Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Mały dom staje się duży

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Eric Rechsteiner
Loading admin actions …

Co dzieje się z ukochanym domem, kiedy zamieszkująca go rodzina rośnie? Nagle, istniejące pokoje już nie wystarczają, w kuchni i salonie brakuje miejsca, a tłoczna atmosfera nie sprzyja dobrym relacjom – każdy czuje się jak w klatce. Nie każda rodzina chce przeprowadzić się do większego domu – czy to z powodów finansowych, czy też osobistych. W domu zamknięte są przecież tysiące wspomnień i ślady przeszłości. 

Jeżeli Wy też zastanawiacie się, czy przeprowadzka jest rzeczywiście dobrym pomysłem, zanim podejmiecie decyzję przejrzyjcie ten Katalog Inspiracji. Przedstawiamy Wam w jaki sposób architekci pomogli pewnej francuskiej rodzinie powiększyć ich rodzinny dom, tworząc tym samym wystarczająco dużo miejsca dla dużej rodziny. Może to właśnie ścieżka, którą i Wy powinniście pójść?

​Staromodny dom wymaga przebudowy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Eric Rechsteiner

Jak można wnioskować po tym zdjęciu, prace remontowo budowlane nie dotyczą tylko i wyłącznie powiększenia domu. Musimy zgodzić się, że ta nieruchomość nie mieści się we współczesnych standardach aranżacyjnych. Dlatego też, właściciele tego domu zwrócili się do doświadczonego architekta Erica Rechsteinera, który po rozmowie z rodziną zamieszkującą ten dom, zaplanował jego imponującą transformację. Większe, dobrze oświetlone pokoje, delikatna kolorystyka i nowoczesny wystrój – tego oczekiwali właściciele nieruchomości, i to właśnie spodziewamy się zobaczyć na kolejnych zdjęciach.

​Nowoczesny i świeży wygląd

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Eric Rechsteiner
Eric Rechsteiner

façade jardin

Eric Rechsteiner

Na tym zdjęciu widzimy szczególnie piękną harmonię połączenia drewna ze szkłem. Pokazuje to nam, że stare fasady można zastąpić nowoczesnymi, imponującymi elewacjami. Wysokie ściany pokryte są drewnem, a duże okna sprawiają, że niezależnie od pory roku, wewnątrz domu zawsze będzie dużo światła. Jak możemy sobie wyobrazić, tuż za dużymi oknami na parterze znajduje się salon – zgodnie z nowoczesnymi standardami, stworzony na otwartym planie. Spójrzmy jednak z bliska na wnętrze.

​Urocza łazienka

Nowoczesna łazienka spełnia wszelkie wymagania całej rodziny. Śnieżnobiałe ściany i nowoczesna armatura sprawia, że jest to przestrzeń elegancka, a zarazem zachęcająca. Zwróciliście uwagę na to, w jaki sposób zamontowano wannę? Jest to obrazek niczym z salonu spa & wellness.

​Przytulna przestrzeń wspólna

Przestronny salon został zaprojektowany na otwartym planie. Sprytnie wykorzystano meble, które oddzielają od siebie różne strefy pomieszczenia. Na zdjęciu widzimy, jak śnieżnobiały regał stanowi barierę między strefą telewizyjną a jadalnią. Dzięki temu, część rodziny może spokojnie oglądać telewizję, podczas gdy inni członkowie rodziny siedzą przy stole. Jasne kolory i parkiet o ciepłym odcieniu tworzą harmonijną atmosferę.

​Nie brakuje też kominka!

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Eric Rechsteiner
Eric Rechsteiner

la cheminée

Eric Rechsteiner

Oczywiście, w tym fantastycznym nowym domu, nie zabrakło kominka, który zapewnia ciepło (dosłownie i w przenośni). Nowoczesny klejnot w salonie jest gotowy do użycia. Zgromadzone drewno posłuży do opału, ale głównie spełnia funkcję dekoracyjną! Nie uważacie, że to bardzo ciekawy element aranżacyjny – w stu procentach naturalny i niedrogi.

Na tym zdjęciu możemy też zauważyć, że z salonu mamy bezpośrednie wyjście na taras. Kto nie miałby ochoty spędzać letnich wieczorów na świeżym powietrzu, szczególnie w takiej scenerii? A skoro już mowa o tarasach, to na pewno zaciekawi Was jak stworzyć własny taras. Więcej informacji na ten temat w Katalogu Inspiracji: Przed i po, czyli taras kompozytowy bez tajemnic

​Wysokie sufity uwolnione!

Was również zachwyciły wysokie sufity w tym domu? Architekci postawili tu duży nacisk na tworzenie rodzinnej atmosfery w przestronnym domu. Według nas, cel został osiągnięty, a efekty są przynajmniej imponujące! Wysokie ściany mają niemal sakralny charakter i przyprawiają o gęsią skórkę. 

Gdybyśmy na własne oczy nie zobaczyli tej metamorfozy, nie uwierzylibyśmy, że taka nieruchomość powstała z projektu rozbudowy pierwotnego, niepozornego i malutkiego domu. Cuda się chyba zdarzają!… a może to poprostu kwestia zdolnego architekta.

Co najbardziej podoba Wam się w tym domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu