Realizacja projektu Konwalia bal: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Biuro Projektów MTM Styl - domywstylu.pl

Domy z drewna wracają do łask

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Co raz częściej możemy spotkać domy, które stworzone są z naturalnego drewna. To doskonała wiadomość, ponieważ drewniana konstrukcja kojarzy się z prawdziwą, rodziną sielanką. Czy może być coś wspanialszego niż kawa w otroczeniu gór, podczas mroźnego poranka? Kiedy myślimy o drewnianych domach od razu nasuwa nam się na myśl zakopiańskie budownictwo, któremu nie można odmówić bajeczności!

Jednak obecnie możemy spotkać również nowoczesne domy z drewna, które charakteryzują się odejściem od tradycyjnych bali. Wszystko zależy od Twojego charakteru. Jeżeli marzysz o przytulnym, drewnianym domku, skonsultuj się z architektami, którzy dopasują odpowiedni projekt, który będzie zgodny z Twoją osobowością.

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować pięć domów z rodzimego podwórka, które zachwycają nas swoim pięknem. Przyjrzyj im się bliżej, być może znajdziesz pomysł dla siebie!

Dom na działce

Na pierwszy ogień bierzemy klasyczny domek, który sprawdzi się na wiejskiej działce. Niewielka konstrukcja zbudowana jest z kamiennej podstawy oraz drewnianej konstrukcji. Niewielki taras pozwoli cieszyć się chwilami na zewnątrz, nawet podczas letniego deszczu. Klasyczny obraz domu doskonale komponuje się z otaczającą zielenią i sprawia, że marzymy o wakacyjnej sielance.

Domek w górach

Druga propozycja jest mocno związana z pierwszą odsłoną. Nas jednak w tej budowli zachwycił kolor drewna. Ciemne belki oraz idealnie dopasowany dach, tworzą doskonałą całość, w której chce się usiąść przy kominku z kubkiem kakao. Zadaszone wejście do domu połączone z tarasem daje wspaniały widok na przydomowy ogród.

Nowoczesny design

Kolejny dom to nowoczesne podejście do tematu. Znajdziemy tutaj konstrukcję obłożoną sidingiem oraz wyposażony jest w obszerne przeszklenia. W tej sposób łatwo połączymy wnętrze ze światem zewnętrznym, doskonale oświetlimy wnętrze, oraz będziemy mogli cieszyć się piękny, widokiem na ogród. Widzimy tutaj dwie wysokości konstrukcji. Fantastycznym pomysłem jest wykorzystanie świetlika na piętrze, dzięki czemu zapewnimy naturalne promienie słońca oraz przepiękny widok na wieczorne konstelacje.

Klasyka

Kolejny raz prezentujemy klasyczny zamysł projektantów. Tym razem mamy jednak do czynienia z większym domem, który będzie idealnym rozwiązaniem dla licznej rodziny. Praktyczny balkon przylegający do głównej sypialni zapewni odpowiednią wentylację pomieszczenia. Dwuspadowy dach zapewni właściwe odprowadzanie wody opadowej oraz zapobiegnie zaleganiu śniegu w miesiącach zimowych.

Piękny minimalizm

Ostatni dom do minimalistyczna propozycja w stylu Bauhaus. Prosta konstrukcja sprawia wrażenie niezwykle skromnej, jednak nowoczesne rozwiązania sprawiają, że mamy przed sobą niezwykle nowatorski dom. Taras przylega do dwóch ścian, dzięki czemu otrzymujemy grom przestrzeni na zewnątrz. Duże przeszklenia są niezwykle popularne i świadczą o podążaniu za najnowszymi trendami. Jasny kolor elewacji nawiązuje do natury i sprawia, że dom wygląda delikatnie i skromnie.

Zajrzyj tutaj i poznaj więcej pomysłów polskich projektantów! 

Która propozycja podoba Ci się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu