Projekty,   zaprojektowane przez 28 Grad Architektur GmbH

Fantastyczna transformacja domu z lat 70-tych

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam projekt zaskakującej renowacji domu z lat 70-tych. Jego renowacji podjęła się grupa niemieckich architektów- stanęli oni przed wyzwaniem unowocześnienia budynku staromodnego, o dziwnej bryle i nieciekawej fasadzie. Odremontowano także jego wnętrza, przystosowując je do wymagań współczesności. Obejrzyjcie efekt ich starań!

Przed: koszmar minionego stulecia

W latach 70-tych minionego wieku, kiedy dom budowano, był on gwiazdą podmiejskiego osiedla. Niestety z biegiem lat utracił ten status i zaczął wypadać niezwykle blado na tle współczesnych domów o nowoczesnym, funkcjonalnym designie.

W trakcie prac

Architekci podjęli się kompleksowego remontu domu. Zakładał on nie tylko renowację i unowocześnienie fasady, ale także transformację wnętrz. Odnowiono wszystkie powierzchnie- podłogi, ściany i sufity. Niektóre ze ścian usunięto, tworząc pomieszczenia otwarte i przestronne.

Po: dom, który zachwyca nowoczesnością

Nowa bryła, nowa fasada, na nowo zaprojektowany ogród- wiele się tutaj zmieniło. Zamiast domu o dziwacznym kształcie właściciele zamieszkali w budynku swoją formą przypominającym stodołę. Domy tego typu są współcześnie bardzo modne- proste w swoim designie, ale jednocześnie nowoczesne. Parter budynku otynkowano na biało, a piętro wyłożono aluminiowymi panelami elewacyjnymi. Dach z kolei pokryto klasyczna dachówką. Liczne okna dbają o stały dopływ naturalnego światła, otwierając dom na przestronny ogród.

Po: minimalizm w kuchni

Nowa kuchnia zaaranżowana została w zgodzie z zasadami stylu minimalistycznego. Jasne kolory ścian i podłóg, meble o prostym, ale funkcjonalnym designie oraz świetnie dobrane oświetlenie nadają jej nowoczesny charakter. W samym centrum pomieszczenia znajduje się wyspa kuchenna, która, poza rolą powierzchni roboczej, spełnia także funkcję stołu z miejscami do siedzenia.

Po: design ponad wszystko

W każdym pomieszczeniu znajdziemy prawdziwe perełki designu. W salonie, zamiast kanapy, wstawiono oryginalną leżankę. Dodatkowe miejsce do siedzenia stworzono pod oknem, gdzie zagospodarowano w tym celu szeroki parapet. Nowe wnętrza świetnie komponują się pod względem estetycznym z unowocześnioną fasadą domu.

Jak Wam się podoba dom w nowej odsłonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu