Projekty,  Salon zaprojektowane przez Dwell

12 rzeczy, które goście niewątpliwie zauważą w Twoim domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy chcemy zaimponować gościom, już od pierwszej minuty ich wejścia do naszych domów. Witamy ich w progu, zabieramy im płaszcz, zapraszamy na gorącą herbatę i ciasto. Dom ma również ważną rolę do odegrania, jeśli chodzi o gościnność i przyjacielską atmosferę. 

Niestety, jeśli ściana jest popękana lub koty kurzu latają po kątach, nici z cudownego klimatu. I chociaż szybkie odkurzanie  i lifting z pomocą nowych poduszek na sofie pomoże oszukać większość ludzi, istnieje taka grupa gości, która dbałość o szczegóły ma we krwi. Jeżeli naprawdę chcesz im zaimponować, przeczytaj nasze rady. My dokładnie rozważyliśmy tę kwestię i spisaliśmy dla Was 12 rzeczy, które bystre oczy zauważą od razu.

1. Kto faktycznie mieszka w domu?

Projektowanie wnętrza to bardzo osobista sprawa, gdyż wybrany styl musi pasować wszystkim mieszkańcom domu. 

Wybór mebli, kolorów ścian i układ mebli w salonie  wiele mówi o wielkości rodziny. Z tych informacji możemy także wyczytać sporo na temat stylu życia domowników:  czy lubią rozrywkę, o czym mażą, jak spędzają wolny czas…

2. Czy sofa jest dosunięta do ściany?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Dwell
Dwell

Lifestyle

Dwell

Powinieneś wiedzieć, że zapraszając gości do swojego domu, będą oni mimowolnie ustawiali w swoich głowach waszą przestrzeń. Wchodząc do dużego salonu, od razu rzuca się w oczy, że sofa jest dosunięta do ściany.  Ten trend już dawno wyszedł z mody i jest bardzo przestarzały. 

Ale, nie oznacza to ze macie zły gust. Po prostu jest to silny sposób myślenia, który warto przełamać jak najszybciej.  

3. Czy są jakieś kwiaty?

Drobne detale mogą powiedzieć wiele o mieszkańcach domu. To one decydują o ostatecznym odbiorze tak więc, nie lekceważcie potęgi żywych kwiatów lub innej zieleni. Ustawione w strategicznych miejscach , przy drzwiach, w hallu, na stole, zrobią doskonałe wrażenie. 

4. Ile poduszek jest na kanapie?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Urban Cape Interiors
Urban Cape Interiors

Villa South of France Interior Living Space

Urban Cape Interiors

Dwie małe, rozrzucone poduszki będą wyglądać po prostu smutnie na wielkiej sofie. Rozmiar też ma znaczenie. Przy wyborze rozmiaru poduszek dekoracyjnych najlepiej kierować się wielkością sofy, na której się znajdą. 

Wszyscy już chyba wiemy, że poduszki dekoracyjne świetnie sprawdzają się na sofie w salonie. Doskonale też będą wyglądały rzucone na fotel czy na ławę w jadalni albo siedzisko w korytarzu. Im więcej poduszek tym lepiej! 

5. Jak wyglądają półki na książki?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Kreative Point s.n.c
Kreative Point s.n.c

Catalogo Insieme

Kreative Point s.n.c

Półki na książki wiele mówią o domownikach. Po pierwsze, można z nich wywnioskować jakie są Wasze upodobania literackie, co lubicie czytać i czy dużo czytacie. Po drugie, sposób rozkładu książek na regale jest nie mniej istotny. Książki ułożone w stosy, na ogół, są jedynie rekwizytem dekoracyjnym.

Książki można układać tematycznie, alfabetycznie, autorami, seriami a nawet kolorami. Możliwości jest bardzo dużo.

6. Czy istnieje stolarka na ścianach?

Doskonałym wykończeniem wnętrza jest stolarka ścienna, która z każdym rokiem zyskuje nowych sympatyków. Jest to bardzo eleganckie i ekskluzywne rozwiązanie. Listwy, profile, opaski i inne szczegóły dodają wnętrzu mocy. Zainwestujcie w wykończenia o doskonałych proporcjach, które zjednoczą pokój i mają duży wpływ na estetykę przestrzeni.

Jak wino: tanie listwy znaczy tani smak!

7. Czy rozmieszczenie mebli w pokoju jest odpowiednie?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Moda Interiors
Moda Interiors

Upstairs Living Area

Moda Interiors

Ludzie, którzy znają się na rzeczy, zwykle są w stanie dokładnie określić, co jest nie tak z układem Waszego salonu. Zajmie im to zaledwie kilka sekund. Fotel, który przeszkadza w swobodnym przejściu dla Was jest codziennością, a dla kogoś innego, może być szokujący. Istotne także są błędy architektoniczne, takie jak dziwnie umieszczone oświetlenie, niedoróbki budowlane lub kable wystające z podłogi.

8. Co tak pachnie?

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez homify
homify

24 Hour Refill Candles (Case 60)

homify

Kochamy pachnące świece, ale i w tej kwestii istotny jest umiar. Nie wybierajcie tych o zbyt ostrym zapachu. Strzeżcie się także potężnych dyfuzorów lub kadzideł – odwiedzający będą się zastanawiać, co chcecie ukryć!

9. Czy zasłony dotykać podłogi?

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Etons of Bath
Etons of Bath

Georgian Country House

Etons of Bath

Odpowiednio zawieszone zasłony powinny sięgać do samej podłogi. Przerwa, jaką dopuszcza się pomiędzy ich zakończeniem, a płaszczyzną posadzki nie powinna wynosić więcej niż 1 – 2 cm. Właściwe i eleganckie jest także płożenie się tkaniny zasłonowej po podłodze -takie zawieszenie szczególnie pasować będzie do wnętrz konwencjonalnych, klasycznych oraz urządzonych w stylu pałacowym.

Każdy kto ma pojęcie na temat wystroju wnętrz od razu zauważy przykrótką tkaninę, nieestetycznie dyndającą w oknie. 

10. Jak jest zaopatrzona łazienka?

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Workshop Interiors
Workshop Interiors

Hidden Storage

Workshop Interiors

Stosy świeżych, miękkich ręczników są zarówno eleganckie i mile widziane przez gości. Nikt nie chce musieć poprosić o papier toaletowy, mydło lub ręczniki dlatego zawsze pamiętaj aby dobrze zaopatrzyć łazienkę przed przyjściem gości. 

11. Czy wystrój nie jest zbyt przesadzony?

Pamiętacie zasadę mniej znaczy więcej? Jeśli nie jesteście projektantami wnętrz, dekoratorami lub architektami warto się nią kierować podczas aranżacji. Zbyt dużo różnych, charakterystycznych elementów świadczy o kiepskim guście. Goście nie będą się czuli dobrze w przeładowanej ozdobami przestrzeni. 

12. Czy oświetlenie jest przytulne?

Jeśli będąc w pomieszczeniu musicie mrużyć oczy,  to znak, że trzeba przemyśleć oświetlenie. Światło pełni ogromną rolę w aranżacji wnętrz. Najlepiej, gdy w salonie jest przytulne, miękkie i ma kilka źródeł. W łazience czy kuchni musi być ostrzejsze ale i tutaj warto zadbać o możliwość ściemniania. 

Potrzebujecie więcej rad dotyczących oświetlenia? Zajrzyjcie tutaj: Oświetlenie sufitowe – 9 olśniewających przykładów!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu