Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Olivier Olindo Architecte

Metamorfoza kuchni jak z koszmaru

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeżeli macie wątpliwości, że każdą, nawet najbardziej koszmarną kuchnię, odmienić można nie do poznania, obejrzyjcie przykład z dzisiejszego Katalogu Inspiracji. Eksperci odpowiedzialni za ten projekt przed i po zdołali stworzyć nowoczesną, funkcjonalną i stylową kuchnię na powierzchni jedynych 12 metrów kwadratowych. A to, z czym musieli się zmierzyć, nie napawało optymizmem. Obejrzyjcie zdjęcia sprzed remontu i po nim, a także spójrzcie na szkic projektu.

Kuchnia przed

Zdjęcie to ukazuje, jak prezentowała się kuchnia przed metamorfozą, Przywodziła na myśl bardziej pralnię niż miejsc, w którym przygotowuje się potrawy. Sterylny charakter zawdzięczała okropnym białym kafelkom. Zupełnie pozbawiona była także funkcjonalności- brak w niej było miejsc na przechowywanie, a składające się na jej wyposażenie sprzęty pozostawiały wiele do życzenia.

Kuchnia po

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Olivier Olindo Architecte
Olivier Olindo Architecte

Nouvelle cuisine – Vue d'ensemble 01

Olivier Olindo Architecte

Trudno uwierzyć, że to ta sama przestrzeń, którą oglądaliśmy na poprzednim zdjęciu. Zmieniło się tu wszystko, poza białymi ścianami. Nowe, funkcjonalne meble kuchenne o białych, gładkich frontach prezentują się nowocześnie i stylowo. Kuchnię wyposażono w sprzęty AGD, których pozazdrościć mogą najznamienitsi szefowie kuchni. Podłogę wyłożono z kolei modnymi płytkami gresowymi. Pomieszczenie zaaranżowano w tak pomysłowy i praktyczny sposób, że znalazło się w nim także miejsce na jadalnię.

Przed: niewykorzystane, przygnębiające miejsce

Patrząc na kuchnie z innej perspektywy dostrzegamy, że spora jej część była wcześniej niewykorzystana. I to miejsce prezentowało się jednak nijako, choć kryło w sobie ogromny potencjał. Na szczęście projektanci zdołali go odkryć.

Po: doskonałe miejsce na spiżarnię

Przestrzeń ta została zagospodarowana na spiżarnię i miejsce na przechowywanie. Ukryto je za schludnymi, idealnie wpisującymi się w estetykę pomieszczenia drzwiami. Obszar pod oknem wykorzystano jako miejsce na zmywarkę, której górna powierzchnia spełnia rolę dodatkowego blatu.

Plan kuchni przed i po

Na koniec, dla porównania, prezentujemy Wam plany kuchni- sprzed remontu, jak i po nim. Z łatwością dostrzec można, że projekt nowej kuchni jest o wiele bardziej zorientowany na aspekty praktyczne- optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, funkcjonalny układ mebli i sprzętów oraz stworzenie dodatkowych miejsc na przechowywanie.

Jakie są Wasze wrażenia?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu