Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Müllers Büro

Biały domek z zaskakującym wnętrzem

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szukacie czegoś innego? Jeśli wszystkie domy jednorodzinne wydają się Wam takie same, podczas gdy Wy marzycie o oryginalności i nieszablonowych rozwiązaniach, to dzisiejszy Katalog Inspiracji jest właśnie dla Was. Przeniesiemy się do Niemiec, do małego, białego domku, którego wnętrza okażą się być pełne niespodzianek. Trudno, aby było inaczej, mieszka w nim bowiem artysta malarz…  

Sprawdźmy co przygotowali dla niego architekci z Müllers Büro!

Niepozorna chatka

Odgadlibyście na pierwszy rzut oka, że mamy do czynienia z atelier? My nie! Małe okna, biała, drewniana elewacja, czerwona dachówka kryjąca dwuspadowy dach… Widzimy przed sobą domek niczym z dziecięcego obrazka, nie ekstrawagancką rezydencję artysty. Z budynku emanuje przyjazna, zapraszająca atmosfera.

Ogromne przeszklenia

Dom został zaprojektowany na planie litery L. Poznana już przez nas bryła znajduje się w miejscu spotkania dwóch boków. Jej przedłużenie stanowią dwa prostopadłościany o płaskich dachach i ogromnych przeszkleniach, z których jedno przechodzi dalej w kolejny człon o dwuspadowym dachu krytym dachówką. Pomiędzy wspomnianymi prostopadłościanami znajduje się drewniany taras, a ich przeszklenia to pierwszy znak informujący o artystycznej praktyce właściciela, która potrzebuje naturalnego światła.

Przedpokój

Zwiedzanie rozpoczynamy od przestronnego przedpokoju, który już zdradza nam, że całość wnętrza będzie nietypowa. Wydaje się ono być częściowo nieukończone, a częściowo już nawet udekorowane. Zaraz dowiemy się więcej na ten temat, teraz natomiast przyjrzymy się bardzo modnej ostatnio formie wieszaka na płaszcze i kurtki. Podwieszona na łańcuchach rurka czy też mocowana sznurami gałąź idealnie sprawdzają się w charakterze otwartej szafy.

Pół na pół

Jak już wspomnieliśmy przed chwilą, dom częściowo wydaje się nieukończony, a częściowo wręcz przestylizowany. Ten ciekawy kontrast zbija  nas z tropu i sprawia, że chcemy wiedzieć więcej! Spójrzmy na ten salon. Wzorzysta, stylowa tapeta, eleganki kominek, poroża… na jednej ścianie, a na drugiej goła płyta OSB.

Też zastanawiacie się nad wprowadzeniem tapet do Waszego wnętrza? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Kolorowe i bogato zdobione tapety: 7 stylizacji.

Salon z pracownią

W pokoju dziennym stanowiącym wnętrze jednego z członów budynku z dużymi przeszkleniami znajdziemy klasyczną strefę wypoczynku z wygodnymi fotelami, ale także proste biurko do pracy oraz przestrzeń pracowni malarskiej. Wszystko jest gotowe na niespodziewany przypływ inspiracji, który może przecież nadejść po poobiedniej drzemce przed telewizorem.

Kuchnia, jadalnia i gabinet

Ostatnim z pomieszczeń, które dane nam będzie dzisiaj poznać, będzie prawdziwa perełka. To kuchnia połączona z jadalnią pełniącą jednocześnie funkcję miejsca do pracy. Otwarta kuchnia z masywną wyspą przechodzi w przestronną strefę spożywania posiłków oraz pracy. Ogromny, piękny drewniany stół szkoda by było przeznaczać tylko na jeden cel! Teleskop oraz globusy świadczą o różnorodności zainteresowań właściciela.

Co sądzicie o tych wnętrzach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu