Projekty,  Domy zaprojektowane przez Taller Estilo Arquitectura

12 kroków do pięknego ogrodu zdobiącego wejście do Twojego domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli chcesz odświeżyć wizerunek przed swoim domem, popatrz na te ogrody. 12 pięknych propozycji, by wypełnić kolorem i świeżością tą ważną część Twojego domu.
 Poniżej pokażemy Ci 12 wspaniałych ogrodów prowadzonych przez specjalistów z homify. Zaczynajmy!

Krok 1: Określ dobrze miejsce.

Dokładne określenie położenia i strony, którą zasłaniać będziesz swoim ogrodem frontowym jest nie ważne, a wręcz konieczne. Od tego, jaką szerokość i wysokość zależy bardzo wiele. Na pierwszym zdjęciu widać, że trzeba było wyeliminować wszystkie rośliny wysokie. Dobranie odpowiednio niskich krzewów pozwoliło nam uzyskać ładny efekt bez jednoczesnego zasłaniania widoku z okna.

Krok 2: Wybierz liczbę roślin.

Mamy już wybrane miejsce, teraz nadszedł drugi etap. Nie chcemy by miejsce wyglądało na opuszczone, ale nie powinno być też przesycone. Dobrze jest więc określić ilość roślin, które posadzimy w ogrodzie, oczywiście taką, która będzie dostosowana do jego wymiarów.

Krok 3: ile miejsca dla każdej rośliny?

Czy masz już wszystkie rośliny przygotowane? Musisz wiedzieć, że każda z nich jest inna: niektóre są długie, liściaste, inne małe, cienkie etc. Jeśli wiesz to wszystko możesz przejść do kroku trzeciego, którym jest organizowanie miejsca ze względu na charakterystykę danej rośliny.

Krok 4: Tworzymy kompozycję.

Ten punkt jest ściśle związana z poprzednim. Po przeorganizowaniu roślin tworzysz projekt – krajobraz, który będą tworzyć rośliny. Gdzie każda będzie zajmować jasno określone miejsce.

O ścieżkach możecie przeczytać w tym artykule: W 8 prostych krokach do ścieżki w ogrodzie!

Krok 5: Graj z kolorami

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Vivero Sofia
Vivero Sofia

Jardinera en esquina L

Vivero Sofia

Zakres kolorów w ogrodzie jest bardzo szeroki. Przy użyciu roślin można go uzyskać bardzo atrakcyjne kombinacje. Zabawa z kolorami pomoże zmienić wizerunek Twoich drzwi frontowych.

Krok 6: Kontemplować obecność gleby

W każdym frontowym ogrodzie musi być przestrzeń do chodzenia po niej. Nie chcesz by Twój ogród był zniszczony śladami stóp? Jest wiele rodzajów podłoża, które temu zapobiegną. Możesz wybrać między płytkami, kamieniami, czy betonem.

Krok 7: A może meble?

Twój ogród został już zaprojektowany, ale nadal brakuje akcesoriów. A może dodasz ławkę, czy krzesła ogrodowe?

Krok 8: Światło i cień

Jak widzicie, są rośliny, które akceptują bezpośrednie światło słoneczne, jednak są i takie, które go nie lubią. Należy starannie rozważyć, gdzie jakie mogą być umiejscowione, gdyż może się zdarzyć tak, jak tu, że rośliny więdną. W związku z tym projekt musi zostać zmieniony.

Krok 9: Właściwa konserwacja

Ten krok jest bardzo ważny. Gdy już skończysz projektowanie swojego ogrodu nie zapominaj, że trzeba go podlewać i dbać o rośliny. Jeśli wyjeżdżasz na wycieczkę, poproś kogoś, by zajął się Twoim ogrodem.

Krok 10: Dodałem akcesoria

Najtrudniejszy etap mamy już za sobą. Ogród się przyjął, dlatego teraz możemy pomyśleć o akcesoriach takich jak: fontanna, staw, pomnik, czy czymś innym.

Krok 11: Nie wszystko jest trawnikiem

Oczywiście nie może brakować trawy, jednak posadzenie jej wszędzie może stwarzać problemy. A może wybrać by kamienie? Gdybyś miał wątpliwości pamiętaj, że to bardzo trwały materiał.

Krok 12: W połączeniu z elewacją

Nie zapominaj, że zaprojektowany ogród musi pasować do elewacji. Tylko pamiętając o tym możemy osiągnąć równowagę i harmonię.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu