Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez CO:interior

15 pomysłów na małą sypialnię, które wprowadzisz w jeden dzień

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, jak ważna jest sypialnia! To część domu, w której spędzamy większość czasu, relaksując się z dobrą książką, śpiąc lub spędzając czas z naszym partnerem. Powinna być naszą małą spokojną oazą.
Często możemy się jednak czuć zniechęceni, jeśli sypialnia jest mała. Wydaje nam się, że nie mamy takiej ilości miejsca na twórczą zabawę, jak byśmy chcieli. Wszystkie nasze przedmioty mogą zagracić pokój!

Nie powinieneś się jednak obawiać! Istnieje wiele niesamowitych sposobów, które możesz wykorzystać w małej sypialni, kreując przy tym swoją małą przystań, która mówi, kim jesteś.

Dlatego dzisiaj zebraliśmy 15 małych, lecz sprytnych pomysłów, które możesz wprowadzić w życie w jeden dzień. Są to projekty najlepszych specjalistów z branży, którzy naprawdę wiedzą, co robią!

Rzućmy okiem.

Prosty i lśniący

Ta sypialnia jest idealnym przykładem na to, że mniej znaczy więcej. Gdy mowa o małej sypialni, wystarczy dodać najpotrzebniejsze i najbardziej funkcjonalne elementy w przestrzeni. Taki minimalistyczny design sprawia, że pomieszczenie to wydaje się bardzo atrakcyjne i spokojne.

Zainwestuj w lustra

Zawieś duże lustro, aby stworzyć wrażenie głębi i przestrzeni. Natychmiast stworzysz sypialnię, która wydaje się być o wiele większa. Pamiętaj, że im większe będzie lustro, tym większym będzie się wydawał pokój.

Bądź sprytny z przechowywaniem

W małej sypialni, chcesz trzymać wszelki bałagan poza zasięgiem wzroku. Jeśli nie masz miejsca na wstawienie szafy, powieś zasłony, i przechowuj swoje ubrania, buty i inne przedmioty starannie poukładane za zasłoną. Twój pokój od razu stanie się bardziej zorganizowany i przestronny,

Naturalne światło

Jednym ze sposobów na błyskawiczne stworzenie większej i bardziej atrakcyjnej sypialni, jest sprawienie, by przepływało przez nią naturalne światło. Zainwestuj w duże drzwi i okna, a jeśli to możliwe, także w dodatkowe światełka.

Porozumienie ze specyfikacją

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez OUA 오유에이
OUA 오유에이

마이크로하우스 리모델링

OUA 오유에이

Skonsultuj się z ekspertem, który pomoże Ci zaprojektować meble w zależności od wielkości i specyfikacji Twojego pokoju, tak by jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr kwadratowy.
W tym projekcie możemy zobaczyć, jak wielofunkcyjna przestrzeń została zaaranżowana dzięki kilku bardzo sprytnym meblom. Teraz mamy kuchnię, miejsce do pracy, bibliotekę i sypialnię w jednym!

Chluśnij kolorem

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bhavin Taylor Design
Bhavin Taylor Design

Gloucester Road Penthouse

Bhavin Taylor Design

Umieść na ścianie ciekawą grafikę lub połóż na łóżku kolorowe poduszki, niech staną się centralnym punktem przestrzeni. Nie tylko wprowadzą nieco nowoczesnego uroku, ale także odwrócą uwagę od rozmiaru sypialni.

Szuflady pod łóżkiem

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez sreda

Jeśli walczysz o miejsce w swojej małej sypialni, wykorzystaj miejsce pod łóżkiem na szuflady. Jest to prosty i wygodny sposób na przechowywanie ubrań, butów i innych rzeczy bez konieczności przeznaczania na nie dodatkowej przestrzeni.

Szukacie innych sposobów na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem? Sprawdźcie w tym artykule: Jak pomysłowo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem?

Składane łóżko

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez IF arquitectos
IF arquitectos

Rehabilitación de Piso en el Eixample de Barcelona

IF arquitectos

Możesz także zainwestować w składane meble, które naprawdę oszczędza miejsce, tak jak łóżko, które widzicie w tym projekcie. Kiedy chcesz spać, masz wygodne łóżko, a przez resztę czasu cieszysz się przestronnym pokojem.

Solidna szafa

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez My Italian Living
My Italian Living

'Metropolis' 2 sliding door wardrobe by Mobilstella

My Italian Living

Szafa z przestrzenią na wiszące rzeczy, szuflady i półki to najważniejszy element, jeśli chodzi o ładne uporządkowanie sypialni.
Pamiętaj, że zorganizowany dom to zorganizowany umysł!

Pomaluj ścianę

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Goodvinilos
Goodvinilos

Vinilo decorativo Árbol con pájaros

Goodvinilos

Pomaluj jedną ze ścian w sypialni na jasny i odważny kolor, ożywi to i odświeży wystrój wnętrz. Ściana ta będzie uzupełniać pozostałe, bardziej neutralne, oraz odwracać uwagę od wielkości pokoju.

Wskazówka: Pomaluj tylko jedną ze ścian. Jeśli zrobisz to z większą ilością ścian spowodujesz, że pomieszczenie wyda się ciemniejsze i mniejsze.

Dotyk industrialnego szyku

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez GP-ARCH

Kolejną alternatywą jest zachowanie ścian z surowej cegły i dodanie do nich nowoczesnego, industrialnego szyku powiększy przestrzeń.  
To nie tylko doda bardzo modnego i ciepłego nastroju, ale odwróci wzrok od wymiaru pomieszczenia.

Zawsze chodzi o światło

Projekty,  Hotele zaprojektowane przez Inuk Home Studio
Inuk Home Studio

Después de Reforma

Inuk Home Studio

Zainwestuj w boczne lampki, świece, latarnie, by uzyskać wspaniały blask w Twojej sypialni wieczorami. To oświetli piękne detale i stworzy wrażenie przytulnej, a nie zagraconej przestrzeni.

Drabinka

Ciekawym, choć dość prostym dodatkiem do sypialni, który jest również bardzo łatwy do zrobienia to: stara drabina. Można na niej wieszać ubrania, ręczniki, czy też inne rzeczy, które mogłyby się pomiąć.

Dodaj cytat na ścianę

Cytat może nie tylko zaczarować nastrój Twojego pokoju, ale może też odwrócić uwagę od tego, jak mała jest sypialnia. Sprawi też, że będzie wydawać się ona znacznie bardziej przytulna.

Mądre meble

To doskonały przykład jak możesz całkowicie wykorzystać przestrzeń pionową tworząc elegancką, przemyślaną i bardzo funkcjonalną przestrzeń sypialną nawet w małym pomieszczeniu.

Która sypialnia podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu