Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Wielofunkcyjna przestrzeń, którą pokocha każdy nastolatek

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dawno temu przestano uważać, że strych jest ciemną graciarnią i zakurzonym miejscem na ozdoby świąteczne i stare zabawki. Przytulna i urocza atmosfera  poddasza sprawiła, że miejsce to zostało wykorzystywane coraz częściej i adaptowane na potrzeby dodatkowych pomieszczeń w domu lub odrębnych mieszkań. 

Drewniana konstrukcja, malownicze widoki za oknem – to wszystko sprawia, że obszar ten staje się idealnym miejscem do stworzenia różnorodnych apartamentów, od klasycznych do najbardziej nowoczesnych i modernistycznych. Urządzanie go nie jest łatwe gdyż wymaga on starannej i przemyślanej koncepcji zawierającej aranżacje wszystkich kątów, skosów i obniżonych przez stropy pomieszczeń. 

Architekci z HOMESTORIES zaaranżowali uroczą przestrzeń na strychu w ciekawy, wielofunkcyjny pokój, w którym można czytać, pracować, odpoczywać, spotykać się z przyjaciółmi i spać. Wszystko zostało ubrane w lekką, jasną, pastelową kolorystykę, która wnosi dużo radości. Zobaczcie to wnętrze razem z nami! 

Plan poddasza

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify
homify

Quarto do Martim

homify

Niedostatecznie wykorzystywana przez mieszkańców przestrzeń na poddaszu miał kilka bardzo ważnych zalet: przede wszystkim spory metraż i wysokie, ukośne sufity, które nadawały jej charakter. Oprócz tego dość regularny plan i duże okno, które zapewnia naturalne oświetlenie przez większą część dnia. Na środku pomieszczenia duży filar podtrzymujący konstrukcję, tak typowy dla pomieszczeń w najwyższych częściach budynku. Wszystkie te zalety zostały świetnie wykorzystane i podkreślone przez architektów, aby stworzyć wspaniałą część dzienną dla nastolatka.

Sensowny podział

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Biorąc pod uwagę charakterystykę miejsca, zespół zdecydował się utworzyć nie tylko pokój, ale część wielofunkcyjną, która integruje ze sobą kilka stref. Oprócz części sypialnej, która przede wszystkim musiała znaleźć się w tym pomieszczeniu, została zaprojektowana powierzchnia biurowa, a także salon, część wypoczynkowa idealna do przyjmowania gości. Słup, który wydawał się wpływać na jakość powierzchni zyskała swoją funkcję. Zabudowa obok niego oddziela od siebie poszczególne obszary. 

Spójność

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Wszechstronność pomieszczenia, o której już wspomniano, została podkreślona kilkoma sposobami. Ściany zostały pomalowane na biało, z jednym wyjątkiem. Jedna z nich przybrała kolor pastelowo niebieski. Takie zestawienie materiałów i elementów dekoracyjnych ma na celu zrównoważenie środowiska. Zastosowanie szarego dywanu na podłodze pozwoliło uczynić ten obszar bardziej przyjaznym, jednocześnie zachowując neutralność pokoju. Zadbano także o dodatkowe punkty świetlne, które wpływają na jakość użytkowania wnętrza. 

Sypialnia

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Powierzchnia spania jest niewątpliwie najbardziej minimalistyczna w całym pomieszczeniu. Oprócz ograniczenia mebli do niezbędnego minimum, wszechobecna biel jest przerwany tylko przez niebieską ścianę, która jest stworzona jako idealne tło na relaks w godzinach wieczornych. Nastrojowe światło pomaga się odprężyć, idealnie nadaje się do czytania. 

Miejsce do nauki

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Jedną z mocnych stron tej inwestycji jest niewątpliwie stworzenie przyjemnego miejsca do nauki i pracy. W tym celu architekci wybrali meble w jasnych kolorach, które w połączeniu z niektórymi bardziej kolorowymi przedmiotami tworzą odprężającą atmosferę. Kącik biurowy jest zaprojektowany w duchu skandynawskim – prosto i funkcjonalni. Odpowiednie oświetlenie dobrano do funkcji tej przestrzeni. Dzięki małej ilości ozdób nie ma czynników, które rozpraszałyby podczas nauki lub pracy. 

Kącik wypoczynkowy

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Aby spełnić wszystkie pragnienia młodego człowieka, który zajmuje pokój stworzono małą częścią wypoczynkową idealną do oglądania telewizji i przyjmowania przyjaciół. W związku z tym postawiono małą szarą sofę, którą udekorowano miękkimi poduchami w modne wory. Po raz kolejny została wstawiona lampa, ale dzięki bardziej rozproszonemu oświetleniu, zapewnia przytulną atmosferę.

Przechowywanie

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

To, co nam spodobało się najbardziej, to duża ilość naturalnego, nielakierowanego drewna, które tworzy surowy ale ciepły klimat. Ogromna szafa mieści w sobie całą garderobę nastolatka, dzięki czemu utrzymanie porządku nie stanowi problemu. Zamontowano przy niej oświetlenie aby była jeszcze bardziej praktyczna. Drewniane regały, które stanęły w centralnym puncie pokoju, są częściowo ażurowe, dzięki czemu optycznie nie zabierają tak dużo przestrzeni ale zapewniają trochę prywatności w części sypialnej. Mieszczą na sobie książki, ozdoby i ważne dla młodego mieszkańca przedmioty. 

Przeczytajcie także: TOP 10 – najlepsze pokoje młodzieżowe!

A Wam, podobają się pokoje zaaranżowane na poddaszu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu