Dyskretna fasada skrywająca niespodziewane wnętrze! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dyskretna fasada skrywająca niespodziewane wnętrze!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Felipe Bueno Arquitetura Nowoczesny
Loading admin actions …

Ten piękny dom nazwany RMJ został zaprojektowany przez Felipe Bueno Arquitetura w 2012 roku. Jest to wolumin prostoty i starannego rozplanowania powierzchni, który ewidentnie nawiązuje do naturalnego środowiska. Dzięki szerokiemu wykorzystaniu drewna, ta nieruchomość w pełni integruje się z otaczającymi ją terenami zielonymi.

Na zdjęciach zobaczymy w szczegółach jak ten projekt na nowo interpretuje tradycję wewnętrznych dziedzińców brazylijskiej architektury i dostarcza mieszkańcom przyjemnych wrażeń wynikających z wszech obecnej przyrody, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jeżeli interesuje Was jak pięknie można wkomponować elementy przyrody w nieruchomość mieszkalną, czytajcie dalej…

Główna fasada

Na głównej fasadzie dokładnie widzimy wyrysowane proste linie poziome. Ogromna ściana pokryta drewnem została stworzona w konkretnym celu: zintegrowania budynku z otaczającymi go drzewami i terenami zielonymi. Ze względu na naturalne uwarunkowania terenu, jak na przykład wzniesienie, a przez to różnica poziomów wynosząca blisko cztery metry, budynek został wyposażony w dwa poziomy. Na dolnym piętrze znajdziemy garaż, pralnię i pomieszczenie magazynowe, a na wyższym pomieszczenia bardziej typowe dla mieszkania, czyli strefę wypoczynkową, kuchnię, łazienkę i sypialnie.

Główne wejście

Wejście główne zostało tu wyznaczone pięknym drzewem, które nie tylko rzuca pożądany cień i nadaje charakteru projektowi, ale również w cudowny sposób łączy strefę rzetelnie zaprojektowaną przez architektów z naturalnym otoczeniem budynku. Tuż za ogromną ścianą pokrytą drewnianą elewacją ukrywa się pionowy ogród, zaprojektowany w celu zoptymalizowania naturalnego oświetlenia domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mieszkańcy RMJ cieszą się również większą prywatnością i, oczywiście, bezpośrednim kontaktem z naturą. Ten piękny ogród pionowy wydaje się wyłaniać z wnętrza budynku. Tym bardziej ciekawe jest połączenie tego co na zewnątrz z prywatną częścią domu.

Organizacja przestrzeni

Wyższe piętro budynku, w którym znajduje się zdecydowanie większa część mieszkalna nieruchomości, zostało zabudowane w kształcie litery U, z pominięciem małej części na przedzie budynku, gdzie zostało zachowane wcześniej rosnące tam drzewo. Dlatego też, ogólnie rzecz biorąc, budynek został podzielony na dwie części: użytku wspólnego i prywatną. Ta niecodzienna organizacja przestrzeni pozwoliła na stworzenie wewnętrznego dziedzińca, który pełni funkcję terenu rekreacyjnego, jak również ogrodu.

Domowe biuro

W domowym gabinecie panują jasne barwy. Jak widzimy, zdecydowano się na jasne, laminowane drewno, które doskonale kontrastuje z żywą zielenią pionowego ogrodu zza okna. Dzięki ustawieniu biurka przy oknie zapewniono maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i wprowadzenie kojącej, przyjemnej atmosfery.

Urocza jadalnia

Generalnie, we wszystkich pomieszczeniach w tym budynku dominuje biel i wyrafinowana estetyka minimalistyczna. Wnętrza w subtelny sposób integrują się z otaczającymi je ogrodami i pozostawiają im rolę bohaterów wystroju. Na przykładzie jadalni widzimy jak wnętrze otwiera się na patio, a wszystko to za sprawą wysokich okien w bardzo delikatnych ramach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy wrażenie, że jadalnia stała się częścią dziedzińca. Obraz w tle jest tym elementem wystroju, który wnosi powiew żywotności do wnętrza.

Łazienka

Zarówno jak i domowe biuro, łazienka została usytuowana tak, aby przez okno można było podziwiać pionowy ogród stworzony na przeciwległej płaszczyźnie elewacji. W rezultacie otrzymano atmosferę świeżości. Pomieszczenie jest bardzo dobrze oświetlone i wentylowane, a na domiar dobrego, zdobione bujną roślinnością pionowego ogrodu.

Główna sypialnia

Pomieszczenia położone po drugiej stronie budynku również cieszą się łatwym dostępem do natury. Dzięki naturalnemu korytarzowi stworzonemu przez ogrodowe patio, wszystkie pokoje są otwarte na przyrodę, a dzięki temu doskonale wentylowane i oświetlone. Nie traci się przy tym na prywatności pomieszczenia, co na pewno jest dużym plusem w przypadku sypialni. Jak możemy zobaczyć, główna sypialnia otwiera się na patio przez duże, drewniane drzwi przesuwne.

Drewniany wybieg po ogrodzie

Jedną z najbardziej atrakcyjnych części rezydencji jest patio, które zapewnia warunki do lepszego wykorzystania naturalnego oświetlenia i wentylacji, a za razem służy jako teren rekreacyjny. Na tej przestrzeni jest miejsce na basen, drewnianą ścieżkę, oraz wiele drzew i krzewów, co z kolei sprawia, że jest to teren wyjątkowo pięknie zintegrowany z głównym ogrodem i otaczającą dom naturą.

Taras i ogród

Oprócz ogrodu przed domem i pionowego ogrodu przy elewacji przedniej ściany budynku, projekt rezydencji pozwolił na stworzenie małego ogrodu, na który bezpośrednio wychodzi się z tarasu na tyłach nieruchomości. Jest to przestrzeń typowo wypoczynkowa, stworzona aby mieszkańcy i ich przyjaciele mogli się cieszyć chwilą relaksu na świeżym powietrzu. Inaczej niż reszta elewacji, taras został utrzymany w surowych kolorach betonu i kamienia, a nie pokryty białym wykończeniem. Dzięki temu, podkreślono kontrast z żywymi kolorami pięknego ogrodu. Jeżeli szukacie pomysłów na stworzenie tarasu nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: 6 pięknych tarasów.

Jakie są Wasze wrażenia z wycieczki po rezydencji RMJ? Podzielcie się z nami Waszymi opiniami.
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu