Bar w piwnicy- marzenie każdego faceta! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Bar w piwnicy- marzenie każdego faceta!

Alicja Olko Alicja Olko
Piwniczka Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Loading admin actions …

Wielu z nas na pewnym etapie życia marzyło o tym, aby wejść w posiadanie własnego baru. Snucie takich planów jest stałym elementem wieczorów spędzanych w gronie przyjaciół, kiedy po kilku drinkach któryś wykrzykuje: „powinniśmy otworzyć swój bar!”. Niestety najczęściej pomysły te umierają wraz ze wschodem słońca i popadają w zapomnienie wraz z wydarzeniami poprzedniej nocy.

Marzenie w własnym barze można jednak zrealizować w zaciszu własnego domu. A dokładniej- w jego podziemiach. Projektanci ze studia Twoje Miejsce specjalizują się w kreowaniu prywatnych piwniczek, w których nie tylko stylowo przechowywać można ulubione trunki, ale także w klimatycznej atmosferze je serwować.

Zobaczcie, jak dokładnie taka bar w piwnicy wygląda!

Sekretne wejście

Wejście Do Piwniczki, Drzwi, Kamień Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Wejście Do Piwniczki, Drzwi, Kamień

Twoje Miejsce

Już samo wejście do piwniczki jest intryguje, zachęcając do odkrywania, co znajduje się za masywnymi drewnianymi drzwiami. W tym przypadku wejście umieszczono w ogrodzie, ukrywając drzwi w kamiennej bryle umieszczonej pośród gęsto zasadzonych iglaków i krzewów. Ozdobne metalowe elementy na drzwiach sprawiają, że jawią się one niczym ze średniowiecznego zamku, obiecując klimatyczne i rustykalne wnętrze.

Zejście

Wejście Do Piwniczki, Schody drewniane Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Wejście Do Piwniczki, Schody drewniane

Twoje Miejsce

W środku wystrój piwniczki już od samego wejścia bazuje na drewnie i naturalnym kamieniu. Do właściwego pomieszczenia schodzi się po stromych drewnianych schodach. W aranżacji postawiono tutaj na naturalistyczne elementy, takie jak chociażby barierka, która jest w rzeczywistości wypolerowaną gałęzią drzewa. Dzięki temu zdołano wprowadzić tutaj silnie rustykalny, nieco tajemniczy klimat, nawiązujący do starodawnych piwnic na wino.

Materiały

Schody drewniane, piwniczka Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Schody drewniane, piwniczka

Twoje Miejsce

Wnętrze piwniczki na trunki urządzono przy użyciu drewna i kamienia. Schody, balustrady oraz wsporniki wykonano z drewna, pozostawiając je w jak najbardziej naturalnej formie. Kamienne ściany dbają o specyficzną atmosferę we wnętrzu, czyniąc je odpowiednim miejscem na przechowywanie trunków, nie tylko pod względem wizualnym, ale także funkcjonalnym. Ściany wyłożone takim materiałem i wyposażone w specjalne systemy wentylacyjne zapewniają nie tylko odpowiednią temperaturę, ale także najlepszą cyrkulację powietrza. Kolorystyka, w której utrzymano wystój tego wnętrza, bazuje na ciemnych odcieniach, kreując odpowiednią atmosferę.

Oświetlenie

Oświetlenie piwniczki, kamień, cegła Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Oświetlenie piwniczki, kamień, cegła

Twoje Miejsce

Żaden bar nie byłby kompletny bez odpowiedniego oświetlenia. To ono w głównej mierze odpowiada za klimat panujący we wnętrzu. W tej piwniczce zdecydowano się na różnokolorowe oświetlenie punktowe, w wyjątkowy sposób podświetlające konkretne miejsca we wnętrzu. Tym samym stworzono niezwykłe pomieszczenie, emanujące blaskiem kamieni szlachetnych. Odcienie takie jak niebieski, fioletowy, zielony i żółty przenikają się, tworząc fluorescencyjny, unikatowy dekor.

Miejsce na trunki

Regały na alkohol, piwniczka Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Regały na alkohol, piwniczka

Twoje Miejsce

Bar w piwnicy musi być oczywiście wyposażony w miejsca do przechowywania, gdzie trzymać można butelki ulubionych trunków. W tej wersji, zgodnie z dominującym we wnętrzu trendem, półki na alkohol także wykonano z naturalnego drewna, pozostawiając je w jak najbardziej surowej formie.

Miejsce do siedzenia

Piwnica Win i Nalewek Klasyczna piwnica win od Twoje Miejsce Klasyczny
Twoje Miejsce

Piwnica Win i Nalewek

Twoje Miejsce

Miejsce do siedzenia zostało w tym pomieszczeniu niezwykle sprytnie wkomponowane w całość aranżacji. Stolik i taboret zdają się być harmonijną częścią dekoru, kolorystycznie, jak i w odniesieniu do tekstury nawiązując do reszty wystroju. Kącik do siedzenia jawi się niezwykle przytulnie i wygodnie, działając na naszą wyobraźnię, która przenosi nas do tego wnętrza, tak idealnego na leniwe piątkowe wieczory w towarzystwie najlepszego kumpla i ulubionego trunku!

Szukacie pomysłu na pomieszczenie do przechowywania alkoholu? Zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Trendy: spiralne piwnice na wino.

Jak Wam się podoba ten pomysł?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu