Przed i po, czyli taras kompozytowy bez tajemnic

homify.Pl homify.Pl
Taras kompozytowy Rehau. Realizacja w Bolesławcu1., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Posiadanie domu nie ogranicza się jedynie do posiadania budynku, o którego elewację i wnętrze należy zadbać. Do każdej rezydencji przynależy także choćby kawałek podwórka lub ogrodu. Piękny obiekt mieszkalny w otoczeniu błota, kurzu i ulokowany na nierównej powierzchni często traci na wartości w oczach gości, ponieważ niektóre z jego walorów nie mają możliwości ujawnienia się. I w tym momencie nieoceniony zwykle okazuje się taras, czyli tak zwany lek na całe zło. Taras, odpowiednio wykonany i elegancki, skupia na sobie uwagę przechodniów, odwracając ją od innych ewentualnych niedociągnięć, i jest gwarantem sukcesu. Jeżeli jeszcze dołożymy do niego piękny ogród – nasze zwycięstwo będzie całkowite. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam przykład tarasu idealnego, tarasu wykonanego przez PHU Bortnowski. Nie czekajmy dłużej i przyjrzyjmy mu się bliżej! Jesteśmy pewni, że już wkrótce podobne tarasy ozdobią i Wasze domy!

1. „Tu na razie jest ściernisko… ”

Dom ze zdjęcia, piękny i luksusowy, choć od wewnątrz i z zewnątrz już wykończony, wzniesiony był na stosunkowo zaniedbanym terenie. Otoczenie zamiast dodawać nieruchomośći wartości, wręcz jej ujmowało. Całości czegoś ewidentnie brakowało. Ową „wisienką na torcie” i pomysłem trafionym w dziesiątkę, idealnym zwieńczeniem projektu okazał się taras – przestrzeń wysoce funkcjonalna, gdyż między innymi umożliwiająca bezcenne cieszenie się towarzystwem bliskich w ciepłe, letnie wieczory. Jednak budowa tarasu wymagała wiele zaangażowania. Przede wszystkim, aby jakiekolwiek nad nim prace mogły zostać urzeczywistnione, należało wyrównać i uporządkować teren, na którym zaplanowano rozlokowanie tarasu. Korzenie, kamienie i inne zbędne elementy bezpowrotnie zniknęły.

2. Podkład

Uprzątnięcie terenu pod taras to jednak dopiero początek żmudnej pracy. Kolejnym krokiem na drodze do upragnionego tarasu okazało się zamontowanie belek, na których spocząć miał podest. Na tym wyboistym i nierównym terenie taras bez wspomnianego podkładu nigdy by nie powstał, a przynajmniej nie byłby powierzchnią płaską, czyli pożądaną. Wykorzystanie belek to znacznie prostsze i szybsze rozwiązanie niż nawożenie ziemi i próba wyrównania terenu. Tego rodzaju działanie ostatecznie i tak mogłoby zakończyć się fiaskiem – niepotrzebną stratą czasu, pieniędzy i nerwów.

3. Kilka desek i gotowe

W kolejnym kroku na podkładzie z belek umieszczono drewniane deski i taras był praktycznie gotowy, wymagał jedynie drobnych prac wykończeniowych. Prawda, że instalacja całości okazała się niezmiernie prosta i każdy jest w stanie sobie na taki taras pozwolić? Realizacja marzeń wcale nie musi być trudna i skomplikowana!

4. Wykończenia

Najgorsze już za nami. Skoro grunt został przygotowany, teren uprzątnięty, podkład z belek wykonany i pokryty deskami, pozostało tylko wykończenie. Choć niektórym z nas takie wykończeniowe działania mogą wydawać się mało istotne, w rzeczywistości są niebagatelnie ważne i nie ma opcji, aby z nich zrezygnować i je pominąć! Ważne, aby pamiętać, że prace wykończeniowe tarasu to nie tylko zamontowanie kilku listewek, czy innych drobnych elementów, ale to przede wszystkim zyskanie pewności, że wszystko jest ze sobą połączone w odpowiedni sposób!

5. Dekoracyjny dodatek

Dekoracji i ozdób nigdy zbyt wiele. Co zatem powiecie na drzewko wyrastająca sobie jak gdyby nigdy nic u szczytu tarasu? Bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie, które z pewnością zaskoczy i przykuje uwagę niejednego z gości. Co więcej, taras nie posiada żadnego zadaszenia, a zatem drzewko w przyszłości będzie pełniło również funkcję schronienia przed słońcem w ciepłe, letnie dni. Jakże udane połączenie przyjemnego z pożytecznym!

6. Ostatni rzut okiem na całość

Oto i efekt – taras w całej swojej okazałości. Nikt by nie pomyślał, że jeszcze niemalże przed chwilą w jego miejscu nie było nic poza kamieniami, korzeniami i brudnym piachem. Z takim tarasem dom ze zdjęcia wydaje się być już w pełni wykończona. Teraz tylko jakiś stolik, krzesełka i czas na relaks!

A Wam jak podoba się ten taras?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu