Projekty,   zaprojektowane przez Grupo Puente Arquitectos.com

Remont i rozbudowa domu z garażem bez tajemnic

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W niniejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam prosty sposób na rozbudowę domu i dostosowanie całości do potrzeb i wymagań domowników. Oczywiście, łącznie z przynależącym do obiektu i zadaszonym garażem, w który dodatkowo zdecydowano się zlokalizować cysternę na wodę. Przyjrzymy się z bliska realizacji projektu, krok po kroku. Jest to jedyny sposób na to, aby uświadomić sobie ogrom prac niezbędnych przy renowacji i rozbudowie rezydencji, począwszy od planowania i wyboru odpowiedniej ekipy fachowców, a na profesjonalnej realizacji kończąc. Zatem do dzieła!

1. Projekt rozbudowy: budowa garażu

Na załączonym zdjęciu ukazano jeden z pierwszych etapów realizacji projektu – wykonanie zadaszenia opartego na metalowej konstrukcji. Całkowite osłonięcie przestrzeni zwiększa jej funkcjonalność.

2. Kolejne zmiany

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych ze strukturą obiektu lub murarstwem, przede wszystkim należy zająć się kwestią hydrauliki i elektryki. Bez tego nowa przestrzeń nie będzie funkcjonować poprawnie, a na tym przecież szczególnie nam zależy.

3. Wszystko, co niezbędne

Kolejnym krokiem jest zebranie wszystkich materiałów i sprzętów niezbędnych do prac, a następnie odpowiednie uzdatnienie ich do użycia. Piasek, cement, elementy metalowe, drewno, a nawet zbiornik na wodę – im szybciej wszystko to będzie gotowe, tym lepiej.

4. Podłoga

Zbiornik na wodę umiejscowiony zostanie na podłodze i pokryty warstwą cementu. Dzięki włazowi możliwy będzie dostęp do niego i utrzymanie całości w należytym porządku.

5. Rusztowania

Bez rusztowania ciężko jest przeprowadzić jakiekolwiek prace budowlane, zwłaszcza te niezbędne w górnych częściach obiektów. Rusztowanie umożliwia swobodę działania z dużą dozą bezpieczeństwa.

6. Prace dachowe

Dzięki rozłożonemu rusztowaniu, można w kolejnym kroku przystąpić do budowy dachu, to znaczy – do układania konstrukcji metalowej i drewnianej, która będzie ów dach podtrzymywać.

7. Rozmieszczenie belek

Drewniane belki, stanowiące podstawę dachu, opierają się na konstrukcji metalowej, a ta z kolei na ścianach samej rezydencji. Belki pełnią wiele funkcji, między innymi: zapewniają izolację przestrzeni oraz wprowadzają rustykalny akcent do projektu.

8. Dach nabiera kształtu

Jak obrazuje zdjęcie, dach jest już prawie ukończony. Zgodnie z projektem będzie on podwójnie nachylony, co umożliwi optymalny odpływ wody deszczowej tam, gdzie nie będzie dla nikogo problemem.

9. Warstwa izolacyjna

Zainstalowanie belek to nie koniec prac nad dachem. Teraz czas na warstwę izolacyjną, na którą składają się: drewniana sklejka i materiały izolacyjne.

10. Podłoga

Gdy dach jest już prawie ukończony, czas na ceramiczne kafelki na podłodze.

11. Ostatnie poprawki

Instalacja dachu i podłogi prawie wieńczy dzieło. Wisienką na torcie pozostaje jednak hydroizolacja ścian dopasowana do oświetlenia pomieszczeń oraz ich wentylacji. Sprzątanie – oto ostatni krok do realizacji marzeń o większym domu!

Jeżeli interesują Was różnego rodzaju garażowe metamorfozy, zajrzyjcie koniecznie do innego Katalogu Inspiracji: Przed i po: transformacja garażu w loft

A Wy co sądzicie o takiej rozbudowie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu