10 pomysłów na zorganizowany dom | homify

10 pomysłów na zorganizowany dom

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Products Maze Interior Korytarz, hol i schodySzafy i wieszaki
Loading admin actions …

Przy wyborze nowego domu możemy zaprojektować go tak, by spełniał wszelkie nasze oczekiwania. Wydajemy sporo pieniędzy, by wykończono go i udekorowano w stu procentach z naszymi wyobrażeniami. W końcu nadchodzi moment, gdy przenosimy nasze życie do nowego, wymarzonego domu. Projekt jest piękny, trzeba jednak utrzymać naszą siedzibę w takim kształcie, żyjąc w niej. Odtąd dom będzie używany codziennie, nie pozwólmy, by szybko zapanował w nim chaos i nieporządek.  Dziś przynosimy Ci 10 niezawodnych pomysłów, jak sprytnie zorganizować przestrzeń i ochronić się przed bałaganem.

Estetyczne uchwyty

Uchwyty to praktyczne rozwiązanie, które polecane jest zamiast szafek i pudełek do przechowywania. Nie potrzebujemy wiele miejsca, by je zamontować, a idealnie nadają się do codziennego użytku. Warto zaopatrzyć się w uchwyty w różnych rozmiarach, dzięki czemu będziemy mogli powiesić tam nie tylko ubrania, ale także inne części garderoby jak szale, torby czy mniejsze rzeczy. Wybierajmy wieszaki wedle własnego gustu, a na pewno wpłyną na estetykę naszych pomieszczeń.

Kolorowe pojemniki na kable

NUD Classic Textile Light Cord Roo's Beach SalonOświetlenie
Roo's Beach

NUD Classic Textile Light Cord

Roo's Beach

W każdym domu można zauważyć, że instalacja elektryczna jest uważana za jedną z głównych przeszkód w organizacji. Kable są trudne do przechowywania, ponieważ zawsze umieszczone są w miejscach, gdzie niekoniecznie chcemy je mieć ciągle na widoku. Rozwiązaniem są specjalne plastikowe pojemniki. Pojemniki są przezroczyste, byśmy mogli bez problemu rozpoznać, co znajduje się w środku. Ciekawym pomysłem jest również oznaczenie konkretnych kabli kolorem lub odpisanie ich.

Półki w łazience

Sposobem, dzięki któremu nigdy nie zabraknie miejsca w łazience, jest zamontowanie kilku półek, szczególnie gdy mamy nieco pustego miejsca. To pomysł, który niezwykle usprawni funkcjonowanie domu, a półki świetnie sprawdzą się do przechowywania produktów czyszczących.

Szuflady z przegródkami

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie małych przegródek z szufladach, dzięki czemu możemy wkładać co środka wiele różnorodnych drobiazgów bez problemu z mieszaniem się i, w efekcie, bałaganem. Teraz wszystkie nasze drobne akcesoria są uporządkowane i łatwe do znalezienia.

Przechowywanie narzędzi

Ważne jest, by wybrać jeden z rogów w domu, aby przechowywać tam narzędzia używane w naprawach i drobnych remontach. Jak widzimy, tutaj wybrano niewielką przestrzeń narożną i, przy pomocy metalowych uchwytów, do małego pomieszczenia wstawiono sporą ilość narzędzi.

Innowacyjne rozwiązanie toaletowe

Tu możemy znaleźć kolejny sprytny sposób na przechowywanie narzędzi, tym razem czyszczących, bez marnowania przestrzeni w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, warto umieścić w specjalnych panelach z metalu. Mają zamontowane gumowe części wewnątrz, dzięki czemu nasze narzędzia możemy łatwo wyjmować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Szuflady ukryte w meblach

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że wolna przestrzeń w dolnej części łóżka jest idealnym obszarem do zagospodarowania? To naprawdę doskonałe rozwiązanie tym bardziej, że dysponujemy dużą powierzchnią i nie musimy już zdawać się na tradycyjne pionowe szafki.

Na stoliku

Tu widzimy, że projektant wykorzystał ten sam pomysł w aranżacji dolnej szuflady stolika. Uzyskane w ten sposób dodatkowe miejsce daje nam szerokie spektrum do aranżacji.

Więcej porad znajdziecie w tym wpisie: Jak uzyskać więcej miejsca na przechowywanie?

Schowki w ścianie

Dzięki takiemu niewielkiemu przyrządowi umieszczonemu na ścianie, możemy uchronić się przed gorączkowym poszukiwaniem kluczy na chwilę przed wyjściem. Ta innowacyjna półka wyposażona jest w gumę znajdującą się pośrodku płyty. Wkładamy tam klucze i już nigdy nie musimy ich szukać w pośpiechu.

Wykorzystajmy niewykorzystane przestrzenie

W każdym domu możemy znaleźć miejsca takie jak niewykorzystane narożniki przy schodach i wiele innych. Zawsze warto zaaranżować tam przestrzeń na szuflady czy też przechowywanie ubrań. Takie małe wnęki będą nie tylko wyglądać estetycznie, ale i dadzą nam dodatkową przestrzeń.

Nisze w ścianach

Kolekcja Manteia Ceramika Paradyż Eklektyczna łazienka
Ceramika Paradyż

Kolekcja Manteia

Ceramika Paradyż

Kto powiedział, że ściany mają być takie same od podłogi aż do sufitu? W łazience widzimy innowacyjny pomysł na umieszczenie kosmetyków w podręcznym miejscu bez konieczności umieszczania tam szafki. Wystarczy zrobić tak niewielką niszę, co ma nie tylko względy praktyczne, ale też stanowi ciekawy element estetyczny.

Piękny dom dla wielbicieli przestrzeni!
Arrow navigation 3b3136b1
Który sposób podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu