Nocleg w karmniku dla ptaków

Alicja Olko Alicja Olko
De Vreemde Vogel Hotele
Loading admin actions …

Nocleg w tradycyjnym hotele wydaje Wam się nudny i sztampowy? Wakacje w namiocie także straciły swój dawny urok? Jeżeli poszukujecie ekscytujących i alternatywnych opcji noclegowych na swoje następne wakacje, koniecznie udajcie się z nami do Vlaardingen- urokliwego miasteczka w południowej Holandii, gdzie noc spędzić można w… karmnikach dla ptaków. Oczywiście tych w rozmiarze XXL! Zaintrygowaliśmy Was? Zobaczcie, o co dokładnie chodzi!

Karmnik dla ptaków w rozmiarze XXL

Pomysłodawcy tego nietypowego rozwiązania noclegowego mieli prosty zamysł- zapewnienie gościom wygodnej przestrzeni do spędzenia nocy i wszelkich usług, znajdujących się w ofercie tradycyjnego hotelu, w bardzo niestandardowej formie. Tak powstał koncept De Vreemde Bird. Domki hotelowe kształtem przypominające karmniki dla ptaków znajdują się na skraju jednego z parków narodowych Holandii, zapewniając tym samym nocleg bliski naturze.

Wygoda niczym w prawdziwym hotelu

Patrząc na domki z boku, odnosimy wrażenie, iż unoszą się one w powietrzu. Tę optyczną iluzję stworzono, aby jak najbardziej upodobnić je do prawdziwego karmnika, wiszącego na drzewie. Konstrukcja opiera się oczywiście na solidnych wspornikach. W celu wykreowania doskonalszej analogii do karmnika dla ptaków z przodu umieszczono drewniany pręt znajdujący się tuż pod okrągłym oknem, tak silnie przypominającym wejście, przez które do środka dostają się ptaki. Zielony dach z kolei doskonale komponuje się z otaczającą dom naturą.

Wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, takie jak prysznic, umywalka i toaleta, umieszczone zostały na zewnątrz, w widocznej na zdjęciu swego rodzaju latrynie.

Małe, ale przytulne wnętrze

Wnętrze domku zaaranżowane zostało na dwóch poziomach. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, na tak małej przestrzeni nocować mogą nawet cztery osoby- dwie na parterze i dwie na piętrze, na które dostać można się po drabinie.

Ściany domku wyłożono stylistycznie dopasowaną tapetą w motyw pni drzew. Całość wnętrza zaaranżowano w przyjemnej neutralnej kolorystyce i przy użyciu naturalnych materiałów. Tym samym, po raz kolejny stworzono silny związek ze środowiskiem naturalnym.

Z lotu ptaka

Z perspektywy drugiego piętra podziwiać możemy niewielkie, ale funkcjonalnie zaaranżowane wnętrze. Jest ono niezwykle przytulne i przyjemne. Widzimy, że każda ze ścian wyłożona została innym materiałem, przy zachowaniu jednak przywiązania do tych jak najbardziej naturalnych.

Szukacie innych wyjątkowych i oryginalnych miejsc na urlop? Na przykład w Skandynawii? Zobaczcie Jukkasjärvi- hotel z lodu w Szwecji.

Co myślicie o takim pomyśle na urlop?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu