Jak ciekawie zaaranżować balkon w bloku - 5 pomysłów | homify

Jak ciekawie zaaranżować balkon w bloku – 5 pomysłów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Plywood Warsaw OFD architects Minimalistyczny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Dla mieszkańców bloków – balkon jest jedyną przestrzenią, w jakiej mogą celebrować picie porannej kawy na świeżym powietrzu, nie krępując się towarzystwem innych ludzi. Najważniejsze, aby to otoczenie sprzyjało odpoczynkowi i cieszeniu się z niczym nie zakłócanej prywatności. Wiosna za pasem, więc najwyższy czas na uporządkowanie swoich balkonów po zimowym letargu! 

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was propozycję pięciu ciekawych aranżacji, które mogą posłużyć Wam za fantastyczną inspirację.

Klasyka w miejskim wydaniu

Dla tych z Was, którzy cenią sobie niewymuszoną elegancję polecamy, by na swoich balkonach połączyć rozmaite formy i materiały. Modernistyczny stolik zaskakuje swoim kształtem, równocześnie nie przytłaczając reszty mebli. Wraz z elipsowatymi fotelami tworzy interesujące połączenie. Szczególnie, że jego kolor współgra ze złamaną bielą poduch. Całość ociepla pufa z ekologicznego materiału, która może również posłużyć jako dodatkowa półeczka. Ponadto, Wasz balkon choć modernistyczny, może nadal pozostać przytulny i zaciszy. Wystarczy, że dodacie trochę krzewów –  to niezawodny akcent, dzięki któremu przestrzeń zyska na kameralności. Tak też zrobili eksperci ze studia formativ. Efekt jest oszałamiający! 

Drewno, jako element ocieplający cały balkon

Aranżacja balkonu "po francusku" Ogrody Przyszłości Klasyczny balkon, taras i weranda
Ogrody Przyszłości

Aranżacja balkonu po francusku

Ogrody Przyszłości

Jeżeli chcecie, by Wasz balkon wyróżniał się wśród pozostałych i przeszkadza Wam chłodna elewacja bloku, zainspirujcie się pomysłem Ogrodów Przyszłości. Przeciągnięcie desek pokrywających podłogę do 3/4 wysokości ściany optycznie poszerza przestrzeń i automatycznie ją ociepla. Niebanalnym motywem jest zwiększenie powierzchni poprzez stworzenie drewnianych półeczek przy ścianie. Pozwoli to na ustawienie świec w ciekawych lampionach, by w okresie wiosennym i letnim móc rozkoszować się ciepłymi wieczorami, a także będzie dodatkową powierzchnią dla kwiatów, które w tym projekcie są dopełnieniem całej aranżacji.

Konceptualny misz-masz

ofdesign Oskar Firek Plywood Warsaw balkon OFD architects Minimalistyczny balkon, taras i weranda
OFD architects

ofdesign Oskar Firek Plywood Warsaw balkon

OFD architects

Z pozoru niepasujące do siebie elementy wcale nie muszą do siebie nie pasować. Projektanci z Ofdesing z sukcesem wykorzystali wiele różnych materiałów i kolorów, dzięki czemu balkon stał się przestrzenią nowoczesną i wyjątkową. Materiałem, który dominuje jest sklejka i drewno – ociepla to przestrzeń i daje wrażenie przestronności. Jeżeli chcecie, by Wasz balkon zyskał pięknego światła (szczególnie, jeżeli skierowany jest na zachód), zainspirujcie się motywem półtransparentnych rolet. Pięknie rozpraszają światło, dzięki czemu na całym balkonie roztacza się przytulna aura. Co więcej, dzięki leżakowi, niezwykle modnym teraz europaletom oraz stoliczkowi z krzesłami, zdaje się to być wymarzone miejsce dla ludzi lubiących zapraszać do siebie znajomych. W końcu pięknymi przestrzeniami należy się dzielić! 

Nutka szaleństwa w minimalistycznym wydaniu

Taras pod niebem GREENERIA Nowoczesny balkon, taras i weranda
GREENERIA

Taras pod niebem

GREENERIA

Taras na dachu jest świetnym rozwiązaniem, na tak naprawdę dodatkowe pomieszczenie do naszego mieszkania w okresie letnim. Co robić, by czuć się w nim dobrze, nie przesadzając z ilością dodatków i mebli, ale też nie zostawiając za dużo wolnej przestrzeni? Urządzić go tak, jak salon! Projektanci z Greenerii postawili na klasykę i minimalizm. Pierwsze skrzypce w całym projekcie gra turkusowa pufa, nadając charakteru całej aranżacji. Polecamy postawienie na jeden kolorowy dodatek. Całkowicie zmieni on wygląd Waszego balkonu i nada mu nieszablonowego charakteru!

Prywatny ogród w bloku

Aranżacja balkonu "po francusku" Ogrody Przyszłości Klasyczny balkon, taras i weranda
Ogrody Przyszłości

Aranżacja balkonu po francusku

Ogrody Przyszłości

Projekt architektów studia Ogrody Przyszłości jest świetną alternatywą dla tych, którzy uwielbiają otaczać się zielenią. Różnorodność roślin w jednolitych donicach tworzy finezyjną kompozycję. Cyprysy umieszczone wzdłuż linii barierki balkonowej są fantastycznym zabiegiem, by odgrodzić się od innych mieszkańców, jednocześnie nie tworząc niezbyt estetycznego efektu parawanu. Ci z Was, którzy w tym sezonie zdecydują się na umieszczenie takiej ilości krzewów i kwiatów na własnych balkonach, cieszyć się będą świeżym powietrzem i miłą dla oka zielenią.

Jeżeli szczególnie interesuje Was temat aranżacji balkonu, koniecznie wejdźcie na: Balkon- pomysły na urządzenie.

Który z projektów spodobał Wam się najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu