Projekty,  Domy zaprojektowane przez Nico Van Der Meulen Architects

Zamknięte od frontu, otwarte od ogrodu: 8 elewacji-inspiracji

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie nietypowy. Przyjrzymy się w nim pięknym domom nie od każdej strony, ale od dwóch: od frontu i od tyłu. Dlaczego? Nieraz w naszych artykułach podkreślamy różnice pomiędzy zamkniętymi elewacjami od ulicy, a otwartymi od ogrodu. Te dwie strony jednocześnie powinny być przeciwieństwem, a jednocześnie stanowić całość tego samego, spójnego projektu. 

Przyjrzyjmy się różnym rozwiązaniom od naszych architektów

1. Weranda czy taras?

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Brand BBA I BBA Architecten
Brand BBA I BBA Architecten

Landelijke eigentijdse woning

Brand BBA I BBA Architecten

Rozpoczynamy od zdjęcia, które może zakwestionować nasze dotychczasowe przekonania. Odgadniecie od której strony patrzymy na ten uroczy, nowoczesny dom? To, że od ogrodu wcale nie jest oczywiste. Chociaż przyzwyczajeni jesteśmy od przestronnych, prywatnych tarasów na tyłach naszych gniazdek, tak weranda od frontu również ma swoich zagorzałych zwolenników.

2. Prostota, która przyciąga wzrok

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Styl minimalistyczny ograniczonymi środkami potrafi osiągnąć spektakularne efekty. Płaszczyzny pozbawione dekoracji dzięki geometrycznym kształtom oraz różnorodnym materiałom potrafią zaintrygować. Dodatkowo idealnie chronią wnętrza przed spojrzeniami ciekawskich… jeśli oczywiście taka jest wola właścicieli!

3. Dużo miejsca przed domem

Projekt tej fasady zaciekawia z wielu powodów. Po pierwsze: ogromne, pionowe okno, które ciągnie się aż na dwa piętra! Odpowiada ono klatce schodowej. Wbrew pozorom nie jest ono wykonane z mlecznego szkła, a jedynie zasłonięte niezwykle długą zasłoną… Uwagę zwraca też przestronny podjazd prowadzący do zadaszonego miejsca parkingowego. Na samym podjeździe zmieszczą się dwa samochody.

4. Pierwsze wrażenie

Fasada główna to nasza wizytówka, wie o tym każdy. Ma nie tylko chronić prywatność wnętrz, być funkcjonalna, ale także robić wrażenie. Pamiętajmy, że równie ważny co interesująca bryła jest zadbany podjazd i trawnik przed domem. Schludność wciąż jest w cenie!

5. Prywatne miejsce do relaksu

Nasze domy zazwyczaj budowane są tak, by bryła budynku znajdowała się bliżej granicy działki z ulicą. Dzięki temu pozostaje więcej miejsca na ogród i… przestronny taras, chroniony przed wzrokiem przypadkowych przechodniów. Na tyłach naszego gniazdka możemy zaaranżować wygodną strefę wypoczynku, taką jak na powyższym zdjęciu, lub stworzyć praktyczną jadalnię na świeżym powietrzu.

6. Egzotyczne wakacje

Czas zapomnieć o zimie i sezonie przeziębień i grypy. Przenosimy się do tropików, gdzie znaleźć możemy inspirację na ciekawy, zadaszony taras o drewnianej konstrukcji. Naszą zazdrość najbardziej wzbudza wygodny hamak, idealny na poobiednie drzemki przy sprzyjającej pogodzie. Jak widać nie potrzeba wielkich przeszkleń tylnej elewacji, by wzbudzała ona zazdrość!

7. Taras tuż za progiem

Ten dom musiał znaleźć się w naszym zestawieniu, ponieważ tutaj już po przejściu drzwi wejściowych znajdujemy się na tarasie. To znaczy, tak nam się wydaje, ponieważ otwiera się przed nami widok na taras i ogród poprzez ogromne przeszklenie. 

Zastanawiacie się nad całkowitym otwarciem domu na ogród? Koniecznie sprawdźcie, jak wygląda całość tego projektu: Brazylijska prostota pełna luksusu.

8. Jak z kosmosu

Na koniec przygotowaliśmy dla Was prawdziwą futurystyczną perełkę. Tylna elewacja ogromnej rezydencji mogłaby efektownością przyćmić niejedną fasadę główną. Ogromne przeszklenia, dynamiczna bryła z wysuwającymi się i chowającymi elementami, piękno geometrycznych kształtów… To ostateczny dowód na to, że nasze domy powinny być ciekawe z każdej strony!

Kochacie ten styl? Z pewnością spodoba się Wam ten artykuł: Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów.

Jak wyglądają Wasze domy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu