Projekty,   zaprojektowane przez LuxDeco

6 największych błędów przy urządzaniu domu i jak ich uniknąć

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Urządzanie wnętrz naszego własnego domu czy mieszkania to świetna zabawa. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wybieranie kolorów ścian, decydowanie o układzie mebli i kupowanie dekoracji. Efekt końcowy może przynieść mnóstwo satysfakcji. Może jednak zakończyć się też ogromnym rozczarowaniem i frustracją.

Aby temu zapobiec, trzeba wiedzieć, jakie pułapki czekają najczęściej na tych, którzy samodzielnie zabierają się za aranżację wnętrz. Stworzyliśmy dla Was listę sześciu najczęściej popełnianych błędów- dowiedzcie się, jak ich uniknąć.

1. Oświetlenie na drugim planie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez rigby & mac
rigby & mac

Home Accessories

rigby & mac

Oświetlenie to jeden z najważniejszych komponentów każdego wnętrz. Jako takie nie powinno być zsuwane na drugi plan. Istotny jest nie tylko odpowiedni dobór lamp, ale także poprawne umiejscowienie kontaktów i wtyczek. Pamiętaj o dobrym oświetleniu najważniejszych miejsc we wnętrzach- stołu w jadalni, fotela w salonie, biurka w domowym gabinecie. Kup nie tylko lampy sufitowe, ale i podłogowe. Odpowiednio dobierz także żarówki.

2. Nieprzemyślany dobór kolorów ścian

Nieprzemyślany dobór kolorów farb, którymi pokryjemy ściany, doprowadzić może do konieczności ponownego ich pomalowania. A tego każdy z nas chciałby uniknąć. Skorzystaj z próbników, wypróbuj, jak konkretne kolory komponować będą się z elementami wyposażenia i które pozwolą uniknąć wrażenia wnętrza ciemnego i przytłaczającego.

3. Za dużo rzeczy w domu

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Adelina Iliev Photography
Adelina Iliev Photography

Photography for Kingshall Estates / Vastu Interiors – House in Northwood, London

Adelina Iliev Photography

Przepełnione, zagracone wnętrze nigdy nie prezentuje się modnie i stylowo. Im mniej przedmiotów i elementów wyposażenia, tym bardziej uporządkowane i schludne wnętrza. Czas pozbyć się sentymentów i wyrzucić przedmioty, które nie spełniają żadnej funkcji i nie są przez nas często wykorzystywane.

4. Zaburzone proporcje

Projekty,  Salon zaprojektowane przez LuxDeco
LuxDeco

SS16 Style Guide – Refined Monochrome Collection – Living Room

LuxDeco

Często kupujemy meble pochopnie, pod wpływem impulsu, zachwyceni ich designem czy kolorem. Zapominamy wtedy o rozmiarze, a to właśnie on może stać się głównym problemem podczas wyposażania wnętrz. Warto pamiętać zatem o dokładnym zmierzeniu mebli w odniesieniu do rozmiaru i kształtu pomieszczenia. Ma ono być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

5. Mieszanka trendów

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Neale Smith Photography
Neale Smith Photography

Edinburgh Town House

Neale Smith Photography

Urządzanie w zgodzie z najnowszymi trendami może być zgubne. Zwłaszcza, gdy podejmuje się tego osoba niedoświadczona w aranżacji wnętrz. Pomieszanie zróżnicowanych estetyk może doprowadzić do aranżacyjnego chaosu, graniczącego z kiczem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest urządzać spójnie, bazując aranżację na harmonijnej kolorystyce i pasujących do siebie elementach wyposażenia.

6. Urządzanie w pośpiechu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Indie Style Interiors
Indie Style Interiors

Indie Style Interiors – simply perfect living room style

Indie Style Interiors

To nie egzamin, który trzeba zdać w określonym terminie- aranżacja wnętrz zajmuje sporo czasu i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto dłużej poszukać unikatowych elementów wyposażenia, zastanowić się dogłębniej nad stylem i kolorystyką naszych wymarzonych wnętrz i spokojnie, powoli je wyposażyć. Efekt końcowy z pewnością będzie tego wart.

Jakie jeszcze błędy popełniacie urządzając wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu