Wnętrza z napisami na ścianach - 6 przykładów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wnętrza z napisami na ścianach – 6 przykładów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
MODERN ONE: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez SUMA Architektów,Skandynawski
Loading admin actions …

Znudziliście się już swoimi gładkimi, jednokolorowymi ścianami? Najwyższy czas, by je nieco ożywić! Cytaty, motta życiowe, fragmenty piosenek i inne zdania zawierające ważne dla Was treści, mogą teraz stać się częścią Waszych domów. Umieszczanie napisów na ścianach to nie tylko moda, ale także sposób na wyrażenie siebie, czyniąc tym samym całe wnętrze wyjątkowo osobistym i interesującym. Ściany udekorować można również pojedynczymi wyrazami, nawiązującymi np. do czynności jakie wykonuje się w danym pomieszczeniu. Jest to świetna alternatywa dla obrazów i plakatów, która z pewnością znajdzie zastosowanie w niejednym domu. To od Was zależy, czy uczynicie z napisów tło dla całej aranżacji, a może jej główny motyw. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Dziś na homify przygotowaliśmy dla Was parę propozycji ciekawych wnętrz z napisami na ścianach. Zobaczcie sami, jak dzięki nim pomieszczenia nabierają charakteru!

Lekcja geografii

pokój nastolatki - Kraków, Grzegórzecka - wizualizacja: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez MIRAI STUDIO,Skandynawski
MIRAI STUDIO

pokój nastolatki – Kraków, Grzegórzecka – wizualizacja

MIRAI STUDIO

Osoby lubiące podróżować powinny zastanowić się nad umieszczeniem w swoich domach dużej mapy. Jednak nie standardowej, tylko zbudowanej z nazw poszczególnych państw! Tak ułożone napisy najlepiej prezentują się na dużych ścianach, gdzie można sobie pozwolić na dokładne wyeksponowanie kształtu poszczególnych kontynentów. Mapa wygląda oszałamiająco nie tylko w barwach bieli i czerni. Warto poeksperymentować z kolorem i w celu ożywienia wnętrza wykorzystać czerwone odcienie. Wtedy z pewnością mapa jako pierwsza skupi na sobie uwagę w danej przestrzeni. Ten element dekoracji jest nie tylko doskonałą lekcją geografii dla najmłodszych, ale przede nadaje temperamentu Waszym wnętrzom!

Farba tablicowa

Apartament PN: styl , w kategorii Domowe biuro i gabinet zaprojektowany przez PB/STUDIO,Industrialny
PB/STUDIO

Apartament PN

PB/STUDIO

Napisy na ścianach ciekawie tworzy się za pomocą kredy. Do tego potrzebna jest specjalna tablica albo farba tablicowa. Jest to bardzo modny dodatek i obecnie często wykorzystywany w projektach wnętrz. Specjaliści z PB Studio dobrze znają ten trend. Nie tylko uatrakcyjnia on wnętrze, ale jest też funkcjonalny! Jeżeli potrzebujecie zostawić komuś wiadomość, a nie macie pewności, że odczyta zostawioną przez Was kartkę – napis na ścianie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie sposób go nie zauważyć i co ważne, można go cały czas zmieniać.

Nieść treść

Warto sprawić, by napisy na ścianach naprawdę wyrażały emocje i niosły ze sobą treść. Możecie stworzyć listę rzeczy, które są dla Was najważniejsze, albo wartości, z którymi się zgadzacie i kultywujecie w swoim codziennym życiu. Doskonałym przykładem jest projekt zespołu Suma Architektów. Napis określa to, co jest ważne dla domowników, czyniąc z tego wnętrza przestrzeń osobistych myśli, którą inni mogą współdzielić. Jest to również swojego rodzaju zaproszenie do środka domu, za pomocą którego każdy gość może czuć się swobodnie. 

Mniej znaczy więcej

mały LOFT dla singla: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Borowczyk Architekci,Minimalistyczny
Borowczyk Architekci

mały LOFT dla singla

Borowczyk Architekci

Treść, którą można umieścić na ścianie wcale nie musi być długa. Czasem większy efekt dadzą pojedyncze słowa, niż całe zdania. Wiadomo nie od dziś, że mniej znaczy więcej!  Ściana stworzona przez zespół Borowczyk Architekci, zawiera wyjątkowo interesujący koncept. Słowa nie zostały umieszczone na jednokolorowej powierzchni, jak w przypadku większości projektów. Ich tłem stała się fototapeta, przedstawiająca historyczne zdjęcie wnętrza fabryki. Wybrane wyrazy zaznaczają wyraźnie, w której części mieszkania się odpoczywa, a w której spożywa posiłki.  Klasyczna kolorystyka z pomarańczowymi akcentami, nadaje wnętrzu loftowego klimatu. Taki przykład zastosowania typografii na ścianach jest nie tylko wskazaniem, gdzie znajduje się jaka strefa, ale przede wszystkim ciekawą aranżacją dużych powierzchni.

Napis 3D

Mieszkanie w Łodzi - 48m2: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Pink Pug Design Interior,Nowoczesny
Pink Pug Design Interior

Mieszkanie w Łodzi – 48m2

Pink Pug Design Interior

Jeżeli lubicie częste zmiany i nie chcecie decydować się na aranżacje wymagające umocowania napisów na dłuższy okres czasu, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Was konstrukcja 3D. Możecie oprzeć ją o ścianę, tym samym uzyskując niemalże identyczny rezultat, jak w przypadku montażu na stałe. Biuro projektowe Pink Pug Design skorzystało z tej opcji. Efekt jest świetny! Napis kolorystycznie koresponduje z krzesłami znajdującymi się w pomieszczeniu, tworząc wrażenie spójnego wykończenia wnętrza. Możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu i dowolnej konfiguracji, jest niewątpliwą zaletą. Co więcej, jeżeli Wam się znudzi – możecie błyskawicznie usunąć go z pokoju. 

Zabawa z magnesami

Projekt Wnętrza:  Mieszkanie w dawnym zabrzańskim familoku.: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Akuratnie,Skandynawski
Akuratnie

Projekt Wnętrza: Mieszkanie w dawnym zabrzańskim familoku.

Akuratnie

Wnętrze można w dyskretny sposób udekorować napisami, pokrywając całą ścianę magnetyczną farbą. To wersja dla tych, którzy cenią innowacyjne rozwiązania. Litery w różnych kolorach i kształtach da się bez przeszkód układać na całej powierzchni, bez obaw, że zostanie po nich nieestetyczny ślad. Magnesy w w kształcie znaków alfabetycznych pobudzają kreatywność oraz pozwalają na ekspresję dowolnych myśli. Ponadto stanowią doskonałą zabawę edukacyjną dla dzieci.

Interesują Was projekty wykorzystujące w aranżacji wnętrz napisy? Zajrzyjcie na: Modne wnętrza- dekorowanie napisami.

Co myślicie o aranżacji wnętrz z wykorzystaniem napisów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu