Projekty,  Domy zaprojektowane przez Müllers Büro

Uroczy domek dla rodziny z dziećmi

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dom powinien być dopasowany do potrzeb wszystkich jego mieszkańców. Chociaż głos inwestorów będzie tutaj słyszalny najgłośniej, to jednak często muszą oni przekonać do przeprowadzki najmłodszych członków rodziny, którzy niekoniecznie są jej przychylni… Nie obywa się bez przekupstw! Pokój z balkonem, przydomowy plac zabaw… a jeśli do czynienia mamy z rodzeństwem, to argumentem ostatecznym okazuje się przeważnie własny pokój. 

Chociaż piszemy te słowa oczywiście z przymrużeniem oka, to projektując dom oraz aranżację jego wnętrz powinniśmy mieć na uwadze dobro wszystkich jego przyszłych mieszkańców bez wyjątku. Tylko wtedy stworzymy oazę pełną rodzinnego ciepła. 

Czy udało się to architektom z berlińskiego Müllers Büro? Zaraz się przekonamy!

Niczym z obrazka

Jak dzieci rysują domy? Dwuspadowy klasyczny dach pokryty dachówką, komin, prostokątne okna… Mamy przed sobą nie tylko dom dostosowany do potrzeb dzieci, ale też taki, który wydaje się wyjęty z ich obrazka! Jeśli zdecydujemy się na tak klasyczną formę, to automatycznie sprawimy, że nasze gniazdko będzie roztaczać rodzinną atmosferę, dawać poczucie bezpieczeństwa.

Królestwo dzieci

Bryła budynku to jedno, jego otoczenie to drugie! Ogród może wyglądać wielorako, tutaj postawiono na spełnianie dziecięcych marzeń. Siatka do wspinania, piaskownica, mnogość zabawek… Chociaż na pierwszy rzut oka może wyglądać to chaotycznie, to przed inwestycją w wystylizowany projekt placu zabaw pamiętajmy, że nasze pociechy szybko się nudzą, więc może trwałe rozwiązania wcale nie będą najbardziej trafionymi.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Chociaż dzieci są naszym oczkiem w głowie, to nie możemy zapominać i o naszych potrzebach. Bocznej fasadzie domu odpowiada przestronny, drewniany taras z jadalnią na świeżym powietrzu oraz miejscem na grilla. Niskie, drewniane podłoże tworzy przyjemną atmosferę bliskiego obcowania z naturą. Kiedy najmłodsi bawią się z jednej strony, dorośli też mają przestrzeń dla siebie.

Magiczne wnętrze

Wchodzimy do środka. Na pewno duże, prostokątne, pionowe przeszklenia zdążyły Was zainteresować. Spodziewaliście się jednak tak zachwycającego wnętrza? Pomiędzy taflami szkła umieszczono regały pełne książek i rodzinnych pamiątek. W centrum przestrzeni znajduje się ogromny jadalniany stół. Nie mamy wątpliwości, że patrzymy na serce domu!

Plan parteru

Powoli kończąc nasz spacer chcemy pokazać Wam plany wnętrza wraz z jego wymiarami. Znana nam już jadalnia łączy się z kuchnią, której zabudowę zamknięto na jednej ścianie. W lewym dolnym rogu czeka… narożnik. Przytulne miejsce wypoczynku przy książce lub przed telewizorem. Za murem kuchni ukryto gabinet do pracy. Oddzielony od zgiełku rodzinnego życia jest on miejscem, w którym łatwo się skoncentrować.

Plan piętra

Przechodzimy na górę, gdzie zaprojektowano sypialnię główną oraz duży pokój dziecięcy. Zajmują one tyle samo miejsca, a pomiędzy nimi znajduje się łazienka. Często proste rozwiązania w rozmieszczaniu pomieszczeń okazują się najlepsze!

Chcecie wystroju domu, który spełni potrzeby Waszych dzieci, a jednocześnie wpisze się w Wasze gusta? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Urządzanie z myślą o dzieciach – 10 stylowych pomysłów.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu