Projekty, skandynawskie Domy zaprojektowane przez Snegiri Architects

Rosyjska interpretacja stylu naturalnego

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Loading admin actions …

Tradycyjna, rosyjska architektura kojarzy nam się z ludowym budownictwem oraz architekturą bizantyjską wzbogaconą o typowe elementy dla rosyjskiej kompozycji. Początkowo architektura tego kraju chłonęła wpływ wielkich ośrodków artystycznych, m.in. Bizancjum, Włoch czy Francji, jednak po pewnym czasie wykształciła rodzime style i kierunki, które stały się rozpoznawalne na całym świecie. 

Dom, który dziś chcemy Wam przedstawić, kompletnie odbiega od naszego wyobrażenia o rosyjskim budownictwie. To niezwykle nowoczesna struktura wyróżniająca się nienaganną estetyką, prostotą oraz oryginalnym stylem. Architekci zdecydowali się wznieść budynek z betonu komórkowego, natomiast fasadę pokryć naturalnym modrzewiem, co dało fantastyczny efekt. Zobaczcie jak dom prezentuje się w całości!

Dom na wzgórzu

Dom posiada dwie kondygnacje i dużo otworów okiennych, przez które do wnętrza przedostaje się mnóstwo ciepłego, naturalnego światła. Całość utrzymana jest w ciemnej kolorystyce, pokryta deską z drzewa modrzewiowego. Część domu zdecydowano się przemalować na czarno, natomiast część przy otworach okiennych pozostawiono w naturalnym, ciepłym odcieniu drewna. W ten sposób udało się stworzyć ciekawy i oryginalny efekt, który z pewnością nadaje atrakcyjnego wyglądu całości. 

Projekt

Ten wyjątkowy dom jednorodzinny znajduje się w niewielkiej wiosce, położonej na północ od Petersburga. Budynek zlokalizowany jest na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Drewniana fasada może nieco przypominać domy zaprojektowane w stylu azjatyckim, gdzie głównymi elementami składowymi są proste detale oraz drewno. Kontrast pomiędzy czernią i brązem nadaje ekstrawaganckiego i nieszablonowego charakteru. Wejście do domu zaznaczono skośną ścianą, w ten sposób wyróżnia się. 

Koszt projektu

Głównym założeniem projektu było uzyskanie oryginalnego, naturalnego wyglądu oraz nowoczesny i nietypowy dizajn, jak dla tego regionu. Całkowity koszt budowy domu wyniósł ok. 4 mln rubli, co w przeliczeniu daje kwotę ok. 240 tys. zł ( stan surowy), kwota wydaje się tym bardziej przystępna, zwłaszcza, że dotyczy okolicy Petersburga. 

Zdjęcie powyżej ukazuje nam z bliska deskę elewacyjną, która jest materiałem niezwykle trwałym, o wysokiej jakości. Jej żywotność to nawet 30 lat (pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaimpregnowana). Modrzew jako drzewo iglaste należy do jednego z najlepszych gatunków drewna, z którego można wykonać elewację czy taras. 

Rozkład

Całkowita powierzchnia użytkowa domu wynosi 200 m2 powierzchni, co z pewnością każdemu zapewniłoby godne warunki do komfortowego i funkcjonalnego rozkładu. Drewniany taras ulokowano w południowej części budynku, w ten sposób jego właściciele mogą cieszyć się pięknymi wschodami i zachodami słońca. Na parterze oprócz otwartej kuchni i przylegającej do niej spiżarni, znajduje się pokój dzienny, sypialnia dla gości kotłownia oraz pralnia. Główną ozdobą budynku jest szklana ściana, która integruje środowiska, a co najważniejsze zapewnia naturalne światło.

Rozkład na piętrze

Na piętrze ulokowano główną sypialnię, pokój zabaw dla dzieci, trzy prywatne pokoje o powierzchni ok.20 mkw oraz łazienkę i przestronny hol. Dom posiada wiele okien, a dzięki temu wnętrza są przejrzyste, jasne i funkcjonalne. 

Z innej perspektywy

Ten dom to idealna propozycja dla osób, które pragną wyprowadzić się z miasta, aczkolwiek pozostać w odpowiedniej odległości od niego. Doskonały dizajn sprawia, że budynek fantastycznie współgra z otoczeniem. To unikalne połączenie stylu rustykalnego, minimalistycznego i nowoczesnego. Kolorystyka nadaje elegancji, natomiast całość wyróżnia się nietuzinkowością i oryginalnością. 

Styl naturalny w wersji rosyjskiej, co Wy na to? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu