlokalizowano jadalnię i salon, a z tyłu kuchnię.

Z widokiem na otoczenie

Całkowity brak ścian oraz duże otwory okienne sprawiają, że otaczająca dom zieleń staje się składowym elementem wnętrz. Stanowi ich dekorację, usuwając konieczność dodatkowego wyposażania pomieszczeń w środku. Taki projekt domu gwarantuje idylliczne warunki mieszkaniowe.

Inny przykład niewielkiego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji homify 360°: architektura prefabrykowana- ekologiczny dom z drewna

Jak Wam się podoba ten projekt?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu