Małe mieszkanie dla młodej pary w Warszawie

Alicja Olko Alicja Olko
Retro Warszawa, COCO Pracownia projektowania wnętrz COCO Pracownia projektowania wnętrz Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Wielu z nas, czy to dla siebie samych, czy też dla swoich dzieci, marzy o starcie w dorosłym życiu we własnych czterech ścianach. Często jednak zakup dla wielu młodych ludzi po studiach jest po prostu niemożliwością, więc większość z nich zaczyna swoja przygodę z dorosłością w lokum na wynajem.

Para zamieszkująca jednak apartament, który dzisiaj odwiedzimy, miała na tyle szczęścia, że weszła w posiadanie tego niewielkiego, 60-metrowego wnętrza w starym bloku, które, choć przed remontem prezentowało się żałośnie, dzięki pracy projektantów z pracowni COCO nabrało niezwykle nowoczesnego i przyjemnego charakteru.

Zobaczcie, jak pomysłowo i modnie urządzić można niewielkie wnętrze dla młodych ludzi!

Otwarta przestrzeń

Urządzanie małego wnętrza to nie lada wyzwanie. Choć dysponujemy ograniczonym metrażem, to jednak chcemy zmieścić na nim pomieszczenia o różnych funkcjach. Często najlepszym rozwiązaniem jest aranżacja na otwartej przestrzeni- usunięcie granic i ścianek działowych we wnętrzu sprawia, że staje się ono przestronniejsze, a korzystanie z niego bardziej funkcjonalne.

Na taką opcje zdecydowano się w tym mieszkaniu- strefa dzienna składa się tu z niewielkiej kuchni, jadalni oraz salonu. Choć niewielkich rozmiarów, obszar ten zaaranżowano praktycznie, czyniąc korzystanie z niego przyjemnym i wygodnym. Dominują białe meble, zarówno w kuchni, jak i w jadalni, drewno na podłodze i blacie kuchennym, oraz ciekawy wzór szachownicy i kolorystyczne, niebieskie akcenty.

Motyw szachownicy

Wnętrze tego mieszkania, pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, zostało urządzone niezwykle modnie i na czasie. W każdym pomieszczeniu przewija się motyw czarno- białej szachownicy- nie tylko kombinacja kolorystyczna jest jedną z najmodniejszych w tym sezonie, ale także sam wzór należy do niezwykle stylowych. Kafelki składające się na szachownicę można znaleźć nie tylko na posadzce w kuchni, ale także na jednej z jej ścian. Stanowi to ciekawe tło dla białych szafek na dolnym poziomie oraz drewnianej wiszącej półki. Obszar kuchni cechuje się funkcjonalną aranżacją oraz kompletnym wyposażeniem. Pomimo małej powierzchni można tutaj wygodnie gotować.

Jadalnia

Jadalnia w bieli zachwyca swoim nowoczesnym charakterem. Prosty biały stół, otoczony kultowymi krzesłami Eames bez podłokietników, został podświetlony stylową lampą sufitową. Jest to jeden z najsprytniejszych zabiegów wnętrzarskich, stosowanych w małych wnętrzach- niekierowanie promienia światła na konkretny obszar niewielkiego pomieszczenia skupia na nim wzrok, odwracając uwagę od ograniczonego metrażu.

Korytarz

Korytarz prowadzi od strefy dziennej do wyjścia i pomieszczeń prywatnych. Zaaranżowano go w całości w oparciu o biel. Tę kolorystyczną monochromatyczność przełamano wszechobecną w tym mieszkaniu szachownicą. Biel jest świetnym wyborem na kolor ścian w małych i wąskich wnętrzach, gdyż optycznie powiększa je, usuwając wrażenie zacieśniającej się przestrzeni. Dodatkowo świetnie zagrano tu światłem, wydobywając z białych ścian niemal kliniczną czystość.

Łazienka

Niewielka przestrzeń łazienki została wykorzystana do maksimum. Projektantom udało się stworzyć wnętrze stylowe, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Świetnym pomysłem na aranżację małej łazienki jest przede wszystkim prysznic bezbrodzikowy, otoczony szklaną, przeźroczystą szybą. Dzięki temu nie przepełnia się przestrzeni, a niemal transparentnie wydziela strefy. Obszar prysznica wyznacza czarno-biała szachownica, co stanowi jednocześnie nawiązanie do aranżacji pozostałej części wnętrza tego mieszkania. O dekoracyjnej spójności świadczy także obfite użycie drewna w tym pomieszczeniu oraz niebieskie akcenty. Ciekawe oświetlenie, duże lustro i precyzyjnie dobrane dodatki czynią z tej łazienki wnętrze idealne!

Sypialnia

W sypialni zdecydowano się na użycie bardzo modnego materiału na ścianę, a mianowicie cegły. Wnętrza z cegłą w środku podbijają ostatnio świat aranżacji, są stylowe i oryginalne, a niekoniecznie utrzymane w estetyce industrialnej. Także w tym pomieszczeniu dostrzegamy aranżacyjną harmonię z pozostałym wnętrzem mieszkania- drewniana podłoga, białe meble i ściany, a także niebieski akcent w postaci pościeli- wszystko tutaj zostało dokładnie przemyślane!

Szukacie inspiracji na aranżację mieszkania? Zobaczcie, jak urządzają polscy projektanci- koniecznie zajrzyjcie do Katalogów Inspiracji :

Jak urządzić mieszkanie w świeżym skandynawskim stylu? Przykład z Lublina

homify 360°: krakowskie mieszkanie z cegłą w środku

Jak Wam się podoba ta aranżacja?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu