Pielęgnacja elewacji – doskonały pomysł polskich architektów

mszpakowska mszpakowska
Pielęgnacja elewacji. Realizacja w Cigacicach., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

To oczywiste, że najbardziej zależy nam na dopieszczeniu aranżacji naszego domu. Nie możemy jednak zapominać o zewnętrznej stronie naszych czterech ścian. W związku z tym, dzisiaj zaprezentujemy Wam piękna elewację, która swoją prostotą zachwyci każdego. Prace zostały wykonane pod okiem specjalistów z biura PHU BORTNOWSKI, którzy stworzyli piękne mury domu w Cigacicach. 

Połączenie

Na pierwszy ogień przygotowaliśmy dla Was szybkie spojrzenie na elewację. Znajdziemy tutaj połączenie czystej bieli oraz drewna, które tworzą ponadczasowy duet oraz sprawiają, że dom od razu wydaje się być przytulny. Kolumny oraz wystające elementy wymagały precyzji, jednak efekt jest zachwycający!

Izolacja

Specjaliści zadbali o mieszkańców domu i nie zapomnieli o odpowiedniej izolacji. Podkonstrukcja w całości jest starannie docieplona podwójną warstwą z twardej wełny mineralnej, dodatkowo uszczelniona termicznie izolacyjną pianą poliuretanową. Cała połać izolacji termicznej jest zabezpieczona folią wiatroprzepuszczalną.

Dbałość o szczegóły

Deski w swej konstrukcji są przykręcone z zewnątrz systemowymi wkrętami tarasowymi. Wszystkie narożniki są docinane pod kątem 45 stopni, tym samym widać staranność i dbałość o szczegóły, gdyż nie użyto w realizacji żadnych listewek maskujących.

Drewno

Elewacja budynku mieszkalnego jednorodzinnego wykonana z drewna Garapa z przerobionej w stolarni deski tarasowej. Profil elewacyjny jest gładki i przezierny, co daje systematyczne wietrzenie połaci elewacji. Na ściany z cegły zamontowano legarowe elementy podkonstrukcji. Podkonstrukcja do ściany jest zamontowana punktowo, tak, aby nie tworzyć mostków termicznych.

Idealne połączenie

Wszystkie legary są wykonane z drewna bankirai, odpornego na wilgoć i korozje biologiczną. To ten sam gatunek, jaki powszechnie stosuje się na tarasy. Konstrukcja tak wykonanej elewacji jest bardzo łatwa do czyszczenia i ponownego olejowania.

Prace końcowe

Tutaj możemy rzucić okiem na efekt końcowy, chociaż część prac nie dobiegła jeszcze końca. Doskonałe połączenie bieli ścian oraz drewnianej obudowy sprawia, że po aranżacji ogrodu, dom na pewno będzie prezentował się wspaniale.

Lubisz połączenie bieli oraz koloru drewna? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu