Projekty,  Salon zaprojektowane przez Studio 25

10 typowych błędów, które popełniamy wieszając obrazy lub zdjęcia w domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czasami, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, przeciętny właściciel domu popełnia dużo błędów. Nieodpowiednio dobiera kolorystykę, przesadza z ozdobami lub kupuje niefunkcjonalne meble. Takie pomyłki to codzienność, ale są one stresujące i irytujące dla gospodarza, który przecież marzy o tym, aby jego dom był perfekcyjny. 

Planowanie, wybieranie i eksponowanie sztuki może być jednym z tych zadań, które wydają się trudne. Ale niewątpliwie warto podejmować taki trud – obrazy zawieszone na ścianach są najlepszym sposobem personalizacji domu. Dzieło sztuki na ścianie to jedna z tych dekoracji, które łatwo przekształcą smutną pustą ścianę w niepowtarzalne arcydzieło dlatego nie wahajcie się, śmiało wieszajcie zdjęcia, obrazy, plakaty i grafiki. Ale zanim przystąpicie do działania, koniecznie przeczytajcie nasz katalog inspiracji. Dowiecie się czego absolutnie nie należy robić, aranżując domową galerię sztuki. 

1. Krzywo zawieszone obrazy

Mieszkanie w szarości : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Grey shade interiors
Grey shade interiors

Mieszkanie w szarości

Grey shade interiors

To dość oczywista sprawa, niemniej jednak, taki błąd zdarza się często. Do tworzenia galerii trzeba podejść perfekcyjnie, idealne i zwięźle. Poziomica jest dostępna nawet na telefonach komórkowych więc, nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niechlujstwa. Obrazy muszą wisieć prosto! 

2. Zbyt mały rozmiar obrazu do wnętrza

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez paola bagna
paola bagna

Main space

paola bagna

W większych domach i pomieszczeniach, trzeba wybierać taką sztukę, która pasuje do miejsca i atmosfery. Maleńkie portrety czy obrazy w dużych pomieszczeniach szybko stają się niewidoczne i wyglądają zupełnie nie na miejscu. Sztuka nie powinna zajmować więcej niż jednej trzeciej ściany, a nawet jeśli wybierzecie kilka mniejszych form, to reguła powinna być nadal aktualna. Nie za dużo, nie za mało. 

3. Nieodpowiednia rama lub technika zawieszenia

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez CUSTOMS handmade
CUSTOMS handmade

Espacios decorados by Wallart

CUSTOMS handmade

Istnieją dwa najpopularniejsze sposoby na oprawienia obrazu na płótnie: rama lub krosno. Przyzwyczailiśmy się już, że to rama jest tym bardziej eleganckim rozwiązaniem, ale nie zawsze jest konieczna. Bardzo duże płótna malarstwa abstrakcyjnego zdecydowanie lepiej będą jednak wyglądać bez dodatków. Innym typem obrazów, w przypadku których rama jest zbędna, są obrazy wieloczęściowe – a zwłaszcza kaskadowe, w których jeden wzór jest rozłożony na kilku elementach.

Aranżację grupy obrazów można, z kolei, urozmaicić łącząc ze sobą kilka obrazów w ramach o różnych kształtach.

4. Zbyt wiele

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez CUSTOMS handmade
CUSTOMS handmade

Espacios decorados by Wallart

CUSTOMS handmade

Sztuka jest czymś wspaniałym, ale można z nią łatwo przesadzić. Jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy dla miłośników sztuki, aby zrozumieć, że nie zawsze dużo, znaczy dobrze. Jeśli zgromadziliście ogromną kolekcję dzieł sztuki, wybierzcie te, które pasują najlepiej do wnętrza. Upewnijcie się, że prawidłowo przechowujecie te, których nie używacie!

5. Sztuka z masowej produkcji

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Karakaya
Karakaya

Peniche-Rhin

Karakaya

Jeżeli nie jesteście już studentami, nadszedł czas, aby zainwestować w prawdziwą sztukę. To niekoniecznie muszą być drogie egzemplarze, możecie trzymać się z lokalnych artystów, lub młodych malarzy. A najlepsze rozwiązanie dla wszystkich? Zróbcie własną sztukę!

6. Wybór ramek, które nie pasują do wnętrza

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez CUSTOMS handmade
CUSTOMS handmade

Espacios decorados by Wallart

CUSTOMS handmade

Ten rustykalny salon wygląda tak doskonale ponieważ jest harmonijny i spójny! Wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają, nawet lustro ma efekt rustykalny. Jeśli marzycie o nowoczesnym lub skandynawskim domu, dobierzcie sztukę i ramki, w ten sposób aby pasowały do pomieszczenia. Nie na miejscu będą krzykliwe, rzeźbione ramki w złote liście dla plakatów z geometrycznymi nadrukami graficznymi. W razie wątpliwości – trzymajcie się czarnych lub drewnianych ram.

Za rustykalną aranżację wnętrza odpowiedzialni są projektanci i dekoratorzy z firmy WALLART ARGENTINA.

7. Dodanie bałaganu wokół sztuki

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez CUSTOMS handmade
CUSTOMS handmade

Espacios decorados by Wallart

CUSTOMS handmade

Jeśli chcecie efektywnie skorzystać z naszych powyższych wskazówek, to koniecznie pamiętajcie o jeszcze jednej radzie: nie zniszczcie efektu zbyt wieloma akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Ozdoby ścienne, dekoracje, plakaty, napisy czy wieńce są bardzo kuszące ale stanowią prawdziwą konkurencję dla tego co istotne.  Niech sztuka w domu mówi sama za siebie!

8. Brak odpowiedniego oświetlenia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Studio 25
Studio 25

Интерьер гостиной

Studio 25

Obraz na ścianie powinien być ozdobą, a przede wszystkim – ozdobą widoczną. Na nic cały Wasz czas poświęcony na wybór i wieszanie obrazu, jeśli goście w ogóle go nie zauważą. Podświetlenie obrazów dodaje im ważności, sprawia, że są odpowiednio wyeksponowane, wyglądają bardzo elegancko. 

9. Nieodpowiednia wysokość

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 2: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez PASS architekci
PASS architekci

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 2

PASS architekci

Nie jest dobrze, kiedy dzieło sztuki wisi zbyt nisko lub zbyt wysoko. Ogólna zasada mówi, że obraz należy powiesić na takiej wysokości, by jego centralna część znajdowała się na wysokości oczu osoby średniego wzrostu. Oczywiście nie zawsze trzeba stosować się do tej wskazówki, ale warto o niej pamiętać.

10. Nieodpowiednie zaaranżowanie

Obraz nie powinien być uciśnięty w kat, podczas gdy telewizor zajmuje  dużą część centralnej ściany. Taki układ nie jest korzystny dla sztuki. Nikt nie doceni jej uroków, kiedy nie będzie ona widoczna. A jeśli wieszacie kilka obrazów lub zdjęć, pamiętajcie, że muszą być one zgrupowane w jedną całość. Jest to bardzo istotne w wypadku kilku egzemplarzy. Do tematu trzeba podejść rozważnie i ostrożnie, nie warto robić nic pochopnie. 

Potrzebujecie dowiedzieć się więcej na temat wieszania obrazów lub tworzenia domowej galerii? Zajrzyjcie także tutaj: Obrazy na ścianę – domowa galeria sztuki!

Kochacie sztukę we wnętrzu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu