Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Francesca Greco  - HOME|Philosophy

Całkowita przemiana mieszkania przy niskim budżecie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Już sama myśl o remoncie może przyprawić o ból głowy, ponieważ wyobrażamy sobie długi czas pracy, ogromny wkład finansowy i wysiłek, na który nie zawsze jesteśmy przygotowani. Właśnie dlatego, w dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy pokazać Wam, co można osiągnąć w krótkim czasie, przy niewielkim budżecie i niedużym nakładzie pracy. Nasi eksperci pomogą nam zwizualizować potencjał każdej z przestrzeni w mieszkaniu, które przed zmianami było źle zagospodarowane i podniszczone. Dzięki temu, mamy wyobrażenie o tym, co można osiągnąć za pomocą dobrych mebli i świeżej warstwy farby o odpowiednim odcieniu. Nie musicie nam ufać na słowo, przekonajcie się na własne oczy! Zobaczmy tą metamorfozę.

​Przed: czyżby główna sypialnia?

Przed transformacją, to pomieszczenie nie wygląda na główną sypialnię, ale raczej na dodatkowy pokój ze złączonymi dwoma łóżkami. Ponadto, połączenia kolorystyczne nie były ani przyjemne, ani tym bardziej harmonijne. Można stwierdzić, że patrzymy na pokój bez charakteru ani osobowości, z raczej rozczarowującym designem.

​Po: Piękna sypialnia w klasycznym stylu

Od razu widać różnicę! W tej ciepłej sypialni o jasnej i neutralnej kolorystyce łatwo się zrelaksować i odpocząć. Widzimy duże łóżko małżeńskie z pięknym tapicerowanym zagłówkiem i ogromną ilość światła odbijającą się od jasnych elementów aranżacji. Jeżeli przyjrzeć się bliżej, zmieniono jedynie kolor ścian i łóżko wraz z pościelą. Zadbano o dodatki takie, jak świeże kwiaty. Poza tym, zarówno krzesło vintage o niebieskim obiciu, jak i dywan i stoliki nocne zostały niezmienione.

​Przed: Salon i jadalnia

Początkowo, w tym samym pomieszczeniu znajdowała się jadalnia oraz salon, do którego przylega balkon o drewnianym, kolonialnym wykończeniu. Możemy już chyba zauważyć, że nieodpowiednia dystrybucja i dobór kolorów jest notoryczny i wręcz zadziwiający. W tej przestrzeni brakuje… przestrzeni! Zobaczymy jak to wygląda po zmianach?

​Po: Duży i jasny salon

Po transformacji można w pełni korzystać z tej przestrzeni jak przystało na salon. Mamy kanapy pod przeciwległymi ścianami i drewnianą komodę w jednym rogu. Najważniejsze w tej przemianie było odpowiednie ustawienie mebli, umieszczenie dodatkowej lampy w rogu pomieszczenia, która pomoże lepiej oświetlić salon, oraz powiesić śnieżnobiałe zasłony zasłaniające drzwi balkonowe.

​Przed: Salon na poddaszu

Przed zmianami, ta przestrzeń była marnowana… nie miała wyraźnej funkcji, nie doceniano potencjału tej przestrzeni, co zamieniło ją w składzik różnych rzeczy. Raczej oczywiste jest, że nie ma tu motywu przewodniego, ani konkretnego stylu aranżacji, a poszczególne meble i przedmioty są tu wrzucone bez większego pomyślunku. Jak się zmieniła ta przestrzeń?

​Po: Piękny i wyrazisty salon

Najdrobniejsze szczegóły całkowicie odmieniły oblicze tej przestrzeni. Zawieszono białe firany, przesunięto meble, a na kanapie znalazło się kilka poduszek o przyjemnych wzorach. Trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć, prawda?

​Przed: Druga sypialnia

Ten pokój bardziej przypomina graciarnię, lub magazyn niż sypialnię. Tak więc, jest tu wiele do zrobienia, ale nie wiąże się to z żadnymi wydatkami, lecz fizycznym wkładem pracy w usunięcie zbędnych przedmiotów. Gotowi, aby zobaczyć efekty?

​Po: Funkcjonalna i radosna druga sypialnia

Po usunięciu wszystkich zbędnych rzeczy, które już dawno powinny się znaleźć na śmietniku, odzyskano przestrzeń w tym pokoju. Czerwony kolor meblościanki zastąpiono delikatniejszym, dachówkowym odcieniem pomarańczy. Tak, jak w innych pomieszczeniach, zawieszono tu śnieżnobiałe firany, a pościel wymieniono na bardziej jasną i neutralną. Teraz mamy przed sobą sypialnię z prawdziwego zdarzenia!

​Przed: Wąska i niemodna kuchnia

Ta przestrzeń była wykorzystywana wyłącznie do przygotowywania posiłków. Panowała tu przygaszona i nudna atmosfera.

​Po: Praktyczna i przytulna kuchnia

To pomieszczenie nabrało wielu funkcji: kuchni, jadalni i pralni. Białe ściany pomagają rozświetlić przestrzeń, przy okazji wprowadzając poczucie przestronności i nowoczesności. Ponadto, zdecydowano się na delikatną, białą roletę i kilka elementów dekoracyjnych w żółto-pomarańczowej kolorystyce.

Chcielibyście zobaczyć kolejną niskobudżetową metamorfozę? Polecamy: Mały budżet- wielkie zmiany!

Spodziewaliście się tak dużych zmian przy tak niewielkim nakładzie finansowym?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu