Projekty,   zaprojektowane przez studioarte

Morska Bryza: Stary domek letniskowy lśni nowym blaskiem

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji na przekór zimie przeniesiemy się do Portugalii latem. Czeka tam na nas wspaniały budynek. Stary domek letniskowy przeobraził się niczym larwa w motyla, a wszystko za sprawą architekta Pedro Braz'a z pracowni StudioArte. Z kolei za wystrój wnętrz i nadzór projektów kreatywnych odpowiadali kolejno Janneke Haane i Arnold Aarssen. Po tym domku widać, że każdym kątem zajęli się profesjonaliści. 

Przekonajcie się sami!

Wakacyjny domek marzeń

Pierwsze wrażenie jest wspaniałe. To budynek dosłownie zanurzony w naturze, jego biała bryła wyłania się zza koron drzew. Znajdujemy się na terenie chronionego krajobrazu o nazwie Arrochela, niedalego miejscowości Silves. Powierzchnia działki to 180m2. Dom rozwija się na dwóch piętrach. Podczas jego rewitalizacji starano się zachować elementy oryginalne, rozbudowując w stylu minimalistycznym.

Przed remontem

Jednym z zachowanych elementów są dachy kryte czerwoną dachówką. Powyżej widzimy stan budynku przed rozpoczęciem prac. Chociaż nie można odmówić mu uroku, to jednak zaniedbania od razu rzucają się w oczy. Z pewnością spędzanie tu wakacji zawsze było przywilejem, teraz jest także luksusem…

Wypoczynek głównym celem

Stare podmurowania za sprawa naszych profesjonalistów przemieniły się w oryginalną strefę wypoczynku z długimi, drewnianymi ławami, na których można znaleźć wygodne, wzorzyste poduchy. Z brązem drewna oraz piękną czerwienią lokalnej skały kontrastuje biały żwirek podłoża oraz oczywiście biała elewacja.

Nowocześnie i oryginalnie

Wchodzimy do środka, gdzie jest nie mniej interesująco. W przedpokoju czekają na nas nowoczesne, metalowe schody z geometrycznym zabezpieczeniem oraz ciekawe zdjęcie. Teraz wielu z nas ma dobre technicznie aparaty nawet w telefonach, a artystycznymi zdjęciami chwali się w sieci. Dlaczego zatem jakiegoś nie wywołać i w ten sposób przyozdobić wnętrze?

Wnętrza pełne ciepła

Przechodzimy dalej, do przestrzeni publicznej o planie otwartym, która zawiera w sobie salon, jadalnię oraz kuchnię. Biel ścian i szarość podłogi spinają aranżacje w relaksujących kolorach ziemi. Wspaniała jest strefa pokoju dziennego z wygodnymi kanapami i fotelami, tworzących miejsce idealne na rodzinne spotkania.

W idealnej harmonii z naturą

Czas wyjaśnić skąd nazwa domku: Morska Bryza. Znajduje się on niedaleko miejsca, w którym rzeka Arade wpada do Oceanu Atlantyckiego. Jak możecie się domyślać, sprawia to, że z zabudować roztaczają się niesamowite widoki. Na powyższym zdjęciu oceanu nie widać, jednak możemy podziwiać inny zbiornik wodny. Mały basen wpuszczony w drewniany taras prezentuje się zachwycająco.

Zamarzyły się Wam wakacje? Przenieśmy się nad polskie morze przy nieco bardziej sprzyjającej aurze niż ta za oknami: Wyjątkowy domek letniskowy w Mielnie.

Chcielibyście spędzić tu wakacje?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu