Projekty,   zaprojektowane przez Atelier FA - Achitecture d'intérieurs & d'extérieurs

10 częstych błędów aranżacyjnych w kuchni – oraz jak ich uniknąć

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W projektowaniu wnętrza chodzi nie tylko o dopasowanie kolorów i wybór materiałów na podłogi i meble, zwłaszcza gdy pomieszczenie, o którym mowa to kuchnia! Kuchnia jest sercem domu, i koniecznością jest, aby ta (jakże ważna) przestrzeń miała odpowiedni układ, dobre oświetlenie i wentylację, wystarczająco miejsca na swobodę ruchów – i trochę osobowości mieszkańców! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji spojrzymy na 10 typowych błędów w wystroju kuchni. Wystrzegajcie się ich aby z przyjemnością korzystać z kuchni! Zaczynajmy…

1. Kiepski układ

Blat kuchenny w kształcie litery L nie jest najlepszym wyborem dla szerokiej kuchni, a w tym przypadku – umiejscowienie lodówki i stołu jest przynajmniej dziwne… na pewno utrudniają ruch! Zamiast tego, można by tu wykorzystać blat w kształcie literu U z przerwą na lodówkę, maksymalizując w ten sposób wykorzystanie przestrzeni i swobodę poruszania się po kuchni.

​2. Przesada kolorystyczna

Projekty,   zaprojektowane przez Cape Kitchen Designs
Cape Kitchen Designs

Before Make-over

Cape Kitchen Designs

Drewniane meble mogą wprowadzić w przestrzeń ogrom stylu i elegancji, ale nie wtedy, gdy jest to składanka gryzących się kolorów! Ta kuchnia to drewniane fiasko z wszelkimi możliwymi (i niepasującymi do siebie) odcieniami drewna. Projektując kuchnię, najważniejsze jest, aby wybrać kolor bazowy oraz jeden lub dwa kolory uzupełniające, pasujące do bazy i podkreślające piękno drewna.

​3. Brak światła

Projekty,   zaprojektowane przez 로하디자인
로하디자인

공사전 실내

로하디자인

Ciemna i ponura kuchnia jest po prostu nie do przyjęcia! Starajmy się optymalizować naturalne światło i uzupełniać je o gustowne sztuczne oświetlenie. Jeśli naturalne światło jest niewystarczające, należy wykorzystać jasne i lśniące powierzchnie, które odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na jaśniejsze i przestronniejsze.

​4. Brak odpowiedniego planowania

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez SAS ACCTIF DESIGN
SAS ACCTIF DESIGN

AVANT TRAVAUX

SAS ACCTIF DESIGN

Zaplanujmy wystrój przestrzeni w określonym stylu – na przykład, minimalistycznym, nowoczesnym, lub rustykalnym – co pozwoli nam uniknąć gryzących się elementów.

​5. Zbyt wiele elementów

Projekty,   zaprojektowane przez INNER TREE
INNER TREE

Cozinha | Antes

INNER TREE

Korzystanie z jasnych kolorów i elementów dekoracyjnych jest oczywiście dobrym pomysłem, ale co za dużo, to niezdrowo! Pojedyncze kafelki z mozaiką, a nawet jedna ściana z mozaiką wyglądałaby stylowo – zarzucenie nią całej powierzchni ścian było już przesadą…

​6. Zarzucenie małych przestrzeni

Projekty,   zaprojektowane przez Atelier da Calçada
Atelier da Calçada

Cozinha – Antes

Atelier da Calçada

Swoboda ruchu jest szczególnie ważna w małej kuchni. Unikajmy więc niepotrzebnego bałaganu i zarzucania tej przestrzeni meblami i sprzętami, które mogłyby znaleźć miejsce gdzie indziej.

​7. Chaotyczna atmosfera

W przypadku gdy kuchnia spełnia również dodatkowe funkcje, takie jak jadalnia i pralnia, bardzo istotne jest, aby zaplanować rozmieszczenie wszystkich urządzeń i mebli wedle logicznego wzoru. W ten sposób unikniemy chaosu.

​8. Nudna i bez wyrazu

Kuchnia powinna być jasna i wesoła, więc upewnijmy się, że wybór kolorów i oświetlenia pozytywnie wpływa na żywą atmosferę w pomieszczeniu.

​9. Zbyt bezosobowa

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home
Better Home

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Kuchnia jest sercem domu, a co za tym idzie, powinna odzwierciedlać osobowość mieszkańców, zarówno w doborze kolorów, jak i materiałów i wzorów.

​10. Bezmyślne śledzenie mody

Moda jest ulotna! Wybierzmy trend aranżacyjny, który najprawdopodobniej utrzyma się dłużej i skorzystajmy z kilku akcesoriów łatwych do wymiany, które pozwolą nam na chwilę szaleństwa, a nie zostawią na stałe z kuchnią, która dawno jest niemodna.

Z tą listą 10 błędów łatwych do uniknięcia, stworzenie własnej stylowej kuchni będzie jak bułka z masłem! Jeżeli szukacie więcej inspirujących pomysłów, nie możecie przegapić: Kuchnia retro w 11 odsłonach

Popełniliście któryś z tych błędów w Waszej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu