Rezydencja Yin i Yang | homify

Rezydencja Yin i Yang

homify.Pl homify.Pl
ad architecture Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Rezydencja, o której mowa, została zaprojektowana przez biuro architektoniczne AD Architecture. Jej lokalizacja pozostanie jednak naszą słodką tajemnicą, gdyż są na tym świecie rzeczy, których lepiej nie ujawniać… Mimo to, jak zawsze postaramy się nikogo nie zawieść i odkryć przed Wami kilka istotnych szczegółów tego jakże imponującego projektu.

Ten nowoczesny obiekt zapewnia swoim mieszkańcom wyjątkowy komfort, gdyż jego wnętrze jest przytulne, kameralne i ciepłe. Co więcej, ogólny wygląd i kształt domu wpisują się znakomicie we wszelkie wymogi estetyczne.

Nie czekajmy zatem dłużej i wyruszmy razem w podróż po tej wspaniałej rezydencji!

Idealna równowaga

Nasz budynek, jak widać na zdjęciu, to kompozycja barw ponadczasowych, czyli czerni i bieli. Geometryczna doskonałość linii sprawia, że całość wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie.

Na tę niezwykłą konstrukcję składa się kilka przestrzeni. Bez wątpienia jedną z najciekawszych jest taras naturalnie zacieniony przez strukturę domu.

Geometryczna doskonałość

Patrząc na obiekt z boku, bez problemu można dostrzec jego złożoność, głębię i wielość perspektyw. Budynek składa się z kilku połączonych ze sobą prostokątnych struktur, które tworzą logiczną i spójną całość. Wiele oszklonych powierzchni sprawia, że wnętrze niemal w całości skąpane jest w naturalnym świetle.

W nocy wszystkie koty są szare

Nocą budynek prezentuje się zupełnie inaczej, jeszcze bardziej futurystycznie! Białe i czarne powierzchnie wyglądają odmiennie przy sztucznym świetle, a przez to wydają się całkowicie różne od tych, które można zobaczyć za dnia.

Ciekawy efekt dają zastosowane tutaj różnice rozmiarów oraz wybrukowanie powierzchni przed wejściem  do budynku. Być może ta powierzchnia to niewielki szczegół, jednak bez wątpienia dodaje całości elegancji i przykuwa uwagę przybywających do rezydencji gości. Kształt i wielkość to główne atuty obiektu!

Elegancka i szykowna kuchnia

Witamy w przyszłości! Kuchnia widoczna na zdjęciu wydaje się pochodzić z zupełnie innej czasoprzestrzeni, niemal bezpośrednio z futurystycznej powieści science fiction. Oświetlona za pomocą lamp LED w różnych odcieniach (białym, niebieskim oraz fioletowym), przypomina bardziej statek kosmiczny niż tradycyjną kuchnię. Na pewno niejeden z nas w związku z tym z chęcią by coś w niej upichcił!

Białe szafki w połączeniu z czarnymi ścianami idealnie komponują się z pozostałą częścią rezydencji, zarówno tą wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Z kuchni do ogrodu

Połączenie kuchni bezpośrednio z ogrodem jest rzadkim, aczkolwiek bardzo ciekawym i trafnym pomysłem. Elegancja prostych i czystych linii z perspektywy, z której wykonano zdjęcie, jest jeszcze lepiej widoczna i zachwycająca. Nic nie zakłóca idealnej harmonii panującej w pomieszczeniu. Wszystko jest gładkie i nieskazitelne.

Architekci, którzy zaprojektowali posiadłość, postawili przede wszystkim na przestronne wnętrza, nowoczesność bijącą z każdego zakamarka oraz spójność geometryczną zdominowaną przez czerń i biel. Takie połączenie nie może nie wprawiać w zachwyt!

Prosto do nieba

Wspaniałe, opalizujące schody zainstalowane na korytarzu są niczym pas startowy, który wydaje się zapraszać do lotu w nieznane, na granicę stratosfery albo nawet i dalej. Oczywiście z uwzględnieniem przerwy na zwiedzanie pierwszego piętra, gdzie znajdują się pokoje wszystkich domowników, tych małych i dużych. Również korytarz został zdominowany przez czerń i biel. Barwy te nadają pomieszczeniu prostoty i elegancji, ale także, jak w przypadku pozostałych pokojów, przenoszą nas w inny, tajemniczy wymiar.

Wszystkim tym, którym niniejszy projekt przypadł do gustu, polecamy przyjrzeć się również innemu, jakże ciekawemu pomysłowi: Designerski dom we Wrocławiu 

Co sądzicie o tej czarno-białej rezydencji? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu