Projekty,  Willa zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Nowoczesna willa nad brzegiem morza

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dom z widokiem na morze to chyba marzenia każdego z nas, bez wyjątków. W tak pięknych okolicznościach przyrody, z pewnością każdy poranek należałby do udanych. Nasz dzisiejszy bohater cyklu homify 360 znajduje się niedaleko, bowiem za naszą zachodnią granicą, w Niemczech. Budynek posiada własne molo oraz dostęp do linii brzegowej, co jest niezwykle cenione i pożądane. Podstawowym założeniem tego projektu było uzyskanie panoramicznego widoku, który przenikałby przez szyby do wnętrza budynku. Miał stanowić swego rodzaju dekorację domu, oryginalne tło. Zobaczcie czy udało się osiągnąć ten efekt i jak dom prezentuje się w całości!

Widok od strony morza

Patrząc z tej perspektywy możemy dokładnie przyjrzeć się posiadłości w pełnej okazałości. Dom posiada klasyczny układ oraz ponadczasową, elegancką kolorystykę. Elewacja utrzymana jest w bieli ciekawie kontrastuje z czarnymi ramami okiennymi. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 300 m2, a całość posiada trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa dzienna z panoramicznym widokiem, wyjście na taras, kuchnia oraz jadalnia. Na pierwszym piętrze znajdziemy trzy sypialnie oraz dwie łazienki, z kolei na poddaszu ulokowano dodatkową sypialnię i pokój dla dzieci z łazienką. Taki metraż z pewnością wystarczyłby każdemu do funkcjonalnego oraz swobodnego rozplanowania odpowiednich stref i pokoi. 

Taras

Taras ma powierzchnię 60 m2 i doskonale nadaje się do realizacji strefy jadalnianej, wypoczynkowej oraz miejsca do zabawy dla naszych pociech. Dzięki szklanej ścianie możemy zintegrować dwa środowiska, kreując jedną, dużą przestrzeń. Ta nowoczesna ściana nadaje nie tylko nowoczesności całości, ale także zapewnia ogrom naturalnego światła, dzięki któremu nasze wnętrza prezentują się cieplej i bardziej przytulnie. Architektom zależało na tym, aby dom wyróżniał się nie tylko pięknym projektem, ale także cieszył oko właścicieli wspaniałym widokiem zza okna. 

Sypialnia

W domu znajdują się cztery, przestronne sypialnie, a każda z nich posiada swój indywidualny, aczkolwiek minimalistyczny i bardzo nowoczesny styl. Sypialnia widoczna powyżej to schludna, prosta przestrzeń wyposażona w niezbędne meble. Brak w niej dodatkowych elementów dekoracyjnych, ozdobnych. Głównym akcentem jest ściana utrzymana w wyrazistym, soczystym kolorze. Aby całość funkcjonowała w pełnej harmonii i równowadze zdecydowano się na spokojną kolorystykę pozostałych mebli. Dominują biele, szarości oraz odcienie brązu. 

Jadalnia

Jadalnię zaprojektowano w spójnej i jednolitej kolorystyce. Podstawą jest drewniany, masywny stół o naturalnym odcieniu- do niego dobrano ciemnobrązowe krzesła, których kolor ciekawie kontrastuje z ciepłą barwą stołu. W salonie panuje podobna koncepcja- całość ma koić nasz umysł, nerwy, uspokajać nas i wyciszać. Wnętrze charakteryzuje minimalizm, prostota oraz brak zbędnych elementów dekoracyjnych. Ograniczono się tylko i wyłącznie do najpotrzebniejszego wyposażenia. 

Korytarz

Zdjęcie powyżej ukazuje obraz, który jawi się naszym oczom po przekroczeniu progu. Na pierwszy plan wysuwają się ciemnoszare schody, które prowadzą na piętro domu. Po lewej stronie znajduje się wejście do serca domu, czyli kuchni. Pomieszczenie to utrzymano w jasnej kolorystyce, tak by zapewnić sobie i domownikom, możliwie jak najlepsze warunki pracy. Na prawo od wejścia zlokalizowano ogromną szafę z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi. Dzięki lustrom nasze wnętrze zyskuje dodatkowych centymetrów kwadratowych przestrzeni. Całość wygląda na bardziej przestronną i co najważniejsze jaśniejszą. Kierując się przed siebie dochodzimy do przestrzeni dziennej, której największą atrakcją i ozdobą jest panoramiczne okno z widokiem na morze. Chyba nie można wyobrazić sobie piękniejszego widoku, nieprawdaż?

My z chęcią wprowadzilibyśmy się tam od zaraz, a Wy? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu