Projekty,  Taras zaprojektowane przez Müllers Büro

Niesamowity dom z efektem WOW

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Patrząc po raz pierwszy na dom prezentowany w niniejszym Katalogu Inspiracji, większość osób odnosi wrażenie, że jest to nic innego, jak wiejska chata, w której panuje nieustanna idylla. Jednak przyjrzenie się rezydencji bliżej, z zewnątrz i od wewnątrz, może wiązać się z dużym szokiem i okazać nie lada niespodzianką! Dlaczego? Albowiem ten mały i skromny obiekt to prawdziwa willa, która nie tylko zapewnia swoim domownikom mnóstwo przestrzeni, ale również jest gustownie i stylowo urządzona.

Na pierwszy rzut oka – idylla

Od frontu obiekt wygląda jak przytulna, mała, wiejska chata. Z dużymi oknami, dwuskrzydłowymi drzwiami wejściowymi wykonanymi z drewna i ładną ławką ogrodową przypomina o ciszy i spokoju odwiecznie i niepodzielnie królujących na wsi. Jasnożółta fasada dodatkowo potęguje tego rodzaju wrażenia.

Widok od tyłu

Jednak dopiero spacer dookoła domu weryfikuje pierwsze wrażenia i obnaża prawdziwą wielkość rezydencji. Mnogość okien i schody prowadzące do ogrodu  sprawiają, że wszędzie panuje atmosfera pełna majestatu, w której chce się spędzać długie godziny.

Salon

Salon bezapelacyjnie potęguje wrażenia odniesione podczas oglądania rezydencji z zewnątrz. Wnętrze jest niczym dwupiętrowa, ogromna hala o niemal pompatycznym charakterze. Ściany pokryte bielą i beżem oraz duży kominek to gwarancja wielu ciepłych i miłych chwil podczas trzaskającego na dworze mrozu, a miękki fotel z podnóżkiem to nieodparta zachęta do zagłębienia się w ulubioną lekturę. Co więcej, w salonie ze zdjęcia idealnie połączono ze sobą dwa przeciwieństwa: nowoczesność (meble) z tradycją (antyki), uzyskując w ten sposób oryginalność i nadając pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Sypialnia

Domowe życie koncentruje się przede wszystkim w salonie, a co za tym idzie – pozostałe, bardziej prywatne pomieszczenia mogą być i są objętościowo mniejsze. Sypialnia, na prezentację której właśnie nadszedł czas, jest znacznie skromniejsza od salonu, zarówno jeżeli chodzi o przestrzeń, jak i umeblowanie. W pomieszczeniu dominuje styl wiejski, zgodnie zresztą ze stylem dominującym w pozostałej części rezydencji. Ściany pomalowane w kolorze ziemistego brązu i zasłony w naturalnej barwie to idealne dopełnienie całości.

Łazienka

Również w łazience nie spotkała nas niespodzianka, jeżeli chodzi o styl. Prezentowane pomieszczenie, w całości rustykalne, przykuwa uwagę zwłaszcza za sprawą dominującego wszędzie drewna w naturalnym kolorze. Wykonano z niego zarówno wszystkie blaty i szafki, jak i drzwi wejściowe. Okno zwieńczone łukiem, wszelkie zdobienia i wykończenia dodatkowo podkreślają rustykalny charakter rezydencji.  Słowo „wow” to zdecydowanie najlepszy i najkrótszy opis tego, co przed chwilą zobaczyliśmy na zdjęciach!

Jeżeli akurat przymierzacie się lub już jesteście w trakcie aranżowania łazienki, zerknijcie także do innego Katalogu Inspiracji poświęconego ciekawym i oryginalnym łazienkom: Nowoczesna łazienka – 5 przykładów

A Wam jak podoba się ta wiejska rezydencja?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu