Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Toyno

16 powszechnych błędów, które popełniamy przy organizacji domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każdy z nas chce mieszkać w domu dobrze zorganizowanym. Nie chodzi tu jedynie o porządek, ale o poczucie wygody i komfortu, które towarzyszy odpowiedniej organizacji. Tworząc wnętrza o charakterze praktycznym i funkcjonalnym popełniamy jednak dużo błędów- większość z nich da się jednak uniknąć. Oto siedemnaście najpowszechniejszych z nich i sposoby na to, jak organizować wnętrza domu bezbłędnie.

1. Wszystko w jednym miejscu

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Collective Works
Collective Works

Master Bedroom

Collective Works

Dużym błędem jest trzymanie w garderobie wszystkich posiadanych przez nas ubrań i dodatków. Powoduje to wrażenie ciągłego bałaganu i uniemożliwia znalezienie tego, co jest nam akurat w konkretnym momencie potrzebne. Aby tego uniknąć, warto sezonowo zorganizować szafę- latem przechowując ubrania zimowe w innym miejscu i odwrotnie zimą.

2. Rzeczy upchane do szafy

To, że bałagan ukryty został za drzwiami szafy, nie oznacza, że go tam nie ma. Przeznacz jeden dzień na uporządkowanie garderoby, wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy, a jeszcze lepiej- oddanie ich tym bardziej potrzebującym.

3. Stare przybory kuchenne

Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez SOAP designs
SOAP designs

Venus Boardroom/Dining Table

SOAP designs

Warto przeprowadzić dogłębny przegląd kuchni i pozbyć się z niej starych, dawno już nieużywanych akcesoriów i przyborów kuchennych, a także starego jedzenia. Ilość przestrzeni, którą zyskacie, wprawi Was w osłupienie.

4. Kopiowanie zachować współlokatorów

Dzieląc z kimś mieszkanie- czy to z partnerem życiowym czy współlokatorem- ważne jest, aby wyrobić te same nawyki, jeżeli chodzi o utrzymywanie porządku i organizację.

5. Za dużo segregatorów

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pamela Kilcoyne - Homify
Pamela Kilcoyne – Homify

Carlo Berlin Architektur & Interior Design

Pamela Kilcoyne - Homify

Segregatory mają ułatwić nam organizację ważnych dokumentów. Często jednak to właśnie ich przytłaczająca ilość sprawia, że w naszych papierach panuje chaos. Przejrzyjcie segregatory i postarajcie się zmniejszyć ich liczbę.

6. Chaos zamiast porządku

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez IS AND REN STUDIOS LTD
IS AND REN STUDIOS LTD

CONTEMPORARY GLASS STAIRCASE

IS AND REN STUDIOS LTD

Sukcesywne pozbywanie się przedmiotów, z których nie korzystamy, pozwoli nam na osiągnięcie efektu wnętrz, które ukazujemy na zdjęciu. Uporządkowane, czyste, modnie minimalistyczne.

7. Impuls do kupowania potrzebnych rzeczy

W czasie następnej wyprawy do supermarketu zadajcie sobie pytanie: czy naprawdę potrzebuję kolejnego proszku do prania? Czy może lepiej najpierw zużyję resztę starego, a później kupię nowy? Takie podejście do zakupów nie tylko ułatwi utrzymanie porządku, ale i pozwoli zaoszczędzić.

8. Pakowanie wszystkiego w czasie przeprowadzki

Przeprowadzka to doskonały moment na gruntowną analizę wyposażenia naszych wnętrz. Postarajcie się zabrać tylko to, co naprawdę niezbędne, mając na uwadze, że z całą pewnością kupicie nowe rzeczy do nowego mieszkania czy domu.

9. Sprzątanie raz w tygodniu

Projekty, Salon zaprojektowane przez Whitaker Studio
Whitaker Studio

London Apartment by Sybarite Architects

Whitaker Studio

Gruntowne porządki raz w tygodniu- duży błąd! Warto wyrobić nawyk sprzątania codziennie, wykonywania niewielkich czynności

10. Unikanie sprzątania

Jeżeli sprzątanie to czynność, do której nie możecie się zmusić, czas pomyśleć o profesjonalnej pomocy. Kilkadziesiąt złotych tygodniowo warte jest wnętrz czystych i uporządkowanych.

12. Brak wyznaczonych zadań

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Toyno
Toyno

Products

Toyno

Każdy z domowników powinien mieć wyznaczone zadanie, za które jest odpowiedzialny. Porządek stanie się kolektywną odpowiedzialnością i będzie łatwiejszy w osiągnięciu.

13.Niefunkjconlane wyposażenie

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Granit Architects
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Przed zakupem nowych mebli trzeba rozważyć, jakie funkcje będą one spełniać i w jaki sposób wspomogą organizację wnętrz. Najlepsze są meble wielofunkcyjne, które w pomysłowy sposób tworzą miejsca na przechowywanie.

14. Nieestetyczne wnętrza

O wiele łatwiej dba się o wnętrza, które są dla nas przyjemne pod względem wizualnym. Upiększysz je dekoracjami i dodatkami, a gwarantujemy, że będziesz chciał utrzymać je w porządku.

15. Przechowywanie wszystkiego w domu

Projekty, Garaż zaprojektowane przez Portcullis Electric Gates
Portcullis Electric Gates

Remote control enabled access

Portcullis Electric Gates

Garaż, niewielki magazyn czy szopa to świetnie miejsce na to, aby przechować w nich rzeczy, które nie nadają się do wnętrz domu.

16. Sentymentalne podejście

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Korbo
Korbo

Inspiration

Korbo

Czas pożegnać się z poczuciem nostalgii i podziękować sentymentom. Dla niektórych przedmiotów i ubrań nie ma już innego miejsca, niż kosz na śmieci. Czas je w końcu wyrzucić.

Jakie są Wasze sposoby na najczęściej popełniane błędy?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu