Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LUSIARTE

Niespodziewani goście! Jak posprzątać dom w 5 minut?

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy jak to jest, gdy odwiedzają nas nieoczekiwani goście! Wtedy chcemy mieść oczywiście piękny, czysty i doskonale zorganizowany dom. Zależy nam na tym, aby goście czuli się komfortowo w naszym domu, a przyjaciele czuli się jak u siebie.

Często musimy upchnąć wszystkie nasze rzeczy w ciągu 10 minut. Lepiej jednak nie dopuszczać do sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni do maskowania naszego bałaganu. Oczywiście, że możemy wszystko w parę sekund wepchnąć do szafy, kosza na pranie, pralki, czy wyrzucić na balkon.

Radzimy jednak, aby prostych rzeczy nie odwlekać na później. Pamiętaj, aby zawsze podsunąć krzesła po stół, unikaj zostawiania resztek jedzenia, które mogą spowodować nieprzyjemne zapachy, nie rozrzucaj ubrań po podłodze. Staraj się wdrożyć dobre nawyki, które pomogą utrzymać Twój dom w czystości.

Zapraszamy do naszego katalogu! Poniżej znajdziesz więcej wskazówek!

Futro zwierzaków domowych

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez stylecats®

Łatwo zidentyfikować dom, w którym mieszkają zwierzęta. Sierść możemy łatwo utrzymać w ryzach. Zrezygnuj z dywaników i chodników, które sprzyjają przyczepianiu się włosów. Kanapę możesz przykryć specjalną nakładką i zdjąć ją szybko przed przybyciem Twoich gości. Jeśli zdążysz, możesz błyskawicznie odkurzyć mieszkanie oraz przetrzeć meble elektrostatyczną ściereczką.

Czysty telewizor

Chociaż to w drzwiach przyjmujemy naszych gości, musimy pamiętać o pomieszczeniach, w których spędzamy z nimi najwięcej czasu. Zazwyczaj siedzimy z przyjaciółmi w salonie, dlatego należy pamiętać o usunięciu kurzu, który gromadzi się w okolicach telewizora. Czarny kolor sprzyja zdradzaniu naszego zapominalstwa, dlatego warto usuwać pyłki regularnie.

Czas na łazienkę

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Polygon arch&des
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

łazience porządek jest obowiązkowy! Jeśli będziemy dbać o jej schludny wygląd, nie musimy obawiać się niezapowiedzianej wizyty. Nie zawsze jest to proste jeśli mamy liczną rodzinę, więc w razie awarii zmień błyskawicznie ręcznik i przetrzyj lustro. Nie zapomnij zweryfikować, czy nie brakuje mydła do rąk oraz papieru toaletowego.

Ukryj brudne naczynia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LUSIARTE
LUSIARTE

Une cuisine

LUSIARTE

Często odkładamy zmywanie na koniec dnia, kumulując w zlewie naczynia po porannych tostach. Przez to pod koniec dnia możemy skonstruować całą wieżę brudnych naczyń. Jeśli za chwilę zapukają Twoi goście ukryj naczynia w zmywarce lub piekarniku, tylko pamiętaj aby go nie włączać!

Czyste powierzchnie

Najważniejszym krokiem jest utrzymanie w porządku powierzchni, które przyciągają najwięcej uwagi, takie jak kuchnia, jadalnia, sofa przed telewizorem, czy łazienka. Postaraj się utrzymać w czystości wszystkie blaty oraz podłogę.

Światło ma znaczenie

Oświetlenie może stać się naszym największym sojusznikiem, jeśli chodzi o poczucie uporządkowania naszego domu. Jasne pomieszczenia wydają się przytulniejsze. W ciągu dnia odsłoń rolety, zaś wieczorem włącz lampy, jednak nie pozwól, aby ich blask dotarł do każdego zakątka.

Szczegół ma znaczenie

Każdy element powinien znaleźć swoje miejsce, aby otrzymać wrażenie, że wszystko jest doskonale uporządkowane. Ułożone poduszki, czy uporządkowane gazety pozwolą wprowadzić element porządku. Takie rzeczy nie trwają więcej niż minutę, a mają duże znaczenie.

Zapach

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Markham Stagers
Markham Stagers

Salón detalles velas

Markham Stagers

Nie możemy zapominać, że czujemy wszystkimi zmysłami. Pamiętajmy zatem o zapachach, które mogą zdziałać cuda. Aromaty, odświeżacze, świece zapachowe pomogą nadać pomieszczeniu energii. Jeśli nie masz na to czasu, otwórz na chwilę okno, aby wpuścić nieco świeżego powietrza.

Ostatni trik

W najgorszym wypadku możesz chwycić za mopa lub odkurzacz, udając, że zaskoczyli Cię po środku sprzątania!

15 pomysłowych sztuczek, które sprawią, że Twój dom będzie lśnił czystością!

A Ty jak radzisz sobie z niespodziewanymi wizytami gości? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu