Projekty,   zaprojektowane przez andfujiizaki一級建築士事務所

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sezon zimowy w pełni i pewnie wielu już nabawiło się bólu głowy, myśląc o rachunku za ogrzewanie. Koszty utrzymania wnętrz domu w stanie przyjemnego ciepła z roku na rok wzrastają. Dlatego też warto jest znaleźć odpowiedź na pytanie- jak zaoszczędzić na ogrzewaniu, nie tracąc przy tym nic z komfortu i wygody?

Zewnętrzna izolacja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル
Cottage Style / コテージスタイル

風景を取り入れる窓、伸びやかな屋根とトラスが印象的

Cottage Style / コテージスタイル

Dodatkowa izolacja zewnętrzna może zostać z łatwością ukryta za pomocą estetycznych rozwiązań- w ostatnich latach na przykład dużą popularnością cieszą się dekoracyjne panele w kształcie kwadratów lub prostokątów. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale także odświeżyć wygląd zewnętrznej fasady domu.

Pasywny system wentylacyjny

W domach, które buduje się w regionach o surowym klimacie, często instaluje się pasywny system wentylacyjny, wbudowany w podłogę. Sam system nie pełni roli grzewczej, ale nieustannie popycha ciepłe powietrze ku górze, odpowiadając za jego cyrkulację i wtórne ogrzewanie wnętrz.

Kompleksowe podejście

W projekcie tego domu zdecydowano o instalacji ogrzewania podłogowego, co usunęło konieczność montowania innych systemów grzewczych. Ponadto ciepło pobierane jest za pomocą zainstalowanych na dachu paneli słonecznych i akumulowane także poprzez panoramiczne okna.

Kominek

Kominek, w którym palić można drewnem, daje zupełnie inny rodzaj ciepła, niż centralne ogrzewanie na gaz, węgiel czy elektryczność. Poza tańszą alternatywą na utrzymanie wnętrz domu w ciepłej temperaturze, odpowiada także za niezwykłą, przytulną atmosferę oraz romantyczny klimat.

Ogrzewanie podłogowe

Projekty,  Salon zaprojektowane przez benuta GmbH
benuta GmbH

Hochflor Teppich Sophie

benuta GmbH

Pierwszą częścią ciała, która najbardziej marznie w domu, są stopy. Dlatego właśnie ocieplać należy zwłaszcza podłogę. Wystarczy już dywan czy mata, aby we wnętrzach zapanował cieplejszy klimat. Ogrzewanie podłogowe jako system zainstalować można w każdym pomieszczeniu w domu- od salonu, poprzez kuchnię, aż do łazienki. Nie warto decydować się na nie w sypialni, a  raczej ogrzewać je ciepłym powietrzem wytworzonym w innych pokojach.

Izolacja ścian

Ściany izolować można w środku, specjalnymi materiałami izolacyjnymi, lub za pomocą dekoracyjnych paneli, wykonanych z różnorodnych materiałów, takich jak drewno, naturalny kamień, tekstylia, plastik, a nawet żelazo. Pod tym względem pomocą najlepiej służyć będą profesjonaliści- architekci wnętrz, dekoratorzy i projektanci. Dobiorą oni odpowiedni materiał do stylu i charakteru każdych wnętrz.

Pomoc z zewnątrz

Pomocą przy oszczędzaniu na ogrzewaniu służy także architektura krajobrazu. Żywopłoty, odpowiednio rozsadzone rośliny czy drzewa mogą chronić dom przed wiatrem i w znaczny sposób przyczynić się do zwiększonego poziomu ciepła w środku.

Jakie są Wasze sposoby na niższe rachunki za ogrzewanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu