5 elementów wygodnej i praktycznej kuchni | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 elementów wygodnej i praktycznej kuchni

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem całego domu. Spędza się w niej niezliczoną ilość czasu. Tutaj przygotowywane są potrawy dla wszystkich członków rodziny, przyjaciół i gości. Jest to jedno z pierwszych miejsc, do którego udajemy się zaraz po przebudzeniu. Nic tak dobrze nie smakuje jak poranna kawa, czy herbata wypita w przyjaznej, kuchennej przestrzeni. Miejsce to musi być urządzone w sposób praktyczny i wygodny. Nie może wywoływać jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu, ponieważ to ono powinno sprzyjać przygotowywaniu prawdziwych kulinarnych cudów. 

Zobaczcie wybrane przez nas pięć elementów wygodnej i praktycznej kuchni!

Farba tablicowa

Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny

Przygotowywanie posiłków w kuchni wymaga zakupienia wcześniej wszystkich, niezbędnych produktów. Listy zazwyczaj tworzymy na kartkach, które giną w kieszeniach spodni i kurtek. Niekiedy zapominamy o dopisaniu paru pozycji i wracamy do domu z niekompletnym zestawem składników. Doskonałą alternatywą dla takich sytuacji jest stworzenie w kuchni przestrzeni pokrytej farbą tablicową. Na taki pomysł wpadli specjaliści z PERA Studio. Można na niej zapisać wszystkie zakupowe plany i przez cały dzień dowolnie je modyfikować. Co prawda, nie zabierzemy ze sobą takiej listy do sklepu, jednak stworzenie jej w tak nietypowy sposób z łatwością pozwoli ją zapamiętać. Ponadto każdy z domowników będzie miał możliwość zostawienia informacji dotyczącej tego, co chce zjeść np. na kolację. Nie ulega wątpliwości fakt, że znając preferencje członków rodziny, będziecie mogli zaspokoić nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Mleczne szyby

Dom MN Skandynawska kuchnia od PB/STUDIO Skandynawski

Zgiełk w kuchni często prowadzi do tego, że nie zdajemy sobie sprawy, jakie przedmioty tkwią w poszczególne szafkach naszych mebli kuchennych. Jest jednak na to rada! Mleczne szyby umożliwiają dyskretny wgląd w głąb szafek, bez konieczności ich otwierania. Koniec z nerwowym szukaniem i otwieraniem wszystkich drzwiczek i szuflad mebli. Wystarczy jedynie spojrzeć z zewnątrz, by upewnić się, że w jednej znajdują się szklanki, z kolei w innej – talerze. Projektanci z PB Studio zdecydowali się zastosować mleczne szyby jedynie w wiszących, drewnianych szafkach. Połączenie tych materiałów jest nie tylko praktyczne, ale również ociepla całą przestrzeń kuchni.

Pojemniki na przyprawy

Produkty spożywcze wymagają specjalnych warunków przechowywania. Nie każde opakowanie jest odporne na wilgoć, czy temperaturę. Najlepsze i najkorzystniejsze dla zdrowia są szklane pojemniczki. Mogą przybrać najróżniejsze kształty i tym samym stanowić ozdobę całego wnętrza. Warto, by podstawowe przyprawy jak pieprz i sól, cukier, a także mąka znajdowały się zawsze pod ręką. Podczas przygotowywania potraw nie zawsze możemy pozwolić sobie na ciągłe otwieranie i zamykanie półek oraz przemieszczanie się z jednego kąta kuchni w drugi. Jeżeli chcecie zaoszczędzić energię i nie szukać gorączkowo przypraw w szafkach – wydzielcie dla nich specjalną półkę. Umiejscowienie jej obok blatu roboczego zdecydowanie ułatwi gotowanie. Eksperci z Rustykalni wiedzą o tym najlepiej. 

Wiszące półki

Projekt mieszkania Nowoczesna kuchnia od Za murami za dachami Nowoczesny
Za murami za dachami

Projekt mieszkania

Za murami za dachami

Czasami bywa, że podczas gotowania nie pamiętamy dokładnie co należy dodać, czy też jak przyrządzić ulubioną potrawę. Możemy starać się wytężać pamięć, jednak niekiedy jest to proces wyjątkowo czasochłonny. Dobrą koncepcją jest umieszczenie w widocznym miejscu wszystkich książek i gazet, w których odnaleźć można potrzebne przepisy. Służyć do tego mogą wiszące półki o nietypowym kształcie. Dzięki nim proces gotowania stanie się bezstresowym zajęciem, ponieważ z łatwością będziecie mogli sięgnąć po interesujące Was materiały. Projektanci z Za murami za dachami udowodnili, że tego typu półki są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale też niezwykle potrzebne.

Pojemny zlewozmywak

Pojemny zlewozmywak to podstawa w każdej kuchni. Bez niego nie byłoby możliwe szybkie przygotowywanie potraw oraz sprzątanie po posiłkach. Na rynku jest dostępnych wiele jego typów. Ciężkie i żeliwne stały się już odległą przeszłością. Stalowe również powoli ustępują miejsca zlewom wykonanym z granitu. Warto zastanowić się nad ilością ich  komór. Dwukomorowe będą idealne dla osób, które nie posiadają zmywarki, oraz dla tych, którzy nie narzekają na brak przestrzeni w swojej kuchni. Jednokomorowe z pewnością doskonale odnajdą się w kameralnych wnętrzach, a także wśród tych, którzy nie gotują często w swoim domu. Wybór należy do Was!

Interesuje Was temat kuchni? Zajrzyjcie na:

Nietypowe akcesoria kuchenne – 7 przykładów

Jakie elementy kuchni Wy uznajecie za wygodne i praktyczne?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu