Projekty,  Domy zaprojektowane przez Jenohr + Mezger

Drewniany dom marzeń w stylu Bauhaus

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam dom, który z pewnością obudzi w Was nostalgię za śnieżną, białą zimą. Został zaprojektowany przez grupę architektów z Bawarii, a jego koncept opiera się na kubistycznych formach, nawiązujących do estetyki nurtu Bauhaus, oraz drewnie, jako głównym materiale budowlanym. Zrealizowany już projekt sfotografowano w ujmującej zimowej scenerii- obejrzyjcie najlepsze zdjęcia!

Bryła

Inwestorzy zażyczyli sobie domu o prostej, kubistycznej bryle, klarownych liniach i płaskim dachu. W takiej formie budynek nawiązuje do stylistyki, którą odznaczał się architektoniczny nurt Bauhaus. Bryła domu została jednak nieco zmodyfikowana- górną część wysunięto do przodu, tworząc tym samym zadaszony taras na parterze, a na piętrze zakryty balkon.

Fasada

Najciekawszym elementem tego projektu jest fasada z jasnej, horyzontalnie ułożonej deski elewacyjnej. Taki dobór materiału powoduje, że dom nabiera przytulnego i ciepłego charakteru, prezentując się przy tym nieco bardziej naturalnie. Jak widać, drewno to doskonały wybór na elewację, także w nowoczesnych domach o współczesnym designie.

W środku

Także i we wnętrzach dominuje naturalne drewno. Z tego materiału stworzono schody, łączące ze sobą poszczególne kondygnacje. Jasne drewno świetnie komponuje się zarówno z białymi ścianami, jak i kontrastującymi z nimi ścianami o odcieniu grafitu.

Ponadczasowy projekt

Zarówno bryła domu, jak i materiał pokrywający jego fasadę sprawiają, że projekt ten nabiera ponadczasowego charakteru. Domy z drewna przeżywają prawdziwy come-back. Pozwalają na życie w zgodzie z naturą, zapewniają zdrowy, korzystny dla człowieka klimat we wnętrzach, a do tego świetnie wyglądają z zewnątrz. Ten projekt jest kolejnym, który to potwierdza.

O zmierzchu

Na koniec obejrzyjcie zdjęcia domu, wykonane przed zapadnięciem zmierzchu. Wtedy to właśnie docenić można w pełni sposób, w jaki dom podświetlono z zewnątrz. Lampy zewnętrzne okraszają fasadę złocistym blaskiem, a dodatkowym źródłem światła stają się wnętrza, z których światło zalewa ogród przez liczne okna.

Jak Wam się podoba ten projekt?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu